Skocz do zawartości

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

219 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:00

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha no to gazi troche siedzisz po uszy :D
ja ostatnio to znaczy tato i ja kupiliśmy BS-a Z110\3 z 2004 pierwszy sezon na 30ha swojego w tym kosi jeszcze 40 wujkom
i jestem przyzwyczajony do mocy i mówie wszystkim niech składają dokumenty na ciągniki i nie patrzą na żadne tabele IBMERU
ja zamierzam składać wniosek na forterre 125 ale to nie pewne bo to dolna granica ale patrze na Agrotrona K610

i teraz pytanie do was czy dali by go na 30ha??? jak myślicie bo cena jednak nie taka sama jak forterry :D
dodam ze niczego nie chce brać na kredyty poza tym ze będzie brane to na modernizacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzisiaj, 20:11
  •  

#62 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:07

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha powiedziałbym raczej że po brodę :D

gdzieś kiedyś czytałem o zasadach doboru maszyn na PROW i jest bardzo realne że taki ciągnik dostaniesz tylko pod warunkiem że nie masz młodego ciągnika o podobnej mocy, dokładnie nie pamiętam ile jest KM na ha maksymalnie

#63 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:19

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha wiem ze ciągniki powyżej 20 lat już nie wchodzą w gre
ale jaki problem nie musisz podawać ciągnika czy jest to wymagane?? jeszcze nie składałem wniosku ale powoli sie szykuje
12145 jest z 85 to już odpada drugie wujka 12145 też 85 no i 8111 to 86r a C3603p to 89r więc żaden sie nie łapie i można stwierdzić ze nie mam ciągnika :D

kiedyś pamiętam u dilera powiedział mi gość ze jakoś 3kW na 1ha to by dało 90kW gdzie Agrotron K610 ma jakoś koło 88kW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:21

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha mysle ze tu nie chodzi az tak o konie lecz o kase bo przynaja ci zwrotu 150tys netto powiedzmy to mozesz smilo brac ciagnik do 300tys netto a ile on bedzie mial koni to juz malo istonte, mojemu kuzynowi przyznali 100koni od czego masz 20% odchylenia czyli daje 120koni a zaniosl im oferte Valtry n111 i mial napisane 124konie i dali mu 115tys netto zwrotu a mu wycenili na 235tys. ale mozna o 1% przekroczyc ta cene co oni chca .. w sumie i tak reszte ty doplacasz nie oni wiec im to obojetne, jak by sie uparlt to by mogl wziasc Ursusa 1634 i by zaplacil mniej niz za valtre a by mial 40koni wiecej i tansze

ciagnik mozesz podac a pozniej wrazie co tylko aneks i jak bys zmienil zdanie

#65 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:49

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Brat właśnie z koniami miał problem w agencji (pisałem o tym w innym temacie)mając na papieże 31 ha złożył wniosek na PROW na ciągnik 126 KM i przyczepili się że za duży jest na takie gospodarstwo, dodam że nie ma na siebie innego ciągnika teraz załatwił papiery na jeszcze 19 ha i liczymy że może wreszcie się załapie.według tabeli IBMERU ciągnik 120 KM możesz mieć dopiero przy 75 ha, a licząc 20% nadwyżkę można się załapać przy 50 ha.

#66 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:08

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha no to jak to w końcu przyznają ? od wartości czy koni bo już nie wiem
ale na jedno gospodarstwo był limit 300tyś :D więc jak to jest
a jaki brat david85 brał ciągnik ??
może nie składać na traktor narazie do tego 2014r i potem w nowym programi bo po co mi jakieś gówno małe :( a teraz jakieś maszynki kupić sam nie wiem :(
jak byście radzili
będzie następny program??

#67 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:24

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha składa na new hollanda T 6050 a z tym czekaniem do 2014 to skąd wiesz co wtedy wymyślą z tego co zauważyłem to w każdym kolejnym naborze zaostrzają wymogi coraz bardziej a nie przyda się tobie jakiś powiedzmy 90 km ciągnik bo możesz złożyć na duży a jak nie wypali to wtedy zmienić na mniejszą moc

#68 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:26

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha nabór ma być, ale nie we wszystkich województwach
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#69 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:35

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha zalezy co siejesz tez i jaka masz hodowle.. bo jak masz bydlo i sadzisz warzywa to chyab tez daje ze mozesz wiecej Koni wziasc, wiem bo moj kuzyn mial problem zeby udowodnic ze ma 10ha ziemniakow bo byly one na nie jego ziemi, i zalezy tez od osoby co rozpatruje ci wniosek bo mojego kuzyna wyslali do warszawy i zauwazlyli to ze ma przejac reszte gospodarstwa za jakis czas wiec mu dali zgode na 100 konnego ale okazalo sie ze moze wziasc 20% wiecej wiedz zaraz aneks na N111 ktora przeszla i w lutym odbior.

no jest limit 300tys na gospodarstow ale nie przynaja tego tylko na jedna maszyne oni wyliczaja to jakos i nie przyznaja ci calosci na ciagnik tylko, wiem ze ze sprzetem tez jest problem bo kumpel chcial grubera 3m to mu powiedziali po co mu taki na tyle ha starczy 2,6m

#70 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:42

no to gazi troche siedzisz po uszy :(
ja ostatnio to znaczy tato i ja kupiliśmy BS-a Z110\3 z 2004 pierwszy sezon na 30ha swojego w tym kosi jeszcze 40 wujkom
i jestem przyzwyczajony do mocy i mówie wszystkim niech składają dokumenty na ciągniki i nie patrzą na żadne tabele IBMERU
ja zamierzam składać wniosek na forterre 125 ale to nie pewne bo to dolna granica ale patrze na Agrotrona K610

i teraz pytanie do was czy dali by go na 30ha??? jak myślicie bo cena jednak nie taka sama jak forterry :)
dodam ze niczego nie chce brać na kredyty poza tym ze będzie brane to na modernizacje

Nie bój nic :D Ja własnie takiego Agrotronka niedawno przyprowadziłem :( a składałem tylko na grunty własne czyli coś kolo 26 ha więc nie ma problemu u Ciebie :) Z tego co wiem to liczą na jeden ha 4 km lub jesli masz hodowle to 6 km :)

A co do ceny to zapłaciłem 258000 PLN :( torszke dłużo ale do zetora to nie ma co przytykać :(

A co do tych 300 tys to jest zwrot kwoty netto więc sprzętu możesz kupić za 600 tyś netto a więc 732 tyś brutto :(
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:48

zalezy co siejesz tez i jaka masz hodowle.. bo jak masz bydlo i sadzisz warzywa to chyab tez daje ze mozesz wiecej Koni wziasc, wiem bo moj kuzyn mial problem zeby udowodnic ze ma 10ha ziemniakow bo byly one na nie jego ziemi, i zalezy tez od osoby co rozpatruje ci wniosek bo mojego kuzyna wyslali do warszawy i zauwazlyli to ze ma przejac reszte gospodarstwa za jakis czas wiec mu dali zgode na 100 konnego ale okazalo sie ze moze wziasc 20% wiecej wiedz zaraz aneks na N111 ktora przeszla i w lutym odbior.

no jest limit 300tys na gospodarstow ale nie przynaja tego tylko na jedna maszyne oni wyliczaja to jakos i nie przyznaja ci calosci na ciagnik tylko, wiem ze ze sprzetem tez jest problem bo kumpel chcial grubera 3m to mu powiedziali po co mu taki na tyle ha starczy 2,6m

I tutaj nie widzę konsekwencji ARiMR ja mając 26 ha też złożyłem wniosek o aneks owanie umowy z grubera 2,6 m na 3 m i mi przyznano bez problemów, nawet sami do mnie zadzwonili ze nie dosłałem nowego zestawiania rzeczowo-finansowego.wiec z ARiMR jest jak z urzędem skarbowym wszędzie interpretują na swój sposób.Co kraj to obyczaj...

I tutaj nie widzę konsekwencji ARiMR ja mając 26 ha też złożyłem wniosek o aneks owanie umowy z grubera 2,6 m na 3 m i mi przyznano bez problemów, nawet sami do mnie zadzwonili ze nie dosłałem nowego zestawiania rzeczowo-finansowego.wiec z ARiMR jest jak z urzędem skarbowym wszędzie interpretują na swój sposób.Co kraj to obyczaj...

I jeszcze jedno po co komuś dają ciągnik o jakieś mocy jak nie może kupić maszyn których wykorzystają tą moc

#72 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 07:37

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha @pablooo tylko ty masz 26ha a z tego co wiem co kumpel mial 15ha tylko i nic wiecej wziol JD5080R jak dobrze napisalem i troche sprzetu ale chcial grubera do Pronara ktorego ma ojciec jego,

#73 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 08:41

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha koledzy na temat agencji i jej głupich przepisów to można książki pisać, do mnie tez się przyczepiali ale doszliśmy do kompromisu, a tak dla ciekawości czaicie żeby wziąć nowy kombajn na prow trzeba mieć 90 parę ha, (głupota, bo to ja biorę kredyt i go spłacam), ale najgrubsze w tym przepisie jest to że teoretycznie mogę kupić największy kombajn z serii, ale z najmniejszym hederem... hehehhehehe

#74 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:04

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

#75 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:55

pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

W tej chwili cena jest niska , ale da się wyjść jeszcze na swoje, bo wiem ile kosztuje u mnie wyprodukowanie 1 kg żywca.A najważniejsze to to, ze ja liczę swój dochód na koniec roku, a dopiero go zaczęliśmy i nie wiem czy będzie cały czas tak nisko. Ale jak już pisałem mam pewną rezerwę , z której mogę spłacić i nawet w tej chwili nie byłoby problemu z tym. Bo tamten rok był rekordowy w produkcji żywca i oby takich było więcej...

#76 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:16

pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

a co ty się martwisz o niego... pomożesz mu spłacać kredyt?? jak tak no to przepraszam ale to rzeczywiście powinieneś się martwić... dlaczego to forum jest pełne takich osób które zamiast wspierać kolegę że robi coś i się rozwija to pełno zaraz osób które piszą że nie da rady i nic się nie opłaca...

#77 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:18

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha aadams nie prosiłem cie o wyrazanie swojej opini na ten że komentarz

#78 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 14:03

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha kolego jak się boich komentarzy na to co piszesz to nie pisz w cale. to właśnie jest forum, które polega na tym że jeden pisze, a inni mu odpisują... nie chcesz żeby tobie ktoś odpisywał to nie zabieraj głosu...

#79 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:02

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha dobra po co te kłótnie
każdy niech robi co uważa za słuszne
@ aadams7 bardzo dobrze ze nie ma tu samych ludzi którzy na wszystko przytakują
niektórzy już doświadczyli swojego życia i wiedzą czym grozi zaciąganie tak pochopnych decyzji
ktoś musi pisać negatywnie aby osoba która oczekuje odpowiedzi nie zapędziła się w kłopoty przez patrzenie na świat lekką ręką
jeśli ktoś coś postanawia to lepiej niech przemyśli to na kilkanaście różnych sposobów :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:54

dobra po co te kłótnie
każdy niech robi co uważa za słuszne
@ aadams7 bardzo dobrze ze nie ma tu samych ludzi którzy na wszystko przytakują
niektórzy już doświadczyli swojego życia i wiedzą czym grozi zaciąganie tak pochopnych decyzji
ktoś musi pisać negatywnie aby osoba która oczekuje odpowiedzi nie zapędziła się w kłopoty przez patrzenie na świat lekką ręką
jeśli ktoś coś postanawia to lepiej niech przemyśli to na kilkanaście różnych sposobów :D

Nie sądzę ze podjąłem decyzje pochopnie i na świat patrze lekką ręką.Wiele razy analizowałem czy podołam temu, a zaczęło się od tego ze koleś zrobił mnie w konia bo miałem kupić 20 ha ziemi, do ceny się dogadaliśmy, po czym on na drugi dzień stwierdził ze jeszcze musi zapytać dzierżawcy.I nici z tego wyszło hehheh :( ,ale koleś po dziś dzień jej nie sprzedał bo tamci go odwlekają.I wtedy powiedziałem sobie ze nie będę czekał aż coś mi wpadnie, bo mogę się nie doczekać tylko jak jest możliwość z czegoś skorzystania , to korzystam. I jeszcze jedno jakbym nie dostał dofinansowania na pewno nie brałbym takiego sprzętu bo po prostu nie byłoby mnie na niego stać. A jak ktoś dobrze zakombinował to da się rade z palcem w d.... :(