Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilne problem z odpaleniem!!!

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:56

A to są wynalazki panie kolego zasugerowane w instrukcjach obsługi samochodów marki Mercedes i nie tylko. Jeśli tego nie stosowałeś i nie odnotowałeś złych skutków to czemu negujesz moją radę?? Nawet przy silnych mrozach (poniżej 30 stopni) stosunek benzyny do ropy może wynosić 50/50.
Benzyna w znacznym stopniu rozrzedza ropę, zresztą co ja się będę produkował. U nas ciągniki nie mają problemów z rozruchem...
Do autora tematu - wyciągaj/grzej filtry :D

testowałeś to? 50/50

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilne problem z odpaleniem!!! Dzisiaj, 09:37
  •  

#42 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:54

Pilne problem z odpaleniem!!! tak chciałem odpalić i sie udało ale teraz już nie odpalę go na pewno bo akumulator zrobił bum i zostały tylko szczątki;/ akumulator ma 6 miesięcy niecałe

#43 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:14

Pilne problem z odpaleniem!!! Wczoraj było -28 i o 8 rano próbowałem odpalić moją Kubote-udało się ale po chwili zgasła.Parafina zatkała filtry. Spuściłem paliwo ze zbiornika ,zalałem paliwem z wierzchu beczki czyli takim odstałym, bez parafiny która osiadła na dnie , polałem gorącą wodą po filtrach paliwa i odpaliła "od strzała". :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:04

testowałeś to? 50/50

Nie bo nie mieszkamy na Syberii. Dziś zaglądałem do baku i paliwo wyglądało jak w środku lata, więc myślę że warto dodać przynajmniej trochę ten benzyny. Denaturat działa na wodę w paliwie.

tak chciałem odpalić i sie udało ale teraz już nie odpalę go na pewno bo akumulator zrobił bum i zostały tylko szczątki;/ akumulator ma 6 miesięcy niecałe

Co zrobiłeś, że odpalił??
Akumulator wczoraj też miałem w częściach :D Nikomu krzywdy nie zrobił??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:45

Pilne problem z odpaleniem!!! co zrobiłem ze odpalił można powiedzieć ze dałem mu ognia do kolektora ssącego:P trochę pokręcił i odpalił no i akumulatory po zadnie podładowaliśmy :D a akumulator wybuch jak po południu próbowałem go odpalić silnik kreci i słychać tylko strzał na szczęście nikogo koło akumulatora nie było:)

#46 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 styczeń 2010 - 00:07

Nie bo nie mieszkamy na Syberii. Dziś zaglądałem do baku i paliwo wyglądało jak w środku lata, więc myślę że warto dodać przynajmniej trochę ten benzyny. Denaturat działa na wodę w paliwie.

ja myśle że gorzej by palił na takiej mieszance 50/50, nawet przy dodatniej temperaturze, było doświadczenie co prawda nie z ciągnikiem, ale z audi 19 td :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 08:47

Pilne problem z odpaleniem!!! Jaki sens ma pisanie o paleniu paliwa z dużym dodatkiem benzyny w dodatnich temperaturach. To jest zalecane przy skrajnie niskich temperaturach, by rozrzedzić olej napędowy i nie wytrącała się parafina.
Ci którzy piszą nie wolno lać denaturatu i benzyny, niech napiszą co zrobić gdy mamy wodę w układzie, paliwo w zbiorniku w kolorze smalcu i daleko do "cywilizacji".
A te audi 1.9TDto jakiś wyznacznik postępu w konstrukcjach diesli, chyba prosty dupowóz dla niemieckiego emeryta.

Dodaj odpowiedź