Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

Arturmen4    0

Ja wniosek składałem w kwietniu jak był nabór, na początku wrzesnia podpisałem umowe, pożniej w październiku robiłem aneks, 20 listopada ciągnik juz stał na podwórku a 19 stycznia PROW i Vat był na koncie, więc chyba dośc sprawnie poszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja miałem podobnie umowa tak samo tylko ze ciągnik odebrałem 4 grudnia wniosek o płatność złożyłem osobiście w ARiMR 29 grudnia i po dziś dzień cisza,deklaracja VAT złożona 15 grudnia ,29 grudnia pieniążki na koncie z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja kasę z prowu dostałem półtora miesiąca od złożenia wniosku o płatność...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Czas chyba zależy od losowania. Ja cały czas czekam na wieści nt. naboru. Musze uzbroić się w cierpliwość i czekać :P

 

Mam kolejne pytanie:

Jak jest z tym przechodzeniem na VAT? Jaki są (oprócz zwrotu vat-u za zakupione maszyny) dodatkowe korzyści? A jakie są minusy tego. Wiążą się z tym pewnie jakieś obowiązki. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś (najlepiej kto jest na vacie i wie o co chodzi) opisał mi to.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Cześć!

Sorki za posta pod postem, ale żeby nie edytować trzeci raz poprzedniego... ;D

 

Byłem dzisiaj u dealera JD i mam specyfikację Ciągnika John Deere 5100M COMFORT:

 

Silnik 4 cylindrowy JohnDeere PowerTechM z turbodoładowaniem, intercooler 4450 cm3

2 zawory na cylinder, mechaniczny wtrysk paliwa

 

MOC NOMINALNA (97/68 EC) 100 KM przy 2200 obr/min

Termoregulowany wentylator wiskotyczny

Zbiornik paliwa: 130 l

 

HAMULCE I UKŁAD KIEROWANIA

Hamulce hydrauliczne chłodzone olejem

Tylna oś typu kołnierzowego z hydrauliczną blokadą mechanizmu różnicowego

 

PRZEKŁADNIA

Power Reverser 16/16 40 km/h

 

Kod Opis

2537R Ciągnik 5100M

150 Kabina- Standardowa

250 Przednia oś napędzana

1203 Tylne regulowane felgi 420/85R34

320A Tylne ogumienie 420/85R34

4163 Przenie regulowane felgi 340/85R24

616A Przednie ogumienie 340/85R24

6924 Przekładnia Power Reverser 16/16, 40 km/h

7105 Tylny WOM, 2 prędkości (540/540 E obr/min)

7254 Dwa standardowe gniazda hydrauliki zewnętrznej typu 205

7303 Tuz kategorii 2, haki

7352 Łącznik górny z hakiem, kategoria 2

7413 Stabilizatory cięgieł dolnych lewy i prawy zwykły

7512 Klimatyzacja i ogrzewanie

7582 Stała przednia szyba, prawe drzwi

7612 Siedzisko operatora z mechanicznym tłumieniem drgań

7703 Prawe i lewe standardowe lusterko zewnętrzne

8551 Transport ciężarówką

8640 Kod Polski

875A Pompa hydrauliczna o wydajności 94 l/min

8757 Tłumik w narożniku kabiny

8760 Regulacje wieszaków tylnego TUZ

8770 Podstawa obciążników 70 kg

8841 Przednie błotniki stałe

8860 Katalog części zamiennych

8990 Poszerzenie błotników

9047 Oświetlenie robocze na dachu kabiny 2 przód i 2 tył

9080 Światło ostrzegawcze (kogut)

9085 Uchwyt tablicy rejestracyjnej z oświetleniem

9090 Światła odblaskowe tylne

9100 Wycieraczka tylnej szyby

9145 Gniazdo (zapalniczka)

9204 Popielniczka

9355 Instalacja pneumatyczna do hamulców przyczepy 2+1

9452 Zaczep transportowy, regulacja 10 pozycyjna

9441 Zaczep rolniczy

 

Sugerowana cena netto Klienta 35000 EURO

 

 

No i co o tym myślicie? Ja bym się jednak przychylał do 5100R Drożej, ale wydaje mi się lepiej. Czekam na wasze opinie i propozycje.

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

mi sie wydaje ze jesli ktos bierze taki ciagnik jako pomocniczy to wersja M jest ok

ale tak jak ja mam c360 i mysle brac nowy ciagnik jako glowny to sklaniam sie do serii R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Zgadzam się z Tobą, ja mam C 360 3P oraz 330, planuję dokupić tura oraz prasę zwijającą, więc ja też nastawiam się na ciągnik nowy, główny, oraz również przychylam się do wersji R. Masz może cenę tej wersji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

średnio 10 tys euro drożej od M

ja mysle kupic tez ciagnik z turem oraz sieczkarnie dwurzedowa z adapterem do trawy(bedzie i do kukurydzy i do lucerki), nie mam zamiaru owijac sianokisoznki bo drozej wychodzi, a sasiad mam prase to do slomy na usluge przyjedzie :)

John Deere 2010- KRAJLIM.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

No u mnie to z tymi usługami to marnie, więc prasa to rzecz konieczna. Dzięki za ten cennik, na sąsiednim forum ktoś pisał że 5100R to około 48-50 tys EUR. Interesuje mnie jeszcze specyfikacja wersji classic i comfort. Posiadasz może takowe? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

sieczkarnie dwurzedowa z adapterem do trawy(bedzie i do kukurydzy i do lucerki), nie mam zamiaru owijac sianokisoznki bo drozej wychodzi,

 

Ile kosztuje taka sieczkarnia z adapterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys8118    0

pabloooo odnośnie Vatu liczyłeś już jak wyjdziesz na zwrocie do poniesioego kosztu odprowadzenia do US ze sprzedaży jak na tym wyjdziesz ?? oczywiście bez inwestycji w nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

liczyłem i wychodzę ciut lepiej niż na ryczałcie tzn jakieś 2 tys zł rocznie do przodu względem ryczałtu, oczywiście nie licząc zakupionych maszyn.mam bardzo dużą sprzedaż w stosunku do zakupów i dlatego tak mi wychodzi.Mam policzone bo równo z 1 marca stuknął okrągły rok jak na wacie jestem.A gospodarstwo mam od niedawna i po maszynach albo budowa potężnej chlewni, lub zmiana dachów na istniejących budynkach i w miarę możliwości adaptacja na chów świnek.Jest tyle do zrobienia że głowa mała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys8118    0

@pabloooo jeśli masz dużą sprzedaż to wychodzisz na plus 2 tys???? jeśli na ryczałcie miałbyś 6 % do przodu a tu na VAT cie masz tylko zysk netto a te 3% musisz do US odprowadzić . To do małych zakupów od których dostaniesz 22 lub 7 czy 3 % to jak ty możesz na plus wyjść przy dużej sprzedaży ???? To na jaką sumę masz obroty , a ile masz rocznego zwrotu bez maszyn ????????

Piszę bo sam zastanawiam się czy przejść na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

tak wychodzę, bo nie przejąłem gospodarstwa w którym nie trzeba byłoby nic zmienić.Jest tyle niedociągnięć w moim gospodarstwie ze na Vacie będę wychodził zawsze.Sam zakup dodatków paszowych, zboża, paliwa, części i wychodzisz na swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys8118    0

a mógłbyś podać te sumy ile masz ogólnego rocznego zwrotu z US beż maszyn a ile im odprowadzasz z własnej sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ogłoszenie o naborze wniosków podobno ma być "18" kwietnia a nabór "28" kwietnia...wnioski można składać na jedną maszyne w trzech gospodarzy między którymi musi być zawarta umowa przed złożeniem wniosku itd. wnioski bedą punktowane i realizowane od jak największej liczby punktów...każdy może złozyć wniosek nie zależnie od kierunku produkcji...ogólnie to ma być trudniej niż wnioski składane wcześniej...a po 2013 roku UE nie ma opracowanej wspólnej polityki rolnej także nie wiemy czy jakiekolwiek srodki będą...trzeba próbowac korzysac jak sie da! powodzenia! pozdro wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

powiedzcie mi jaki trzeba mieć obrót żeby wyjść na vacie? pytam bo chce podobno ostatni raz mój pierwszy skorzystać z dofinansowania na modernizacje... to jakieć 150 000tyś. nie wiadomo też czy nie odrzucą wniosku... jak często trzeba inwestować? zakup prosiat wynosi rocznie 90 000-100 000tyś, paszy 45 000-50 000tyś, srodków ochrony roslin nawozów itp. 25 000-30 000 tyś. paliwo z 4000-5000tyś litrów, paliwko po 3zł za litr kupuje...no i części róznego kalibru...jezcze sprzedaż warzyw to jest 50 000-60 000tyś, sprzedaż świnek 450szt. zakup nasion, sadzonek 10 000-15 000tyś. Może ktoś coś poradzić? z góry dz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

podałeś wszystko więc policz sobie szybciutko VAT jaki zapłacisz za to co kupisz, a tym co sprzedaż: zakup prosiąt 3% VAT, paliwo22%, środki ochrony 7%, pasza 3% no i to co wszystko sprzedaż 3% VAT. I od różnicy za Vat za to co kupiłeś odejmij najpierw to co sprzedałeś i to bedzie twój zwrot.Jak otrzymasz ten wynik to odejmij jeszcze od niego 3%(bo na ryczałcie masz 6% Vatu, a na zasadach ogólnych 3%) i jeśli wyjdzie ci wynik na plus to ci się opłaci(nie licz jakiś wielkich zakupów np maszyn tylko te zakupy na bierząca działalność ,produkcje).Od tego odejmij sobie jeszcze koszty księgowego i bedziesz wiedział czy już ci sie opłaci. W moim przypadku sie opłaca i na czyśto przez 9 mies wyszedłem ok 1400 zł. Ale powiem ci że nawet jakbym nie wychodził to w jednym przypadku i tak bym przeszedł na vat , a mianowicie przy zakupie maszyn w moim przypadku zwrot ponad 80 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj