Skocz do zawartości

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

219 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 08:28

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha U mnie też bierze większość tych samych, ale tym co nie biorą nikt nie broni. Ci co biorą z wielu programów, to obrotni goście i wiedza co i jak, co najważniejsze to biorą i inwestują i się rozwijają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzisiaj, 19:19
  •  

#162 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 luty 2010 - 14:15

toreg kolego zgadzam się z tobą w 100% w kwestii niskotowarowych, co do reszty twojej wypowiedzi nasuwa mi się pytanie co to małe gospodarstwo, a co to duże i co ze średnimi??

Ja przyjmuję że powyżej 300 % średniej wojewódzkiej to jest średni a powyżej 500 % to duzi.
A teraz znajdź sobie średnią z twojego województwa i oblicz.

#163 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 luty 2010 - 17:17

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha ja bym powiedział że średni to 200%
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 luty 2010 - 17:24

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha ale województwa czy kraju? po jak województwa to w jednym województwie za średniego uważałoby się rolnika mającego 60ha a w innym 8ha, lepszym rozwiązaniem byłoby patrzeć na to w skali kraju bo średni to by miał ok 20ha

#165 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 luty 2010 - 18:11

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Cichy genialne, tylko weź mi powiedz ile procent żywności w kraju pochodzi od gospodarstw które korzystają z dotacji a ile z tych które nie korzystają. Sprzęt i wyposażenie budynków jest tak horrendalnie drogie, że bez dotacji nie będziesz w stanie konkurować na rynku, obniżać kosztów produkcji oraz zapewnić odpowiedniej jakości produktów przez ciebie wyprodukowanych. Jak ludzie nie korzystają z dotacji bo albo nie potrafią albo im się nie chce w to bawić bo i takich znam to ich problem. Jak są pieniądze to trzeba z nich korzystać. Gdyby nie kasa z UE to ile z nas miało by Jd, Fendy, Valtry, MF i SDF?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#166 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 03 luty 2010 - 18:21

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Mnie by w rolnictwie nie było. Ale spodobało mi się i chyba już tu zostanę. :)

#167 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:32

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha widzę ze poprzednicy sa nienajedzenie kasą z uni ale musicie dać sobie trochę spokój
bo są inne regiony które też potrzebują zastrzyków gotówki
tak jak hitler chciał żeby żydów nie było tak samo i wy nie chcecie małych rolników mali mogą być ale już beż przesady żeby rolnikiem nazywać osobę która ma 1 czy tam 3 ha to śmieszne ale trudno oni też muszą brać coś jeśli państwo mają chu...e

#168 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:36

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha lukaszz110 piwo Ci się należy bardzo dobrze napisałeś i w pełni się z tobą zgadzam

#169 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:31

widzę ze poprzednicy sa nienajedzenie kasą z uni ale musicie dać sobie trochę spokój
bo są inne regiony które też potrzebują zastrzyków gotówki
tak jak hitler chciał żeby żydów nie było tak samo i wy nie chcecie małych rolników mali mogą być ale już beż przesady żeby rolnikiem nazywać osobę która ma 1 czy tam 3 ha to śmieszne ale trudno oni też muszą brać coś jeśli państwo mają chu...e

Można być także rolnikiem jeśli się ma 3 ha - ale pod szkłem. :)

#170 Share sly

sly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2010 - 23:36

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Witam, koledzy a od czego trzeba zacząć żeby składać taki wniosek o MGR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 09 luty 2010 - 00:02

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha sly
Musisz czekać na nabór wniosków(o ile jeszcze będzie ,mniejmy nadzieje ;[ ).Napisać wniosek i czekać na weryfikacje. ;[

#172 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 10 luty 2010 - 22:20

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha możesz sobie przygotować i narysować plan sytuacyjny wszystkich budynków w gospodarstwie z zewnątrz, a tam gdzie trzymasz zwierzęta to także wewnątrz. Nie potrzebnie później będziesz musiał latać z tym i problem będziesz miał z głowy. Ofert na razie nie bierz no i jeśli sam nie będziesz wypełniał zaklep sobie miejsce u kogoś kto robi to twoim zdaniem dobrze, a nie ten który nabierze wniosków tyle ze o niczym później nie pamięta i wszystko na ostatnia chwile robi bo tyle roboty nabrał.

#173 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 luty 2010 - 22:07

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Cześć!
Ja już od jakiegoś dłuższego czasu myślę o tym PROW- ie. Mam 25 hektarów, z czego 3 zboża, reszta to trawa na gruntach ornych, TUZ- y, wszystko w ekologii. Myślę o zakupie ciągnika w okolicach 100 KM oraz prasy zmiennokomorowej. Dwa lata temu nie było problemu z prasowaniem, jeden gościu robił nam usługę i wszystko było ok. U ubiegłym roku to była masakra. Zmowa jakaś, czy coś, jeden gościu zajęty, drugi ma prasę rozwaloną, trzeci jeszcze coś tam, ogólnie d*pa. Bez tej prasy to jak bez ręki. W najbliższym czasie chcę założyć hodowlę bydła mięsnego, około 20 byczków, (fundusze mam odłożone) więc dodatkowo jeszcze tur do ciągnika. A i od usług bym nie stronił jakby się ktoś tam napatoczył. Nic jeszcze nigdy z PROW- u nie brałem, mam dwa ciągniki (jeden ma 28 lat, drugi to zabytek :D więc ciągników młodszych niż 20 lat nie mam. Oglądałem już kilkanaście ofert i myślę o takim np JD 6230. Co o tym myślicie? Jak wg. was wyglądają moje szanse na zwrot? Myślę że dostatecznie opisałem gospodarstwo, jak coś to pytajcie. Może macie jeszcze uwagi co do sprzętu. Jestem otwarty na uwagi :D Aha, i jeszcze dodam że jestem z zachodniopomorskiego, aż chciałoby się powiedzieć- niestety.
Pozdrawiam ^^

#174 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 luty 2010 - 08:24

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha jak będzie nabór i ktoś kto się zajmuje zawodowo ci napisze wniosek to masz 100% szanse na zwrot

#175 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 15 luty 2010 - 10:29

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha aadams7 100% szans jeśli kasy nie zabraknie, a jak wiadomo to z tym różnie bywa.
Jak będą w przyszłości programy jakieś to na pewno będzie więcej chętnych.

U mnie też bierze większość tych samych, ale tym co nie biorą nikt nie broni.

Niektórzy by chcieli a nie mogą. Ja chciałem 50tys na młodego rolnika, ale były problemy przy przejęciu gospodarstwa i się po prostu nie wyrobiłem. Wielu rolników jest w sytuacji że np. są za starzy a dzieci na które będzie przepisane gospodarstwo nie są pełnoletnie i nie mogą skorzystać z dofinansowań a są dobrymi i rozwijającymi swoje gospodarstwa rolnikami..

#176 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:18

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Bo jak sama nazwa wskazuje, to dofinansowanie jest dla młodego rolnika. Nie dla dzieci, nie dla doświadczonych.

#177 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:39

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Witam. mam dokladnie 39ha ziemi, posiadam produkcje zwierzęcą.. I chciałbym sie spytać czy na ten areał zostałby mi przyznany ciągnik o mocy 130km mysle o JD6630? Posiadając juz zetora proxima 6441, ursusa 3512, i zetora forterra 9641.. Jakbym kupował Jd to oczywiście sprzedam tą forterre. ale chce wiedzieć czy przy skladaniu wniosku lepiej zeby go nie bylo na stanie mojego gospodarstwa np przepisze go na chwile na brata a pozniej sprzedam, czy moze by nie przeszkadzal w przyznaniu dofinansowania?? Prosze o porady. Z góry dziękuje

#178 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 luty 2010 - 16:22

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzięki za odpowiedź. W moim ODR-erze w zasadzie jest jeden DOBRY doradca, reszta to jakieś takie cioły. Jak by on nie miał czasu, to może znajdę jakąś firmę która się tym znajduje, coś w necie widziałem że są takie. A czy macie jakieś informacje co do naboru? W internecie widziałem że ma być w pierwszym kwartale 2010... Ale i tak każdy inaczej gada...

#179 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:14

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha nikt Ci pewnej daty nie poda, (nawet ministerstwo rolnictwa jeszcze jej pewnie nie zna) każdy na dzień dzisiejszy żyje plotkami i informacjami ze słyszanymi od dealerów sprzętu rolniczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:53

Witam. mam dokladnie 39ha ziemi, posiadam produkcje zwierzęcą.. I chciałbym sie spytać czy na ten areał zostałby mi przyznany ciągnik o mocy 130km mysle o JD6630? Posiadając juz zetora proxima 6441, ursusa 3512, i zetora forterra 9641.. Jakbym kupował Jd to oczywiście sprzedam tą forterre. ale chce wiedzieć czy przy skladaniu wniosku lepiej zeby go nie bylo na stanie mojego gospodarstwa np przepisze go na chwile na brata a pozniej sprzedam, czy moze by nie przeszkadzal w przyznaniu dofinansowania?? Prosze o porady. Z góry dziękuje

lepiej przepisz na brata albo wyrejestruj.. bo wiesz jaka jest agencja kropki nad i brakuje i cała inwestycje potrafią wstrzymać... a co do ciągnika tej mocy to spoko dostaniesz