Skocz do zawartości

Zdjęcie

zarodki

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 01:34

zarodki Witam chciałbym, abyście mi napisali coś na temat rozmnażania bydła poprzez zarodki. Czy wogole istnieje taka opcja jakie są plusy a jakie minusy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zarodki Dzisiaj, 08:04
  •  

#2 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:06

zarodki Jest taka metoda wszczepiają krowie już zapłodnione embriony, tzn pobierają od jakiejś bardzo dobrej krowy(wartości hodowlanej) komórki jajowe i zapładniają je jakimś wyśmienitym buhajem o wysokiej wartości indeksu hodowlanego i te embriony wędrują do twoich krówek które po prostu posłużą do rozwinięcia się płodu. Zalety:potomstwo o określonej wartości hodowlanej która można obliczyć, no i skracasz bardzo czas w jakim możesz poprawić swoje stado, bo na drodze selekcji to będziesz potrzebował kilkanaście-kilkadziesiąt lat aby dojść do tego poziomu co osiągniesz tutaj w kilka lat. Minusem pewnie będzie to że nie jest to tanie, ale do końca nie wiem jak z tym jest, bo może ceny są już bardzo przystępne. Pozdrawiam

#3 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:13

zarodki Dzięki za odp. U mnie cena nie będzie grała większej roli bo zarodki i tak są napeno tańsze od cielaków. Obecnie mam kilka krów rasy hf ok 6 reszta są to jałówki już mieszane ale korzenie tez maja hf. ok 10lat temu skończyliśmy biznes z mlekiem przez ten czas mieliśmy opasy ale ja bym chciał wejść głębiej i mieć rasowe bydło a hf pomału likwidować ale jak zaranie chciałbym je wykorzysta je do rozrodu i tu mam pytanie czy tym moim krowa można wszczepić zarodki LM 100%, czy krowa tych zarodków nie odrzuci i czy potomstwo będzie rasy 100%

acha podaj jakies namiary jezli masz gdzie moge to zakupic

#4 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:25

zarodki Nie słyszałem o zarodkach mięsnych krów w hf to tak raczej bujasz w obłokach po prostu stosuj kojarzenie wypierające Cena zarodka ok 2000zł tzn połowa ceny jałówki

#5 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:10

zarodki Słyszałem o wszczepianiu zarodków rasy mięsnej krowom prawie czysto lub czysto rasowym mięsnym (konkretnie Limousine). W gospodarstwie tym skuteczność tego zabiegu pozostawiała jednak wiele do życzenia, ale firma, która to robiła brała na siebie odpowiedzialność za nieskuteczność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:49

zarodki Ale można przenosić te zarodki z krowy limousine do hf czy jest to niemożliwe

Coś mi się zdaje kolego ze z ta cena przesadziłeś moim zdaniem zarodki kosztują ok 300zł góra

#7 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:14

zarodki 300 zł chyba nasienie seksowne może tyle kosztować, raczej nie zarodek. W którymś ze starszych numerów top agrar, bodajże 2-3 lata wstecz był artykuł o rolniku, który w latach 90-tych wszczepił kilku swoim krowom zarodki LM100%, ale potomstwa doczekał się bodajże tylko od jednej krowy, w wyniku czego postawił na zakup jałówek oraz krzyżowanie wypierające.

#8 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:45

zarodki Wiem, że skuteczność tego typu zapładniania wynosi w przypadku zarodków Świerzych ok 60-70% zaś mrożonych 50-60%. Metoda ta jest stosowana do doskonalenia genetycznego w obrębie danej rasy, czyli polega na eliminowaniu chorób i innych czynników uniemożliwiających osiągnięcie pożądanych cech hodowlanych, a nie do zwiększania ilości osobników danej rasy(może tak też można, ale nie wiem). Jest to metoda droga i te 2tyś to pewnie wcale nie przesada. Wiem że w Piątnicy jest firma która się tym zajmuje.

#9 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 15:15

zarodki acha wiec jeśli to tyle kosztuje to mi się nie opłaca za 2tys to kupie prawie dwa rasowe cielaki

Sasienie seksowne to koszt 110-200zł ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share nosferatu

nosferatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:43

zarodki embriotransferem zajmuje się shiuz w Bydgoszczy i obawiam się ze takie zamrożone zarodki mogą kosztować więcej niż 2 tys:/ poniewaz komórki jajowe są pobierane od najlepszych krów + nasienie byka z najwyższej pułki które nie rzadko kosztuje ponad 300zl
No i cały zabieg nie należy do najłatwiejszych i najszybszych:/
Na pewno taniej wyjdzie jak pobierzemy komórki jajowe od swojej krówki rekordzistki i wszczepimy je innym ale nie wiem ile to może kosztowac:/
A nasienie seksowne zaczyna się od 90 zl do ...w firmie Konrad jest nasienie seksowne za 380zl:/