Skocz do zawartości

Zdjęcie

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 16:05

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec

Do kiszony mam zagłębienie i ściany betonowe, więc wysoko nie muszę wjeżdżać.

No niby też tak mam ale zawsze jakoś wysoko wychodzi :( (no może poza ostatnim rokiem :angry: )

Btw. czy był już temat w stylu 'czym ugniatacie kukurydze na pryzmie?' ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 22:55

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec @mirasek ile ma ta Twoja zbierająca m3???jak popwinna wyglądac organizacja przy sieczkarni samojezdnej o wydajności ok 1-1,5 ha/h-ile rzyczep po ile m3???

a temat "czym ugniatacie pryzmę" był napewno ale nie mam pojecia gdzie :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 11:16

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Zbierająca ma ponad 21 m3, ale da sie nią zrobić prawie 3 przejzady jednego rozrzutnika z nadstawkami, jednak generalnie robie po dwa bo później na pryzmie mają co robić, no i traktor też przy wciąganiu tego...

Taka wydajność to przy dobrej czterorzędowej sieczkarni. Zależy jak bardzo oddalone jest pole od pryzmy i jakie są ciągniki. Jeżeli jest kilka traktorów które nie wjadą samodzielnie na wysoką pryzme warto mieć kogoś na zapas, bo wtedy jeden utyka, za nim kolejka a sieczkarnia czeka...

Myśle że 4 rozrzutniki (takie zwykłe po 4-5 ton chyba) z nadstawkami dadzą rade, chyba że pole jest bardzo daleko wtedy trzeba pojemniejsze przyczepy. Przy czterorzędówce moja "berta" + 3 rozrzutniki wyrabiamy spokojnie bez pośpiechu. I najlepiej robić dwie pryzmy, wtedy jest czas żeby dokładnie to ugnieść.

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 21:30

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec @mirasek ile siejesz kuku???jakie masz rozrzutniki???coś takiego???

http://www.agrofoto....t...si&img=4460

pole mam ok50m od pryzmy.a co do organizacji na pryzmie to myslałem żeby przerobic przyczepy samozbierajace i cofać pod pryzmę a pózniej turem wpychac...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 22:38

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec O dokładnie takie rozrzutniki mam na myśli. Ja rozrzutnik mam dużo większy na tandemie i używam tylko do obornika, do kuku jest "berta" i koledzy z takimi j.w. :P Sieje niedużo bo 4ha (mam dużo zielonek), ale w sezonie wożę też całej wiosce i jeszcze do sąsiedniej zawijam :P

Taki system jak piszesz też jest dobry. U nas przyjeło sie wjeżdżanie, chyba dlatego że jest bardziej widowiskowe :P i jest mniej rozpychania turem. Gdy miałem pole przy pryzmie woziliśmy we trzech i dwóch ugniatało w tym jeden z turem rozpychał. Szło sprawnie.

#26 Share gosysko

gosysko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:06

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja zwoże jednym autosanem 4,5t + metrowe nadstawkami i rozrzutnikiem 4,5t także z metrowymi nadstawkami.

#27 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:12

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja zwoże przyczepą 3 tonawą (na kaczkach) i z oburtowaniem. Tylko trzeba uważać bo jest wąska na osi i jak krzywo wiedziesz to może się przewrócić. :(
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#28 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:17

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja zwoże to to też przyczepą zbierającą, ale w tym roku to usłogodawca za mnie to zrobił. :(

#29 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:23

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec U nas kiszonkę wożą dwa rozrzutniki 4,5t z nadstawkami

#30 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 23:27

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja mam 3 rorzutniki T-088 przerobione do wożeni kuku. Nie ma z tyłu przetrząsacza tylko są burty zrobione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2008 - 12:21

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja kukurydzę zwożę przyczepa samozbierającą Deutz-Fahr K-550 oraz dwoma wyrotkami Pom-Złotoryj i Autosan o ładowności 4,5 t. z założonymi burtami.

#32 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2008 - 13:51

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec ja tandemem 6t i rozrzutnikiem 2-osiowym wszystko z nadstawkami.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#33 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:31

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec u nas jest przyczepa snok 4 t + zastawki rozrzutnik 3 t + zastawka równo z tą siatką z przodu bez adaptera
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#34 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:23

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec U mnie jak zwozimy to zawsze sąsiedzi pomagają , czterema rozrzutnikami z wysokimi bortami wozimy

#35 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 28 luty 2008 - 21:16

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Rolnicy w naszej wiosce nawzajem sobie pomagają przy zwożeniu kukurydzy a u nas przeważnie pracuje nasza przyczepa czeska(9 ton), rozrzutnik od sąsiada dwuosiowy z nadstawkami do kukurydzy, Hl-ka 10 tonowa od innego sąsiada no i jeżeli jest konieczność to jeszcze Autosanka 6 tonowa z nadstawkami.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#36 Share johnyblack66

johnyblack66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:17

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec A ja zwożę D-F F390 6t + 7211 (ma co robić) i do tego dwóch sąsiadów jeden Claasa 330s+ D-F 90 konny, i mengelka turbo czy coś takiego chyba 6t+ MF ponad 90 koni

#37 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:49

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja zwoże przyczepą zbirającą Deutz Fahr 6.37 - 33 m3 i wywrotką niemiecką 20 m3 ( burty 2m).
Jak blisko to prawie nie gaszę Jaguara, jak dalej to rolnik podjeżdża jeszcze czym ma. Zamierzm kupić objętościówkę Fliegla lub Kaweco ze 30m3. ;)

#38 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 22:23

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec u nas wozą 2 przyczepy 4.5 tony z nadstawkami. pole mamy oddalone o 10 metrów od pryzmy

#39 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 marzec 2008 - 19:05

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec jedna D-47 z nadstawkami i 2 rozrzutniki jeden tandem 6 t drugi 3,5 tony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 08 marzec 2008 - 08:54

czym zwozicie kiszonke z kukurydzy na kopiec Ja zwoże polskim rozrzutnikiem, z nadstawkami na burtach + deska o wysokosci ok 50cm z jednej strony zeby sie nie wysypywało
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500