Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

jaro    166

Tak sobie czytam i czytam i zastanawiam się jak to wygląda w krajach "starej Unii"-ciekawe czy tam też brakowało pieniędzy,ludzie z obłędem w oczach biegali zbierając papierki,uskuteczniano SPO-Lotto biggrin.gif ,organizowano nabory trwające tydzień czy też dzień etc. ?-nie znam co prawda tego zagadnienia ale może ktoś z forumowiczów mógłby tą sprawę naświetlić ?

Tylko jak zwykle proszę o niepisanie "wpadłszy między wrony..." itd.-albo Europa równych szans albo "Folwark zwierzęcy"biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

No właśnie - też mnie to ciekawi jak wygląda współpraca zachodnich rolników z ichniejszymi instytucjami zarządzającymi unijnymi pieniędzmi. Ciężko jest cokolwiek na ten temat wygooglować, na forach zagranicznych też nic konkretnego nie widziałem. Najlepiej by było, gdyby napisał to ktoś, kto dobrze zna jakiegoś zachodniego farmera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

toreg kolego zgadzam się z tobą w 100% w kwestii niskotowarowych, co do reszty twojej wypowiedzi nasuwa mi się pytanie co to małe gospodarstwo, a co to duże i co ze średnimi??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

moim zdaniem podział na województwa był bez sensu, tak samo jak w MR podział na wielkosć gospodarstwa dlaczego ten co ma 10ha dostanie tyle samo co ten co musi mieć 30ha. Pozatym jest duzo osób które wzieło kase w naboże 2004-2006 i 2007 złozyli znowu wnioski i kase dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@poosa21 My składamy zawsze jak jest nabór byle tylko pieniądze były, a nóż widelec coś się wy haczy. Te pieniądze się rolnikom należą to trzeba z nich korzystać. Jak ktoś nie składa to jego problem. :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

w moim przypadku było tak ze dopiero w zeszłym roku przejołem gospodarstwo i juz na starcie zostałem pozbawiony możliwości konkurowania na równym poziomie z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

przydały by się nabory w tych województwach gdzie limit wykorzystano bo tam gospodarze mają największy potencjał a skoro unia chce dać to warto tylko z umiarem zeby komornik nie zawitał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Moim zdaniem nie powinno być żadnej kasy na modernizacje gospodarstw ponieważ jak widzę w mojej okolicy to cały czas biorą kasę jedni i ci sami rolnicy od Sapardu zaczynając.Każdy na modernizację powinien sobie sam zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@krycha094 wytłumacz mi na czym ma polegać ten większy potencjał w tych wojewodztwach,ja jestem z mazowieckiego i naprawdę nie pękam przed rolnikami z zachodniopomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też bierze większość tych samych, ale tym co nie biorą nikt nie broni. Ci co biorą z wielu programów, to obrotni goście i wiedza co i jak, co najważniejsze to biorą i inwestują i się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

toreg kolego zgadzam się z tobą w 100% w kwestii niskotowarowych, co do reszty twojej wypowiedzi nasuwa mi się pytanie co to małe gospodarstwo, a co to duże i co ze średnimi??

 

Ja przyjmuję że powyżej 300 % średniej wojewódzkiej to jest średni a powyżej 500 % to duzi.

A teraz znajdź sobie średnią z twojego województwa i oblicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja bym powiedział że średni to 200%


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale województwa czy kraju? po jak województwa to w jednym województwie za średniego uważałoby się rolnika mającego 60ha a w innym 8ha, lepszym rozwiązaniem byłoby patrzeć na to w skali kraju bo średni to by miał ok 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Cichy genialne, tylko weź mi powiedz ile procent żywności w kraju pochodzi od gospodarstw które korzystają z dotacji a ile z tych które nie korzystają. Sprzęt i wyposażenie budynków jest tak horrendalnie drogie, że bez dotacji nie będziesz w stanie konkurować na rynku, obniżać kosztów produkcji oraz zapewnić odpowiedniej jakości produktów przez ciebie wyprodukowanych. Jak ludzie nie korzystają z dotacji bo albo nie potrafią albo im się nie chce w to bawić bo i takich znam to ich problem. Jak są pieniądze to trzeba z nich korzystać. Gdyby nie kasa z UE to ile z nas miało by Jd, Fendy, Valtry, MF i SDF?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Mnie by w rolnictwie nie było. Ale spodobało mi się i chyba już tu zostanę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

widzę ze poprzednicy sa nienajedzenie kasą z uni ale musicie dać sobie trochę spokój

bo są inne regiony które też potrzebują zastrzyków gotówki

tak jak hitler chciał żeby żydów nie było tak samo i wy nie chcecie małych rolników mali mogą być ale już beż przesady żeby rolnikiem nazywać osobę która ma 1 czy tam 3 ha to śmieszne ale trudno oni też muszą brać coś jeśli państwo mają chu...e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

lukaszz110 piwo Ci się należy bardzo dobrze napisałeś i w pełni się z tobą zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

widzę ze poprzednicy sa nienajedzenie kasą z uni ale musicie dać sobie trochę spokój

bo są inne regiony które też potrzebują zastrzyków gotówki

tak jak hitler chciał żeby żydów nie było tak samo i wy nie chcecie małych rolników mali mogą być ale już beż przesady żeby rolnikiem nazywać osobę która ma 1 czy tam 3 ha to śmieszne ale trudno oni też muszą brać coś jeśli państwo mają chu...e

 

Można być także rolnikiem jeśli się ma 3 ha - ale pod szkłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sly    0

Witam, koledzy a od czego trzeba zacząć żeby składać taki wniosek o MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

sly

Musisz czekać na nabór wniosków(o ile jeszcze będzie ,mniejmy nadzieje ;[ ).Napisać wniosek i czekać na weryfikacje. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

możesz sobie przygotować i narysować plan sytuacyjny wszystkich budynków w gospodarstwie z zewnątrz, a tam gdzie trzymasz zwierzęta to także wewnątrz. Nie potrzebnie później będziesz musiał latać z tym i problem będziesz miał z głowy. Ofert na razie nie bierz no i jeśli sam nie będziesz wypełniał zaklep sobie miejsce u kogoś kto robi to twoim zdaniem dobrze, a nie ten który nabierze wniosków tyle ze o niczym później nie pamięta i wszystko na ostatnia chwile robi bo tyle roboty nabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Cześć!

Ja już od jakiegoś dłuższego czasu myślę o tym PROW- ie. Mam 25 hektarów, z czego 3 zboża, reszta to trawa na gruntach ornych, TUZ- y, wszystko w ekologii. Myślę o zakupie ciągnika w okolicach 100 KM oraz prasy zmiennokomorowej. Dwa lata temu nie było problemu z prasowaniem, jeden gościu robił nam usługę i wszystko było ok. U ubiegłym roku to była masakra. Zmowa jakaś, czy coś, jeden gościu zajęty, drugi ma prasę rozwaloną, trzeci jeszcze coś tam, ogólnie d*pa. Bez tej prasy to jak bez ręki. W najbliższym czasie chcę założyć hodowlę bydła mięsnego, około 20 byczków, (fundusze mam odłożone) więc dodatkowo jeszcze tur do ciągnika. A i od usług bym nie stronił jakby się ktoś tam napatoczył. Nic jeszcze nigdy z PROW- u nie brałem, mam dwa ciągniki (jeden ma 28 lat, drugi to zabytek :D więc ciągników młodszych niż 20 lat nie mam. Oglądałem już kilkanaście ofert i myślę o takim np JD 6230. Co o tym myślicie? Jak wg. was wyglądają moje szanse na zwrot? Myślę że dostatecznie opisałem gospodarstwo, jak coś to pytajcie. Może macie jeszcze uwagi co do sprzętu. Jestem otwarty na uwagi :D Aha, i jeszcze dodam że jestem z zachodniopomorskiego, aż chciałoby się powiedzieć- niestety.

Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jak będzie nabór i ktoś kto się zajmuje zawodowo ci napisze wniosek to masz 100% szanse na zwrot


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

aadams7 100% szans jeśli kasy nie zabraknie, a jak wiadomo to z tym różnie bywa.

Jak będą w przyszłości programy jakieś to na pewno będzie więcej chętnych.

 

 

U mnie też bierze większość tych samych, ale tym co nie biorą nikt nie broni.

 

Niektórzy by chcieli a nie mogą. Ja chciałem 50tys na młodego rolnika, ale były problemy przy przejęciu gospodarstwa i się po prostu nie wyrobiłem. Wielu rolników jest w sytuacji że np. są za starzy a dzieci na które będzie przepisane gospodarstwo nie są pełnoletnie i nie mogą skorzystać z dofinansowań a są dobrymi i rozwijającymi swoje gospodarstwa rolnikami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj