Skocz do zawartości

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

219 odpowiedzi na ten temat

#121 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:24

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha kazde wojewodztwo mialo przyznane konkretna kwote adekwatna to rozmiarow i potrzeb a to ze w jednym woj jest ona wykorzystana w 150% nie znaczy ze trzeba zabrac tym ktorzy nie wykorzystali. mamy czas do 2013 i mam nadzieje ze moj limit 300tys zl wykorzystam w pelni a nie zabiora mi tych pieniedzy i nie oddadza wojewodztwom ktorym wiecznie bedzie malo i to jest fakt.
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzisiaj, 01:32
  •  

#122 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:40

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

#123 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:08

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha nie ma takiej strony :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:12

a czym różni się rolnik z małopolskiego co ma 7ha od rolnika z zachodniopomorskiego co ma tez 7 ha. i jeden wyskrobał w terminie kasę i wniosek złożył w terminie a teraz mu odmówili bo kasy dla niego brakuje, bo ten z małopolski się wreszcie odważył i stwierdził że ja sąsiad kupił to i on, a tak do tej pory się śmiał... to jest sprawiedliwe??

niczym się nie różni, ale w tych województwach jest inna liczba tych że rolników co mają 7 ha, a odpowiedzieli mu odmownie bo kasę wykorzystały większe gospodarstwa których w tamtych regionach Polski jest więcej

#125 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:53

mówisz ze egoizm z nas się wylewa, a składałeś wniosek na modernizacje??Wiesz ile było latania za wszystkim, mało tego ile niektórzy zapłacili za zrobieniu wniosku i było zapowiedziane ze wszyscy chętni dostaną już przed ogłoszeniem naboru .Wiec pochwal się jakbyś ty to rozwiązał, aby wszyscy byli zadowoleni,a nie oskarżasz nas o egoizm. A co do spłaty kredytu o którym tu piszesz, nawet nie wiesz ile go jest i z trzy razy podkreśliłem ze nawet w tej chwili nie było by problemu go spłacić, więc czytaj ze zrozumieniem

Kto komu karze składc- przymusu nie ma, a według mnie to wszystko jest oparte na ryzyku (uda się albo i nie)

pabloooo torche sie zapedziles w swoich rozmyslaniach
piszesz ze sprawiedliwie byloby jakby wszyscy w jedym terminie skladali wnioski i kto zainteresowany to sklada a nie ze jak zobaczy jeden od drugiego to dopiero nabiera checi
tylko wez pod uwage ze jak nabor byl pierwszy to nie kazdy mogl byc gotowy do skladania wniosku,tak samo z ostatnim naborem, niekoniecznie to ze ktos nie zlozyl wniosku to sie bal i chcial poczekac i zobaczyc co bedzie, nie za zapominaj ze byli tacy co np czeka ojciec na renty zeby syn pozniej przejal gospodarke i wtedy dopiero MGR, albo inne przypadki
jesli program jest na lata 2007 -2013 to tak pownien byc wykonany co roku nabor
niesprawiedliwoscia jest ze ktos zlozy jeden wniosek a pozniej drugi

Dokładnie. Ja bym bardzo chętnie wystartował w PROW ale tak rent strukturalnych nie ma i pewnie nie będzie więc ojciec by został na "lodzie". Tata ma 55 lat i napewno nie dostanie dofinansowania!

kolego a pomyśl sobie że ktoś miał podobną sytuacje do ciebie z np, zachodniopomorskiego i zamiast czekać na rentę strukturalną wziął MR i złożył wniosek na modernizacje i okazało się że nie ma ani renty ani modernizacji bo nie miał szczęści w losowaniu... nadal uważam że powinien być jeden termin dla wszystkich...

ja mieszkam w kuj.-pom. i jest po środku... z pomocy unii skorzystałem i się ciesz ale szkoda mi tylko tych co złożyli a kasy nie dostaną

To za przeproszeniem po ch... ryzykował jak cały czas mowa była że rent nie będzie i wie jak jest w jego woj. z przekraczaniem na dofinansowanie (co roku jest gożej)- chciał sie poprostu szybko nachapać a tu d..., zamiast małymi kroczkami to odrazu wiekiego kroka daje- jak dla mnie żałosne

Ciekawe co byście gadali jak by tak u was kasa była niewykorzystana! :D

#126 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:55

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha a to ciekawe co się stało, że WP tak szybko usunęła ten artykuł o wykorzystaniu przez rolników środków z UE na lata 2007-13. Pisało tam, że rolnicy wykorzystali jak dobrze pamiętam 17% środków.

#127 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:07

nie ma takiej strony :D

Zgadza się, że nie ma - ale jest i taka:
http://emerytury.wp....,wiadomosc.html

Więc będziemy zmodernizowani :(
Wszystko działa, ale trzeba skopiować cały link do schowka i wkleić - tekst o pieniądzach z prow też tak samo :D
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#128 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:10

ja mieszkam w kuj.-pom. i jest po środku... z pomocy unii skorzystałem i się ciesz ale szkoda mi tylko tych co złożyli a kasy nie dostaną

a w kuj-pom juz wykorzystali cala pule? a z jakiej czesci kuj-pom jestes?

Powinni tym wiekszym dawac na konicu bo on sobie predzej poradzi bez dofinansowania niz taki maly gospodarz, panstwo powinno wspomagac gospodarstwa rodzinne a nie tych co za darmo przejeli PGR.. no ale wiadomo ze ten co ma duzo to mu ciagle bedzie za malo a ten co ma malo zadko kiedy powei ze ma malo

#129 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:54

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha chłopaki widzę ze nadal się nie rozumiemy. bo mi chodzi o to ze te pieniądze które były nie wykorzystane z naboru 2009 roku maja być rozdysponowane na tych którzy złożyli je w tych 3 województwach i tylko te. Chyba sobie policzyli kasę ze na kilka lat musi im starczyć , a nie wszystko na pierwszy raz i co roku powinien ruszyć kolejny nabór. zapotrzebowanie na środki w całym kraju było chyba jeśli dobrze pamiętam ok 150% , wiec z założenia wszyscy składający powinni otrzymać dofinansowanie.I żeby się nie okazało ze w niektórych województwach kasy nie wykorzystano do 2013.Bo naprawdę nie spodziewam się ze nagle w tych województwach rolnicy dostana olśnienia , kto chce to skorzysta i taka jest prawda. A jak ktoś nie ma kasy teraz, to może czasem jej już nie widzieć. sami mi piszecie ze idzie łatwo w g .... wdepnąć

#130 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:13

Chyba sobie policzyli kasę ze na kilka lat musi im starczyć

nie nikt sobie nie policzył
bo oni tam w warszawie nie potrafią liczyć chyba ze do swojego portfela
jak było z rentami i jest dalej jak by umieli liczyć to by tego nie było co jest !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:18

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha tylko ze ja nie wiem czy to jest tak zrobione ze srodki dla danego wojewodztwa dziela jeszcze na lata, gdyby tak bylo to pewnie juz w naborze 2008 czy 2009 bylyby wnioski z odmowa w zwiazku z wykorzystaniem rocznego limitu

zeby nie bylo ja nie mam nic przeciwko zeby np w 2013 a jak sie okaze ze zostaly srodki to dac do innych wojewodztw, ale watpie zeby byli w stanie przewidziec ze np w wojewodztwie w ktorym kasa zostala to i tak zostanie niewykorzystana do dajmy im juz teraz

@pabloooo a czemu ci co teraz w naborze 2009 dostali odmowe nie skladali wnioskow w 2007 czy 2008? jesli wedlug ciebie to tylko kwestia zlozenia wniosku i nieczekania na inne okolicznosci to mogli wtedy skladac

#132 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:31

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha jak składali w 2007 i wykorzystali całą pule to teraz nie mogę

nadal z wami się nie zgadzam i tyle. postawcie się w skórze tych z zachodniopomorskiego macie 7 ha i was odrzucają, bo koleś z innego regionu polski się zdecydował

zgadzam się natomiast w kwestii kolejności, na początku powinny być gospodarstwa małe i średnie które nie korzystały, potem duże co nie korzystały i potem odpowiednio małe, średnie duże co korzystały
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#133 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:08

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha aadams --> to chciałbyś żeby z reszty województw zabrali kasę i dali to tych pięciu gdzie juz dziś zabrakło? Widać że im się bardziej należy bo potrafią wziąć cała kase w 3lata. I jeszcze przez pozostałe 3 też by ładnie pociagneli. A ci co nie potrafia wziac to pewnie i tak nie wezmą?
Piszesz takie głupoty że aż głowa boli. Kasa była podzielona na koperty wojewódzkie i możesz mieć żal tylko do sąsiadów że juz wszystko wybrali.
Pozatym w mazowieckim mówią że w tym naborze kasa się skończy więć raptem na jeden nabór więcej starczy to co jeszcze maja kasą sie dzielić?
Ja pisałem wniosek w 2007 i po poprawkach sie wycofałem bo do tego mnie zmusiła sytuacja ale teraz biore pełne 300tyś zwrotu, i moze takich jest więcej co nie mogli w porzednich naborach wziac ale teraz to nadrobią.

#134 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:20

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha miroM1984 to napisz mi kto składał wnioski w 2008r?? Bo z tego co wiem to u nas nikt nie składał hhehhe

#135 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:14

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha mój znajomy brał pieniądze w w pierwszym naborze SPO i kupił ciągnik za ponad 200tys. z naborów PROW jeszcze nie korzystał ma zamiar wziąć w tym roku kolejny ciągnik beczkę asenizacyjną i może jeszcze coś i co powiecie ze też się bał? nie po prostu chciał spłacić 1 kredyt i teraz następne i dlaczego on ma być pokrzywdzony kosztem innych województw?
moim zdaniem cała pula przeznaczona na PROW na lata 2007-2013 powinna byc podzielona na wszystkie województwa względem wielkości gospodarstw bo wiadomo że im większe gospodarstwa tym większe zapotrzebowanie i zestawienie np: Zachodniopomorskiego do "mojej" Małopolski po równo było by nielogiczne, i te środki z każdego województwa powinny być podzielone po równo na te wszystkie lata i w tedy gdyby w jednym województwie nie wykorzystano w danym roku pieniędzy to przenieść je do innego województwa
co do przyznawania środków to powinny najpierw dostać gospodarstwa które w ogóle jeszcze nie korzystały z pomocy później dopiero te małe aż do największych
przynajmniej ja tak uważam że byłoby sprawiedliwie i by było mniej pretensji do rządu i ARiMR

#136 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:58

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha dobra ja nie zmienię swojego zdania i wy tez nie i tyle.

mówiliśmy o skrajnych województwach zachodniopomorskim i małopolskim np, a w całej tej burzliwej dyskusji co powiecie na temat mazowieckiego które jest jednym z bogatszych o ile nie najbogatszym oni wykorzystali pule w 99% i teraz równo z tymi biednymi będą startować na równych prawach...

#137 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:03

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha ale im zostaje 1% do wykorzystania

#138 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:06

mój znajomy brał pieniądze w w pierwszym naborze SPO i kupił ciągnik za ponad 200tys. z naborów PROW jeszcze nie korzystał ma zamiar wziąć w tym roku kolejny ciągnik beczkę asenizacyjną i może jeszcze coś i co powiecie ze też się bał? nie po prostu chciał spłacić 1 kredyt i teraz następne i dlaczego on ma być pokrzywdzony kosztem innych województw?
moim zdaniem cała pula przeznaczona na PROW na lata 2007-2013 powinna byc podzielona na wszystkie województwa względem wielkości gospodarstw bo wiadomo że im większe gospodarstwa tym większe zapotrzebowanie i zestawienie np: Zachodniopomorskiego do "mojej" Małopolski po równo było by nielogiczne, i te środki z każdego województwa powinny być podzielone po równo na te wszystkie lata i w tedy gdyby w jednym województwie nie wykorzystano w danym roku pieniędzy to przenieść je do innego województwa
co do przyznawania środków to powinny najpierw dostać gospodarstwa które w ogóle jeszcze nie korzystały z pomocy później dopiero te małe aż do największych
przynajmniej ja tak uważam że byłoby sprawiedliwie i by było mniej pretensji do rządu i ARiMR

marcint19 zgadzam się z Tobą i o coś takiego by mi chodziło

#139 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:36

ale im zostaje 1% do wykorzystania

teoretycznie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:39

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha ciekawe czy wystarczy na 10 wniosków :D