Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za co cenicie ulubioną markę samochodu?

157 odpowiedzi na ten temat

#61 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:26

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? http://www.vwgolf.pl...ne/vw-golf-mk3/ skąd Ci się wzieło te 200km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Za co cenicie ulubioną markę samochodu? Dzisiaj, 13:30
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:31

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @Stachux I@damjan15, a moze byscie inne tematy poczytali zanim sie zaczniecie wypowiadac. na forum jest bardzo ciekawy temat diesel vs benzyna i tam sie produkowalismy.
nie mamy ochoty drugi raz na takie idiotyzmy jak tu piszecie odpowiadac, z drugiej strony nie chcemy zeby ktos z obserwujacych pomyslal, ze na AF same muly siedza i przyzwalaja na pisanie takiej nieprawdy.

diesel sie nadaje do ciagnika, ciezarowki i statku, a nie do auta osobowego, tymbardziej z jakimis aspiracjami do szybkiej jazdy. jak myslicie, ze wysoka wartosc momentu obrotowego (subiektywne uczucie wciskania w fotel) odpowiada za przyspieszenie auta to sie grubo mylicie. w mocniejszych dieslach ta sama eksplozja momentu obrotowego jest przeklenstwem niedoopanowania.
http://images42.foto...9cf191d1cf5.jpg mialem okazje organoleptycznie sie o tym przekonac.

ps. ja podobnie jak @mirasek dawno sie tak nie usmialem czytajac wasze banialuki, widac ze nigdy niczym mocniejszym nie jezdziliscie i nie interesujecie sie sportem motorowym, co najwyzej buraczeniem 90 KM pod swiatlami.
w tej chwili w czwartki o 21 na grunwald w gdansku zeby sie nie skompromitowac trzeba miec 300 KM ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 05 marzec 2010 - 22:32

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? tak jak zauważyłem wcześniej nie jeśli nie miałeś z tym styczności to nie mów a to co przedstawiłeś to po prostu suche dane z schematu a nie praktyka a jedno odbiega od drugiego a możesz wierzyć lub nie...
KPK Kumurun Team...

#64 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:37

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @damian18 nie wiesz że każdy licznik trochę oszukuje??? @brzozak2 a ty myślisz że każdego stać na auto o pojemności 5,0 biturbo V8 które jara tyle co 10 1,9tdi??? Może co po nie którym diesel bardziej pasuje niż benzyna. A jak na przykład dla mnie 1,9 tdi 130 koni w zupełności wystarczy do dynamicznej i oszczędnej jazdy rodzinnym a6 avant.

#65 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:38

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @Stachux, ja Cię nie przekonuje, tylko opiniuje Twoje stwierdzenie :D Wiem że i tak Golf wgniata w fotel, bo duża pojemność, duży moment, biegi szybko się zmienia, ma turbo, no i miękki fotel ;)

Szkoda tylko że jak wrzuci się trochę danych do excela to wychodzi że przy prędkościach tu omawianych tego momentu zostaje na kołach mniej niż w benzyniaku typu Corolla 1.3 (porównując Golfa 1Z ze skrzynią ASD). Może masz wrzuconą krótszą skrzynię skoro twierdzisz że 120 to optymalny moment do wbicia piątki? B) Poza tym teoria teorią ale w okolicy jest kilka śmiesznych samochodzików 1.3, 1.4, 1.5 które zwijają sie nieco szybciej od podobnych TDI 90KM na pasie zamkniętego lotniska... tak, na pasie, żeby przypadkiem kogoś nie zabić... ;[

Naturalnie nie neguję tu przyjemności korzystania z auta TDI, które jest np. bardzo oszczędne w stosunku do osiągów :D

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:41

@brzozak2 a ty myślisz że każdego stać na auto o pojemności 5,0 biturbo V8 które jara tyle co 10 1,9tdi??? Może co po nie którym diesel bardziej pasuje niż benzyna. A jak na przykład dla mnie 1,9 tdi 130 koni w zupełności wystarczy do dynamicznej i oszczędnej jazdy rodzinnym a6 avant.

kolega ma 5.0 V8 n/a w camaro i jechalem z nim do grudziadza to 11 litrow na 100 KM wychlal, wiec tragedii nie ma ;)

130 w a6 do dynamicznej jazdy, widac jak bardzo wzgledne jest to pojecie. kolega ma 130 z turbo od 150 i wirusem, schamowane 180 KM w golfie mk1 i mowi, ze to mol :D

tak jak zauważyłem wcześniej nie jeśli nie miałeś z tym styczności to nie mów

uwierz mi, ze mialem :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 05 marzec 2010 - 22:42

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? Seat hiszpanski temperamet niemiecka precyzja nic dodac nic ujac kto ma ten wie co to znaczy

#68 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:43

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? To te camaro to może tłoki zardzewiały jak zjarał 11 litrów. Pewnie jechałeś przepisowo i na obrotach trzymałeś oby nie zgasł ;) To wtedy może uwierzę ze tyle zjara

#69 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:44

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? PANOWIE
Rajd DAKAR wygrały VW TUAREGI z silnikami od traktorów
bo jest berdzo długodystansowy
a wyścigi na 1/4 mili wygrywają odkurzacze z turbo

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:48

To te camaro to może tłoki zardzewiały jak zjarał 11 litrów. Pewnie jechałeś przepisowo i na obrotach trzymałeś oby nie zgasł ;) To wtedy może uwierzę ze tyle zjara

normalnie 120-130 km/h, chodzi mi tylko o to, ze sie da. w miescie przy katowaniu 25 udalo nam sie osiagnac, ale przynajmniej jest co katowac.

kiedys tez bylem zafascynowany swoim dieslem, ale w miare zglebiania tematu, podkrecania smierdzieli przez kolegow i wszystkich konsekwencji z tego wynikajacych, jestem za benzyna. tez myslalem tak jak wy, ze wgniata w fotel, ze super przyspiesza, ale to zgubne i subiektywne odczucie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:52

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? Ja jak może za 20 lat będę zarabiał 20 000 miesięcznie to może wtedy kupię sobie RS6 w avancie i wtedy będzie mnie stać na utrzymanie takiego smoka. A dopóki co wole diesla.

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2010 - 22:58

kiedys tez bylem zafascynowany swoim dieslem, ale w miare zglebiania tematu, podkrecania smierdzieli przez kolegow i wszystkich konsekwencji z tego wynikajacych, jestem za benzyna. tez myslalem tak jak wy, ze wgniata w fotel, ze super przyspiesza, ale to zgubne i subiektywne odczucie.

No ale chyba nie powiesz, że w normalnej jeździe ulicznej diesel nie daje rady? Np. 320d 150 KM wg. autocentrum spala litr mniej niż 1.5 90 KM Hondy Civic. Do wyścigów krótkodystansowych, sprintów itp lepsza jest benzyna, ale jeśli ktoś chce mieć osiągi i stosunkowo niskie spalanie to tylko diesel.

#73 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:03

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? Koledzy rolnicy!!!
do benzyniaków nie dają dopłaty do paliwa.

#74 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:04

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? A dla mnie nie chodzi o to żeby stówka na liczniku pokazała się w nie całe 5 s. Mi wystarczy 10 s. do setki i tak na światłach w tdi jest czym wystartować no pewnie że nie będzie to tak jak jakaś benzyna z 5 litrami ale zawsze jest czym wystartować. Ja wole posłuchać odgłosu załączającej się turbiny przy otwartym oknie niż dziurawego tłumika.

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:11

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @damjan15 10 sekund do setki - pobozne zyczenia ;)
@Mariusz x powiem ci, ze w codziennej jezdzie jest wygodny, tylko ze ja nie lubie jazdy "codziennej", diesel dobry jest dla dziewczyn bo i tak nie kreca wyzej auta, to i wyprzedzic im latwiej i przyspieszyc. matka w hondzie zmienia bieg przy 3 500 obrotow i mowi, ze megane II 1.5 dci 80 KM sie lepiej zbierala :D ale jej nie bede tlumaczyl.

#76 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:14

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @Mariusz
E tam litr ;)
http://www.autocentr...07&trybopinii=1
http://www.autocentr...97&trybopinii=1
Co nie zmienia faktu że takiego klekota chętnie mógłbym przygarnąć :D choć wiem jak ciężko jest znaleźć diesla w godnym stanie i tego bym się najbardziej obawiał, bo w przypadku jakiejś miny koszta są nie małe, a do takiego civica silnik można kupić za 800zł :D

Ja wole posłuchać odgłosu załączającej się turbiny przy otwartym oknie niż dziurawego tłumika.

A ja wolę zamknąć okno, włączyć klimatyzację i jechać jak człowiek B) Nie wiem co to za aluzja z dziurawym tłumikiem, pewnie w dieslach nie rdzewieją? ;[

#77 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:59

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? @mirasek ja nie mówię że w dieslach nie rdzewieją.
@brzozak2 a co to jest dla diesla 10 sekund do setki??? Chyba że ty jeździłeś dieslem 1,5 to się nie dziwię że 10 sekund do setki się nie wyrobi :blink:

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:05

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? twojemu mulowi zajmuje to prawie 13 sekund http://www.vwgolf.pl...ne/vw-golf-mk3/ :D :blink: :huh: :) :D wez sie otrzasnij, bo zaczynasz sie osmieszac!!!

#79 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 21:08

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? A tak a pro po to ja nie mam Golfa to kolega Strach ma golfa więc nie gadaj jak nie wiesz :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:20

Za co cenicie ulubioną markę samochodu? no to jakiego diesla masz co schodzi do setki poniżej 10 sekund?