rolnik17

ZETOR 7745 Czy 7340???

Polecane posty

Marcelix    74

Jeżeli będziesz chciał założyć ładowacz to bierz 7340. Ma nowszy układ kierowniczy. Ja w moim 7745 nie mogę wsadzić ładowacza bo jest starszy typ układu no i maska lepsza bo szybko można zdjąć i dostać się do silnika.

 

W 7745 łatwo i szybko można przerobić układ kierowniczy na orbitrol, no tylko wiadomo to kwestia portfela. My tak właśnie mamy i czekamy teraz na tura bo już zamówiony w Giżycku w Hydramecie


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WACO23    0

kurde nie sadzilem ze te dwa zetory az tak sie roznia udzwigem podnosnika ponad TONE!! roznicy masa

sory za brak polskich znakow.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

WACO23 7745 może miec 2 siłowniki wspomagające to wtedy ma udzwig w granicach 2800-3000 kg a na jednym siłowniku wspomagającym to owe 2400kg.

 

Do kolegi Damian 131091 może znasz prędkości na poszczególnych biegach tych ciągników zwłaszcza 7340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

A my mamy 7745 turbo, ale jak padł nam wał korbowy to kupiliśmy silnik od 7340 turbo. Ten silnik pasuje idealnie do 7745 i dlatego teraz mamy z turbiną i powiem Wam że po takim zabiegu to całkiem inny traktor się zrobił :D Ciąga pług Kverneland 3x40 biegiem dwójką i orka rewelacja. Polecam ten silnik do 7745 naprawdę warto.

 

Pozdrawiam MARCIN


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Podsumując Zetor 7340 jest odpowiednikiem Zetora 7745.

Dane techniczne podane przez producenta są wręcz identyczne.

Zetor 7340, jest nowszą wersją, a co za tym się kryje.

Napewno to, że ten zetor jest w pewien sposób ulepszony(komfort itp.). Co bym wybrał????, hmmmmmm<myśli>, oba są dobre. Cenowo to Zetor 7340 jest pierwszy przed 7745, ale za to jest młodszy od 7745. A więc oba są dobre, a co do wyboru, to już zależy od kieszeni.

Nie prawda, Zetor 7340 jest odpowiednikiem 7745 ale z turbo, a jak chcesz odpowiednik do zetora 7745 (bez turba) to jest model 6340.

 

W swoim porównaniu wziąłeś pod uwagę 7745 torbo i 7340 i tu się zgadza że moc silnika mają taką samą bo 7340 jest z turbo.

Natomiast w temacie jest porównanie 7745 (czyli bez turbo)i 7340 a tu już jest różnica bo 7745 ma 73 KM a 7340 81 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Oto dane na temat tych 2 ciągników:

 

Zetor 7745T, Zetor 7340T

Cylindry: 4, 4

Pojemność cm3: 3922, 3922

Max moc KM/ obroty: 81/2200, 81/2200

Moc przy normalnej pręd. obr. 77KM, 57,0/77,5(KW/KM)

Moment obrotowy: 295/1420, 281/1420

Wydajność pompy: 37l/min, 40L/min

Udźwik podnośnika: 2400kg, 3500kg

Obroty WOM: 540/1000, 540/1000

Waga: 3520kg, 3520kg

Długość: 376cm, 378cm

Szerokość: 222cm, 222cm

Wysokość: 275cm, 278cm

Zbiornik paliwa: 70l, 70l

Poziom głosności w kabinia: 82,5dB, 83 dB

Rok produkcji: 89-93r, 93- 03

Hamulec tarczowy: suchy, suchy

 

 

PS:dane mogą byc nie dokładne, każdy podaje inne dane. Postarałem się przybliżyć troche dane techniczne obu ciągników. Spalania nigdzie nie znalazłem. Każdy mówi ile to u niego pali(wszystko zależy od wykonywanych prac, jakośći gleb, osprzętem), więc co do spalania nie będe się wypowiadał.

 

Podsumując Zetor 7340 jest odpowiednikiem Zetora 7745.

Dane techniczne podane przez producenta są wręcz identyczne.

Zetor 7340, jest nowszą wersją, a co za tym się kryje.

Napewno to, że ten zetor jest w pewien sposób ulepszony(komfort itp.). Co bym wybrał????, hmmmmmm<myśli>, oba są dobre. Cenowo to Zetor 7340 jest pierwszy przed 7745, ale za to jest młodszy od 7745. A więc oba są dobre, a co do wyboru, to już zależy od kieszeni.

Ja nie mam 1000 obr na wom czemu? wersja eksportowa


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

A my mamy 7745 turbo, ale jak padł nam wał korbowy to kupiliśmy silnik od 7340 turbo. Ten silnik pasuje idealnie do 7745 i dlatego teraz mamy z turbiną i powiem Wam że po takim zabiegu to całkiem inny traktor się zrobił :rolleyes: Ciąga pług Kverneland 3x40 biegiem dwójką i orka rewelacja. Polecam ten silnik do 7745 naprawdę warto.

 

Pozdrawiam MARCIN

Ja w 7745 nie mam turba i ciąga 4x35 kverneland


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek0689    38

ja mam zetorka 7745 z 1991 roku i jest na orbitrolu, fakt że to wersja exsportowa, te 2 ciągniki są bardzo dobre, w zimie troche cięższy mają rozruch, ale w instrukcji pisze że przy niskich temperaturach trzeba go pod pompować ok3-5 razy i ma palić :D mocy wystarcza nawet na ciut więkrze maszyny, ma troche ciężej ale cały czas do przodu wyrywa, za swojego bym się nie zamieniał nawet za nowszy 7340, choć też mi się podobają, jeżeli już brać to trzeba patrzeć na skrzynie, szybka zdecydowanie lepsza, c-360 na 5 wymięka z 4 w zetorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

oby dwa to są ciągniki na miare dobrego rolnika bierz ten który ci się bardziej podoba albo będzie w lepszym stanie chyba że chesz go odrestaurować a takto to bym wzioł słabszy ciągnik bo byłby tańszy ale bym go kupił z turem bo zetory z tym się świetnie sprawdzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Zetory do tura są dobre, ale te starsze wersje raczej. te nowe proximy forterry itp. mają słaby skręt. a mój 7745 jak skręca nawet z turem to ma większy skręt niż proximka bez tura. wiem co mówię.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Co do spalania tych ciągników to kłóciłbym się. Mój zetor w orce nie spali mi więcej niż 7 litórw na mth, a w transporcie i lekkich prcach to mieści się w 6 litrach. biggrin.gif Nowsze zetory to spalanie mają nieco wyższe. sad.gif

@PGRdobrawola Co do oryginalnych ciągników to też można znaleźć 52,62,72,77xx w Lux stanie wiem ze swojego doświadczenia biggrin.gif Wystarczy poszukać dobrze i się znajdzie i cacko, po drugie nawet w komisach trafia się dużo oryginałów, można wywnioskować bo świeżo położona farba różni się od fabrycznej, więc można tego malowanego sobie darować, lub jak ktoś woli można kupić w stanie słabym i wtedy pomalować i wie co ma sad.gif

 

P.S. Ale się rozpisałem sad.gif

 

Ni eprawda to co mówisz. Kadasz ze pali 7 na mth, a to bardzo dużo bo mth leci dużo szybciej niż zwykła godzina. Mój 5340 na zwykłą godzine weźmie 6l rzy orce cieżkim pługiem. Kolega ma 7340 turbo i również spali koło 7l na godzine. Nowsze typu *340 mają oszczędniejsze jednostki, jak sie nie mylę to inne pompy w ogóle mają. A i jak masz oryginalnego technicznie zetora np. 7745 to ciężko o małe spalanie, choć to można powiedzieć taka loteria. Ale większość 7745 bieże dużo paliwa. Ja polecam 7340 Sam planuję kupno 7340 Turbo bo 5340 trochę słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Ja mam zetora 7340 radze go kupić polecam mam go już 7 lat i nie miał poważnych awari tylo lać paliwo i jechać :lol:

Edytowano przez zetor7340z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?

Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.

Pozdrawiam rolnik17

 

7745 jego następca to 6340 a 7745 turbo ma swojego następce 7340 różnica to taka rze 7340 ma turbo morze mieć okrągłom maske suchy filtr powietrza i kabine model 7341 albo 6341 spalanie na przyzwoitym poziomie na 1ha orki 4 skiby ziemia średnia żaden nie powinien przekroczyć15 17 litrów ciągniki godne polecenia ale cenowo drogie w miejsce

 

7340 polecilbym belarusa 952 choć komfort znacznie gorszy

6340 ma 68 koni

7340 ma 78 koni

belarus 952 ma 92 konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzunh    2

Panowie szykujemy się do kupna 7745, ciągnik w przyzwoitej cenie lecz ma zrobione ponad 6000mth, wyglada ok i też jeżeli chodzi o pracę silnika i skrzyni biegów wydaje się w porządku. Co o tym sądzicie?? Czy opłaca się dać prawie 40tys za taki ciągnik, który ma prawie 22lata i tyle przebiegu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

wodzu sprawdz czy mu licznik mtg chodzi bo taki przebieg wskazuje ze 2 pradniczka mu padla, popatrz na pedal gazu,tapicerke, siedzenie, rok produkcji opon i ich zuzycie, oryginalne silniki to duuuuzo wytrzymuja ale po remoncie to juz nie to samo. a po za tym 22 letnie to tylko wino i dziewczyny...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

DZIEWCZYNY to napewno a wino to nie wiem.. @wodzunh a ile według ciebie powinien mieć przebiegu 22 -letni traktor/ 6000 to by wychodziło ok 270 rocznie to naprawdę mało. :blink: o ile tyle ma faktycznie to moim zdaniem warto ale pewnie ma ze 3 razy więcej to trzeba obejrzeć dokładnie jak kolega pisał po dacie produkcji i stanie opon można określić czy to realny przebieg o ile był w jednych rękach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzunh    2

W środku jest nawet zadbany, pedały nie są tak strasznie powycierane, lewarki nie zużyte. Opony z tyłu funkiel nówka, z przodu zostało połowę. Lakier widać oryginalny i ogólnie ciągnik wygląda zadbany, poza tym krajowy. Z transportem wyjdzie jakieś 40tys. Nie wiem czy pchać się w to, czy szukać dalej i coś w kierunku 7711. Przedni napęd by się przydał ale ograniczają mnie fundusze, czyli max 40tys a z tego co widzę to za 7745 w stanie ok i nie nabitych milionach mth trzeba dać grubo ponad 40tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 22:14, rolnik17 napisał:

Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?

Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.

Pozdrawiam rolnik17

A jakie zetor 7340 na spalanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj