Skocz do zawartości

Zdjęcie

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:08

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Witam.
w domu mam internet radiowy, kiedyś antena podłączona była do takiego czegoś podobneg:
http://allegro.pl/it...ny_gwar_fv.html

A obecnie jest wbudowane w komp takie cos podobne:
http://allegro.pl/it...fvat_sklep.html

Telefon ma funkcję wlan i chciałbym by w domu miec w telefonie internet, czy pomoże mi ktos jak t skonfigurować?

Biznes zrobiłem z internetem z sieci, okolo 45zł z konta poszło i debet -110zł -sam nie wiem jak to zrobiłem, wiem ze okolo 15min to zajęło...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:22

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN powiedzmy kolego że troszkę się na tym znam bo w domu u siebie budowałem sieć wifi, tzn tak telefon komórkowy ma wbudowany modem wifi tak?
Tego routera z pierwszego linku masz jeszcze?
Jeśli chcesz by komp stacjonarny nie był włączony musisz mieć 2 routery pierszwy pracuje w trybie AP Client np TP Link TL-WR543G a drugi Access Point np TP Link TL WA501G pierwszy odbiera drugi rozsyła sygnał po domu
Musisz się dowiedzieć czy masz szyfrowanie po mac adresach jeśli tak to ten pierwszy router ma taką funkcję clone mac adress

#3 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:40

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN dokładnie tak jeden apek w tryb client a drugi repeater i masz wifi w całym domu

#4 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:07

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Ewentualnie jak chcesz możesz zrobić że karta w kompie wifi będzie odbierała, a dalej skrętką do routera i on po domu rozsyła, kwestia jaki budżet masz na to mnie wyniosło 110zł( wyrwałem od gościa tuż po wystawieniu aukcji jeden telefon i się dogadałem) za te 2 routery jeden nowy drugi lekka używka

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:43

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Nie mam tego z pierwszego linka, jest wbudowany tylko ten z drugiego a pod niego podpięta antena ta z dachu, na taką śróbkę, załozyli to Panowie od których załozony jest internet telefon to nokia 5530 XM, ma funkcję Wlan

ingerencja w bebechy konta odpada, oni tam pospisywali numery tego swojego urządzonka takze nic nie ruszam...

nie znam się ale przeciętny router ma jedno wyjscie na antenkę i tam podłącza się tę antene z dachu a niego zas kablem do kompa (tak miałem wczesniej) i z tego komórka łapałaby juz czy to musi miec wyjscie na dwa i wtedy jedno do anteny z dachu, a drugie do tej małej i wtedy kom bedzie łapał?

A poźniej nie bedzie problemu z polączeniem? jakies kody, szysfry, maski itd?

Koszty? Tak żeby to dobrze działało i nie miało negatywnego wpływu na odbiór w domu, nie powiem bo live boxa z tp u sąsiada sięgam jak stoję przy oknie, słabo ale ponad 25% jest, ale muszę jakis kod podać i tutaj nie wiem :D

Wiem ze neta ten kom to ma szybszego niz w kopie mam, 16mb to w 3min pobrał, no i z konta 150zł... dobrze ze nie żaden mix ani abonament, aczkolwiek numeru szkoda...

Kontakt 661995047

#6 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:07

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN jeśli chcesz mieć w całym domu WiFi robisz dokładnie tak jak to napisał @marcin80
kupujesz 2 routery mogą być TP-Link'i choć jeśli masz większy budżet to polecam Linksys'a. Ale mniejsza z tym ważne aby posiadały funkcję klonowania mac adresów. Gdy już będziesz miał te routerki to z jednego wykręcasz antene a w jego miejsce wkręcasz kabel który w tej chwili masz podpięty do swojej karty sieciowej w PC'cie w routerze tym włączasz opcje klonowania mac adressu i wpisujesz adres swojej karty sieciowej. Ten router będzie w tej chwili odbierał sygnał z anteny. I teraz kolej na drugi router który będzie ten sygnał dalej wysyłał.
Podpinasz go do pierwszego zwykłym kablem sieciowym LAN. Wchodzisz w ustawienia i zmieniasz jego adres ponieważ standardowo będzie on miał taki sam adres jak router pierwszy i nie zagra to ze sobą ( czyli przykładowo jak router pierwszy masz zaadresowany jako 192.168.1.1 to w drugi adresujesz 192.168.2.1 ) włączasz opcje mostkowania (bridge) i wszytko hula :D

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:18

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Podeślesz linki do allegro na te maszyny które trzeba kupić? :D

Kontakt 661995047

#8 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:26

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN nie ma problemu :D np coś takiego : http://allegro.pl/it..._door2door.html

#9 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 08:33

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN No właśnie ten z linku powyżej odbiera sygnał z anteny na dachu i kablem możesz już 4 kompy podłączyć a żebyś miał w domu bezprzewodowy net potrzebny jest ci jeszcze taki http://allegro.pl/it..._tl_wa501g.html
Podłączasz go tzw kablem skrętka do tego pierwszego, oczywiście pozostaje jeszcze konfiguracja routerów poprzez stronę internetową.
Jeszcze jedna ważna spraw przy zakupie musisz wiedzieć czy ten pierwszy router który będzie pracował ma zdolność routowania sygnału radiowego, żeby sprzedający ci nie wcisnęli innego bo nie każdy to potrafi ten co kolega ci podał ma taką zdolność ja też go posiadam TP LInk WR543G

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:37

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Serdeczne dzięki Panowie, jak tylko wyprostuję sprawę zadłużenia komórką to zajmę sie tym, a może dostawca internetu w ramach długiego korzystania z jego usług "założy" mi bezprzewodówkę w domu :D

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:49

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN No właśnie jest taka możliwość bynajmniej u mnie w umowie mam że poza miejsce zamieszkania nie będe dzielił sygnału a urządzenie cenili na 150zł jakbym od nich kupił a tak troszkę zaoszczędziłem
pozdrawiam

#12 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:31

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN

No właśnie ten z linku powyżej odbiera sygnał z anteny na dachu i kablem możesz już 4 kompy podłączyć a żebyś miał w domu bezprzewodowy net potrzebny jest ci jeszcze taki http://allegro.pl/it..._tl_wa501g.html
Podłączasz go tzw kablem skrętka do tego pierwszego, oczywiście pozostaje jeszcze konfiguracja routerów poprzez stronę internetową.
Jeszcze jedna ważna spraw przy zakupie musisz wiedzieć czy ten pierwszy router który będzie pracował ma zdolność routowania sygnału radiowego, żeby sprzedający ci nie wcisnęli innego bo nie każdy to potrafi ten co kolega ci podał ma taką zdolność ja też go posiadam TP LInk WR543G

nie koniecznie :D dlatego podałem tylko 1 link co miało zasugerować że drugi router ma być taki sam :( nie musi być inny.

#13 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:01

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN No niby tak niech Ci będzie :D

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:27

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Podepne się pod temat. Otóż przybył kolejny komputer w moim domu i chciałbym żeby miał internet, ja mam neostradę 1Mb teraz i chciałbym ją podnieść do 2Mb jak się uda i tamten komp podłączyć bezprzewodowo. Co potrzebuje? dodam że mam taką kartę sieciową jak ta u góry w linku wpięta w płyte główną w innym kompie ale jest nie używana. Ewentualnie jakiś inny sposób byle nie drogo.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 10:38

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Potrzebny ci router wifi ADSL i karta sieciowa wifi,.Koszt routera na allegro to od 70 zł, a karta wifi od 15 zł.Laptopy,niektóre komputery stacjonarne i droższe modele telefonów posiadają wbudowaną kartę wifi,więc musisz sprawdzić czy jest ci potrzebna,router jest niezbędny np. taki http://www.allegro.p...2_11g_plus.html którego polecam i warto zalicytować do 70-80 zł.

#16 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:44

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN A jak chce jakiś nowy? np z TP Link. Sieciówkę jakąś mam z TP Linka symbolu nie znam tylko chyba 2Mbps tylko anteny brak tej krótkiej. Wifi mam w laptopie. i Wlan w komórce albo coś tam (Nokia N95).

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 22:41

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Jeśli chcesz nowy to jak najbardziej, zgodnie z starą zasadą -."Kto bogatemu zabroni'.Opinie o konkretnym modelu znajdziesz w sieci.

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:44

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Tu akurat dużo kasy nie chce wydać ale za te ok 120 zł to można już dobry kupić tak mi się wydaje. Więc będe coś patrzył kupić.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 22:44

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Pentagram jest niezły.Tanie modele lubią mieć zwiechy. Stare testy,ale przydatne http://www.chip.pl/r.../routery-wifi-n ,bierz pod uwagę ADSL,jeśli masz neo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:54

Internet radiowy w domu a telefon z funkją LAN Hmmm chciałem coś jutro w wielkim mieście kupić w Media Markt ale zobaczę jeszcze.

Dodaj odpowiedź