Zaloguj się, aby obserwować  
artgosz18

Rozdrabniacz do słomy

Polecane posty

artgosz18    0

Witam !!

Mam problem mianowicie chciałbym zbudować sieczkarnię (rozdrabniacz) do słomy przyczepiany do ciągnika , lecz nie do końca mam pomysł jak go zrobić... widziałem już podobny wątek ale nie było dokładniejszego opisu budowy który mógłby mi pomóc.

Myślałem o zakupie starej glebogryzarki i zamontowaniu prostych noży i przeciw noży.

Lub o bębnie rozrzucającym z rozrzutnika.

Nie chcę kupywać nowej sieczkarni do Bizona ,ponieważ jest to koszt rzędu 4.000 a myślę ,że budowa takiego czegoś wyniesie znacznie mniej. Jak myślicie który pomysł jest lepszy?

 

z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Sąsiedzi odkręcają górną częśc tego "lejka" od orkanu do liści i tym tną


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

czytałem właśnie o tym orkanie , lecz takowego nie posiadam. Mam tylko mengele do kukurydzy ale tym raczej słomy nie rozdrobnię po polu. Myślę nad łatwą konstrukcją , byle reszta pożniwna nie zapychała mi pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Koszty budowy tego urzadzenia jest nie miarodajny do pracy z jego wykonaniem.Kiedys tez nie miałem sieczkarni w kombajnie i pozyczałem taka sieczkarke od znajomego.Była to oryginalna sieczkarnia ciagana na plozach z poziomym wałem z umieszczonymi na nim podwojnymi nozami o szerokosci jakies 2m. Ciac to cieło słome ale jakim kosztem. Zeby podpiac do 3p to mozna bylo pomazyc. Do JD 100 konnego musiałem zapinac,wałek WOM na 1000obr,obroty silnika na 1800 i ciezko miał jak diabli.Najgorze bylo to ze szybko nie dalo sie jechac co jeszcze potegowalo moja frustracje.

Załoz sieczkarnie i nie kombinuj bo jak zbudujesz ta maszyne to 2000 pln cie wyniesie,przekladnia,kola pasowe,paski nie mowie o kosztach nozy ktore przeciez nie kosztuja 2zl sztuka.Do tego dolicz spalone paliwo przez ciagnik i dodatkowy czas na pociecie to sie w zadna strone nie kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

Może masz rację kolego. Narazie tylko planuję bo w te żniwa nie mam zamiaru zwozić ani snopka słomy :D

A co do twojej sieczkarni to miała 2m no i na pewno robiła konkretną miazgę ze słomy , a mnie chodzi żeby choć trochę ją zmielić. koszty noży fakt faktem nie są małe , ale gdybym wyrwał właśnie ten wał rozrzucający do rozrzutnika to oprócz jego ceny myślę ,że zmieścił bym się w 1000 - 1500 zł.

 

No i przy takiej mniej dokładnej pracy rozdrabniacza myślę ,że zbyt duża moc nie była by potrzebna wystarczy mi takie rozwalenie jak z rozrzutnika własnie.

Edytowano przez artgosz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Glebogryzarką co najwyżej możesz po przegarniać, a nie pociąć słomę. Ciapkiem nie osiągniesz takich obrotów, chyba że zmienisz przełożenie trybów (wyniesie cie to ok. tysiąca) do tego zakup glebogryzarki 1500zł masz już 2500zł.

Ja na twoim miejscu bym sobie odpuścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

albo wychacz gdzieś na złomie jakiś orkan za pare groszy, małe zapotrzebowanie mocy a te pare ha zetnie, ale na dłuższą metę jak kolega wczesniej wspomniał sieczkarnia bedzie niezastapiona, za jednym przejazdem masz po robocie


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

Nikt nie mówi tu o nożach z glebogryzarki bo je akurat bym zamienił na noże i przeciw noże.

nie mam zamiaru robić tego pod 30-tke tylko 60-tke

Może macie rację , przemyślę to myślałem ,że ma ktoś takie urządzenie i poda mi bliższą jego budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Po co te kombinacje skoro chcesz wydać 1000-1500zł to za taki pieniądze, kupisz starego Orkana i dobrą gaśnice I zrobisz taką robotę że Hej!!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

hehe :( gaśnicę powiadasz :D pomysł wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Gdzie mógłbym nabyc takiego orkana? a może ma ktoś z AF? i cenowo jak wygladaja takie orkany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Z gaśnicą to nie żart, u Mnie w okolicy były dwa przypadki że się Orkan zapalił, ale tylko i wyłącznie z winy stanu maszyny !!! Ceny są różne, na Allegro nawet czasami przesadne, ale jak poszukasz to znajdziesz za rozsądne pieniądze, warto dać jakieś ogłoszenie że kupisz maszynę, to czasami się odezwie rolnik. A wiadomo że najlepiej kupić z pierwszej ręki, bo każdy by chciał jeszcze zarobić !!! Poszukaj popytaj a znajdziesz. Może jest jakaś Spółdzielnia były PGR, SKR czy jakaś inna firma co wymienia sprzęt na młodszy :D Powodzenia


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artgosz18    0

dziękuję wszystkim za pomoc i porady. PGR-y u Mnie juz dawno poupadały i nawet kilka maszyn mam właśnie z takich spółdzielni.

Będę się rozglądał za Tym orkanem , jeżeli nie znajdę za rozsądne pieniądze orkanu to dołożę i kupię do Bizona.

 

Pozdrawiam artgosz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

zdecydowanie kup sieczkarnie do bizonu, orkan tak drobno nie potnie a po za tym bez talerzowania będzie się zapychać ,wiem bo mam a do meckura nie mogę kupić ,może z was ktoś ma albo wie gdzie można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Około 4 tyś to kosztuje nowa sieczkarnia do Bizona (na wiosne pewnie ceny pójdą w górę) rozejrzyj się za używaną, myślę, że za 2.5 tyś powinieneś już coś znalezc, zaoszczędzisz na paliwie, czasie i do tego na usługach nie będą Ci marudzic, że sieczkarni nie masz :D

 

Mój ojciec miał podobny pomysł, ale szybko mu to z głowy wybiłem i dobrze :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj