Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenia Ładowaczy

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 23:02

Ulepszenia Ładowaczy a co trzeba zrobić,żeby ciapek miał większy udzwig od standardowego bez żadnych przeróbek?
a ile kosztuje takie pożądne podniesienie udzwigu,tak,żeby dał radę obsłużyć chwytak bel i belę sianokiszonki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszenia Ładowaczy Dzisiaj, 17:19
  •  

#42 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:17

Ulepszenia Ładowaczy kupić pompe wzmacnianą bodajże Pompa hydrauliczna Ursus C-330 wzmocniona, 30/42/37-129/2/w , 43/37-129/2 , PZ2-AS-20L koszt około 315zł i podkładka pod zawur przeciążeniowy

#43 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 22:04

Ulepszenia Ładowaczy Dokładnie to co napisał @Stas25 tylko radzę nie szaleć z podkładkami, bo może rozsadzić węże gdy przytrzyma się dźwignię podnoszenia przy maksymalnej wysokości. Po dłuższej eksploatacji przy podkładkach pod zaworem zauważyłem, że w złączach ciśnienie uszkadza uszczelniacze i zaczyna kapać z nich olej :(

#44 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 07:30

Ulepszenia Ładowaczy a moglibyście wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tymi podkładkami?tzn gdzie się daje-od obudowy,pod/nad przewód czy jak? oraz jakie maja być i ile ich?

#45 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 09:07

Ulepszenia Ładowaczy przeważnie jak za ciężko ma to wydmuchuje uszczelniacze na pompie bo węży to raczej nie powinno rozsadzić chyba że są stare

pod siedzeniem na rozdzielaczu masz taką śrubkie na klucz 27 bodajże ona jest taka wieksza ta śruba i trzeba ją odkrecić i uważać bo niekiedy sprężyna może odepchnąć trochę

#46 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 20:05

Ulepszenia Ładowaczy jakoś dalej nie wiem o którą śrube chodzi?bo pod jedną z tych dwóch co są na górze mam podlączonego tura.pytam bo jutro zmnieniam pompę i chcę wziąć tą wzmacnianą ale taki znajomy mechanik mi dzis wyjmował pompe i mówił,że nie słyszał nic o żadnej podkładce która ma wpływ na podnoszenie.Więc prosze jak możecie wytłumaczcie dokładnie co i jak bo potrzebne mi to na jutro rano,żebym wiedział bo o 7 jade po części.
Dodam jeszcze,że steruje turem rozdzielaczem tym,który jest od podnośnika a nie kiprem

Edytowany przez danielek24, 05 lipiec 2011 - 20:09.

#47 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 09:05

Ulepszenia Ładowaczy a to bez różnicy bo to jest zawór przeciążeniowy to czy tu czy tu.

#48 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 10:03

Ulepszenia Ładowaczy już po robocie.podkładka jakoś nic nie dawała,słabo podnosił a lepiej dopiero prawie przy max obrotach,czyli było to samo co na starej pompie ale między zawór a sprężynke włozyliśmy nakrętke na 13 klucz i jest ok.facet mówił,że może być też wina rozdzielacza ale zobaczymy...

#49 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:47

Ulepszenia Ładowaczy Pozwólcie, ze się wtrącę... Tak jak Prometeusz zrobił z tą pompą NSZ32, to nie polecam, gdyż ta pompa szybko siądzie! Ona nie ma łożysk i nacisk paska, lub łańcucha powoduje wydzieranie się obudowy!
Zobaczcie sobie jak pompa jest umocowana w MTZ, tam jest takie ułożyskowanie, w które dopiero sie wstawia pompę.

Ale pomysł dobry!

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#50 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 10:40

Ulepszenia Ładowaczy Panowie mój znajomy ma takiego tura zawieszanego na podnośnik, no i chciał by go przerobić do wożenia bel ale ma za słaby podnośnik w 60 podpowiedziałem mu żeby kupił wzmocniona pompę ale, pojawił się nowy problem bo aby zdejmie nogę z gazu to podnośnik ostro leci w duł. Prawdo podobnie rozdzielacz do wymiany. No i mamy taki plan żeby kupić rozdzielacz dwu sekcyjny taki jak np. są tu na allegro za 250zł 40l i założyć jeden siłownik zamiast tego krzyżaka od belki co idzie a druga sekcje jak by dobrze dźwigał to by do chwytaka była. Jak myślcie ma to sens żeby to jakoś wykorzystać. A jakie by trzeba siłowniki zastosować żeby to miało dobry udźwig?

Dodany obrazek

Edytowany przez davidsonn, 18 wrzesień 2011 - 10:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 13 listopad 2011 - 10:16

Ulepszenia Ładowaczy

Pozwólcie, ze się wtrącę... Tak jak Prometeusz zrobił z tą pompą NSZ32, to nie polecam, gdyż ta pompa szybko siądzie! Ona nie ma łożysk i nacisk paska, lub łańcucha powoduje wydzieranie się obudowy!
Zobaczcie sobie jak pompa jest umocowana w MTZ, tam jest takie ułożyskowanie, w które dopiero sie wstawia pompę.

Ale pomysł dobry!

masz rację pompę szlag trafił raz dwa, teraz zrobiłem na wom z przystawką

#52 Share DAVVID

DAVVID

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:25

Ulepszenia Ładowaczy Czy ktos wstawial samopoziom do tura? Prosze o zdjecia.
Mam tura 3b i chce go przerobic zeby byl samopoziomujacy.

#53 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 październik 2016 - 06:58

Ulepszenia Ładowaczy Witam, trochę odnowie temat
Koledzy powie mi ktoś ile kosztowałaby wymiana rozdzielacza w ładowaczu na taki z elektrozaworami? I na jakiej zasadzie się podłącza joistik do takiego rozdzielacza?

#54 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 październik 2016 - 17:40

Ulepszenia Ładowaczy 1500zl mnie taka impreza kosztowała mam zamontowany rozdzielacz dwusekcyjny sterowany linkami joystickiem oraz do tego trzecia sekcja na elektrozaworku:) cena za komplet (joystick linki rozdzielacz elektrozawor i do tego nyple zależnie jakie masz gwinty oraz kilka przewodow bo wcześniej miałem rurki

#55 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:17

Ulepszenia Ładowaczy Dzięki, ale już widzę że daruje sobie chyba tą przyjemność. Mi chodziło żeby zamontować wszystkie sekcje na elektrozaworach i żeby joistik był bez linek, ale jak z linkami 1500 zł Cię kosztowało to taki jak bym chciał to trochę dużo wyjdzie

#56 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 październik 2016 - 19:44

Ulepszenia Ładowaczy

Rozdzielacz dwusekcyjny 40 l- 730-800 zł do tego yojstick 50-150 zł. Przewody i nyple powinny pasować ze starego

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#57 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:54

Ulepszenia Ładowaczy Rozdzielacze na elektrozaworach widziałem za taką cenę ale Joistik tylko 50-150 zł, ale to chyba na linki?

#58 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:58

Ulepszenia Ładowaczy Nie wiem jak byś chciał to podłączyć ale na pewno to będą nie małe koszta.
Ja tam jestem zadowolony zwykły działa ok:-)

#59 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 październik 2016 - 22:31

Ulepszenia Ładowaczy Zobaczę jeszcze, podjadę może jeszcze do jednego sklepu popytać. A macie jakieś sposoby na zamarzające linki od joystka, bo to mnie najbardziej denerwuje.
Ale chyba zostanie stary rozdzielacz tylko joystik muszę nowy kupić i linki, a jak ten rozdzielacz się zepsuje to sprawie sobie taką przyjemność, a póki co niech służy jaki jest ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 październik 2016 - 22:45

Ulepszenia Ładowaczy

Wpisz na allegro joystick elektryczny i kilka pozycji się pojawi. Tylko nie wiem jak z ich jakością ale w sumie to tam nie ma co się psuć. Na linki jest droższy :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/