przemrolnik

Ulepszenia Ładowaczy

Polecane posty

Arek    218

Tyle, że pompa od wspomaganie daje małe obciążenie, załóż pompę do hydrauliki zewnętrznej i mocno obciąż to zobaczysz czy jeden pasek da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja to już sprawdziłem i lojalnie przestrzegam, że się ślizga

i żeby nie było niedomówień, nie cytuje poprzedniego posta, poprzednik gdybał, czy rozwiązanie na pasek zda egzamin, a ja wiem na pewno, że nie będzie to chodziło i powtórzę raz jeszcze, pojedyńczy pasek napędzający pompę do tura będzie się ślizgał wię nie ma co próbować, szkoda roboty

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

Witam. Ostatnio strasznie rozlał mi się rozdzielacz w C-330 i mam zamiar go zmienić na jakiś inny, bo ciągłe uszczelnianie seryjnego już mnie ciągle wkurza. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-1-sekcyjny-p40-40-3-8-i1540074959.html i moje pytanie czy ktoś już miał styczność z takimi rozdzielaczami? Czy może dać sobie spokój i poszukać coś lepszego?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

ja mam tego typu rodzielacz tylko 3 sekcyjny w t-25. miałem montować 2 sekcyjny ale dałem większy z myślą o krokodylu. co do awaryjności to mam go od zeszłej wiosny i jak narazie bez problemów. płaciłem wtedy coś koło 400 zł za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy w tych rozdzielaczach jest pozycja swobodnego opadania na obu wyjściach? Bo na rysunku jest 3 pozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

Witam, zdecydowałem się na zakup i montaż tego rozdzielacza, i nie żałuje. Nie ma on jednak pozycji swobodnego opadania na obu wyjściach ale to nie przeszkadza. Na plus zmiany można zaliczyć to, że szybciej C-330 podnosi i opuszcza tura. Również jak teraz zostawi się łyżkę podniesioną to nie opada. No i oczywiście czystość oraz małe gabaryty. Poniżej zamieszczam foto.

 

imag0029v.th.jpg image011fu.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

ja też nie żałuję. dużo szybciej podnosi ładowacz niż na wyjściu z wywrotu i takie mam wrażenie że więcej może unieść, tylko ja mam go podpiętego bezpośrednio pod pompę podnośnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a tutaj jest link do zdjęć mojego tura

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b13bfec9f795ff79.html

 

Masz może dokładne wymiary do tej ramki do mocowania osprzętu?

Mam tura jednosekcyjnego i zamierzam go przerobić na 3 sekcyjnego i w tej chwili tur podłączony jest pod gniazda te z tyłu i chciałbym zamontować taki zestaw http://allegro.pl/sterowanie-tur-em-zestaw-3-sek-ladowacz-tur-trol-i1569359502.html co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3
Napisano (edytowany)

zestaw ładny ale drogi :(

może jutro Ci pomierzę

P.S. w Danii rozdzielacz dwusekcyjny z joistikiem kosztuje 400 euro :rolleyes: a u nas, koszmar :(

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

400 euro czyli ok. 1580zł a tu na allegro 400zł taniej więc nie wiem skąd Ci się te koszmary wzięły :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SSaPeRR    0

Mój wujek w C330 napęd pompy hydraulicznej od UNHZ750 ma od WOM. Tur śmiga i ma udźwig zabójczy nawet za duży jak do 30-stki. rozdzielacz 3-sekcyjny i siłowniki dwustronnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a co trzeba zrobić,żeby ciapek miał większy udzwig od standardowego bez żadnych przeróbek?

a ile kosztuje takie pożądne podniesienie udzwigu,tak,żeby dał radę obsłużyć chwytak bel i belę sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

kupić pompe wzmacnianą bodajże Pompa hydrauliczna Ursus C-330 wzmocniona, 30/42/37-129/2/w , 43/37-129/2 , PZ2-AS-20L koszt około 315zł i podkładka pod zawur przeciążeniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Dokładnie to co napisał @Stas25 tylko radzę nie szaleć z podkładkami, bo może rozsadzić węże gdy przytrzyma się dźwignię podnoszenia przy maksymalnej wysokości. Po dłuższej eksploatacji przy podkładkach pod zaworem zauważyłem, że w złączach ciśnienie uszkadza uszczelniacze i zaczyna kapać z nich olej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a moglibyście wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tymi podkładkami?tzn gdzie się daje-od obudowy,pod/nad przewód czy jak? oraz jakie maja być i ile ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

przeważnie jak za ciężko ma to wydmuchuje uszczelniacze na pompie bo węży to raczej nie powinno rozsadzić chyba że są stare

 

pod siedzeniem na rozdzielaczu masz taką śrubkie na klucz 27 bodajże ona jest taka wieksza ta śruba i trzeba ją odkrecić i uważać bo niekiedy sprężyna może odepchnąć trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

jakoś dalej nie wiem o którą śrube chodzi?bo pod jedną z tych dwóch co są na górze mam podlączonego tura.pytam bo jutro zmnieniam pompę i chcę wziąć tą wzmacnianą ale taki znajomy mechanik mi dzis wyjmował pompe i mówił,że nie słyszał nic o żadnej podkładce która ma wpływ na podnoszenie.Więc prosze jak możecie wytłumaczcie dokładnie co i jak bo potrzebne mi to na jutro rano,żebym wiedział bo o 7 jade po części.

Dodam jeszcze,że steruje turem rozdzielaczem tym,który jest od podnośnika a nie kiprem

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

a to bez różnicy bo to jest zawór przeciążeniowy to czy tu czy tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

już po robocie.podkładka jakoś nic nie dawała,słabo podnosił a lepiej dopiero prawie przy max obrotach,czyli było to samo co na starej pompie ale między zawór a sprężynke włozyliśmy nakrętke na 13 klucz i jest ok.facet mówił,że może być też wina rozdzielacza ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pozwólcie, ze się wtrącę... Tak jak Prometeusz zrobił z tą pompą NSZ32, to nie polecam, gdyż ta pompa szybko siądzie! Ona nie ma łożysk i nacisk paska, lub łańcucha powoduje wydzieranie się obudowy!

Zobaczcie sobie jak pompa jest umocowana w MTZ, tam jest takie ułożyskowanie, w które dopiero sie wstawia pompę.

 

Ale pomysł dobry!


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Panowie mój znajomy ma takiego tura zawieszanego na podnośnik, no i chciał by go przerobić do wożenia bel ale ma za słaby podnośnik w 60 podpowiedziałem mu żeby kupił wzmocniona pompę ale, pojawił się nowy problem bo aby zdejmie nogę z gazu to podnośnik ostro leci w duł. Prawdo podobnie rozdzielacz do wymiany. No i mamy taki plan żeby kupić rozdzielacz dwu sekcyjny taki jak np. są tu na allegro za 250zł 40l i założyć jeden siłownik zamiast tego krzyżaka od belki co idzie a druga sekcje jak by dobrze dźwigał to by do chwytaka była. Jak myślcie ma to sens żeby to jakoś wykorzystać. A jakie by trzeba siłowniki zastosować żeby to miało dobry udźwig?

2d4086973e1bdecfm.jpg

Edytowano przez davidsonn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj