Gość JohnDeere6030

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

Polecane posty

aadams7    0

Rozglądałem się praktycznie za wszystkimi markami i ta wydawała mi się najbardziej dopracowana, po prostu bardzo mi wpadła w oko. Choć nie powiem że inne marki są złe, bo każdy z ciągników miał coś co warto byłoby mieć. Ale wybór padł na tą markę, nie powiem znaczną role odegrała tutaj cena. w końcu stwierdziłem że jak mam wydać ponad 250 tyś netto za coś w co do końca nie jestem przekonany, więc stwierdziłem ze wole dołożyć te parę groszy i być w pełni usatysfakcjonowany. Pozdrawiam, a ciągniczek naprawdę dobry sprzęcik

 

ja też się rozglądałem za innymi ciągnikami i wybór padł na 412 bo mi najbardziej pasował, liczyliśmy się z kupnem ciągnika za jakieś 120-150tyś zł, oczywiście używany... pojawiła się szansa na kupno nowego z prow-u. 120tys moich + 120 z agencji dawało ciągnik w granicy 240-250tyś netto. ale mimo to nie było jeszcze satysfakcji z posiadanego sprzętu. przynajmniej dla mnie do tata był już zadowolony i się dziwił dlaczego mamy się porywać na na fendta. po jeździe próbnej u nas na polu powiedział tylko fendt i nic więcej. fakt kasę trzeba było dołożyć ale jest pełne zadowolenia i satysfakcja...

 

co do inwestowania w tak trudnych czasach to jest to trochę ryzykowne, ale po prostu trzeba, w mojej wsi z prowu skorzystało 4 rolników, reszta się śmieje że na kredyty pracuje cała 4, ale ta cała 4 przy pomocy agencji rozwinęła skrzydła a ci pozostali zostają w tyle, to smutne ale prawdziwe


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wlasnie w dzisiejszych czasach bez pomocy ARIMR ciezko bylo by sie rozwijac a juz napewno gospodarstwa do 30ha a to jest szansa i trzeba ja wykorzystac dlatego mysle ze jesli jest mozliwosc to trzeba skorzystac a co ludzie gadaja jak sie smieja to juz ich problem i tak za 5 lat gosciem bedzie ten ktory zaryzykowal Z GŁOWĄ a nie taki ktory potrafi tyslko smiac sie ze ktos ma kredyt. Moim zdaniem kredyt to normalna usluga jak kazda inna trzeba za nia po prostu zaplacic.Jak wynajmujemy kombajn na zniwa i placimy za koszenie tak samo pozyczamy pieniadze musimy je oddac i placimy odsetki. wszystko jest dla ludzie oczywiscie z glowa.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no wszystko ładnie i pięknie, tylko moim zdaniem szkoda takiego ciągnika na 20ha bo on nawet nie pokaże na co go stać( przynajmniej w moim przypadku) a co do zwrotów i inwestycji to kiedyś liczyłem i mi wyszło że spokojnie na te swoje 22ha mogę startować na ciągnik 120km tylko szkoda że takim ciągnikiem nie miałbym co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

gazik zawsze możesz zboże jak już wzejdzie zaorać i od nowa zasiać... heheheheh a tak poważnie to szansą na wykorzystanie sprzętu są usługi...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

pod warunkiem że są chętni do usług, kiedyś jeździliśmy na usługi ale szkoda na to czasu, nawet jakby był czas to i tak za bardzo nie ma u kogo takich usług robić, i jest jeden gościu który zajmuje się usługami wszystkimi poza sianokiszonką w bele a żeby z nim konkurować to trzeba sprzętu za milion kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

no wiesz a druga sprawa jesli mialbys inna produkcję mam tu na mysli warzywa to ten ciągnik miałby wiecej roboty,tak jak w moim przypadku mam troche warzyw i ciągniki juz się troche nalatają bo to trzeba opryski wykonac na grzyba,desczownie rozstawic,przestawic,wode pompowac itd

 

co do maszyn z prowu to w mojej wiosce 3 złozyło wnioski ja i jeszce 2,pozostali to tylko krzywo patrzą z zazdrości a ja mówie ze niech ruszą te d*** i niech se tez maszyny pokupią a nie tylko na innych krzywo patrzec potrafią i piwko popijac i nic nie robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no wszystko ładnie i pięknie, tylko moim zdaniem szkoda takiego ciągnika na 20ha bo on nawet nie pokaże na co go stać( przynajmniej w moim przypadku) a co do zwrotów i inwestycji to kiedyś liczyłem i mi wyszło że spokojnie na te swoje 22ha mogę startować na ciągnik 120km tylko szkoda że takim ciągnikiem nie miałbym co robić

 

mialby co robic zalezy jaka masz hodowle i co uprawiasz, ten 120 konny mozna powiedziec bedzie robil wszystkie ciezkie prace w polu, a teraz masz 20ha ale raczej sie chcesz rozwijac i co za 5 lat bedziesz mial 40ha i juz nie bedzie tyle odpoczywal a kupisz takiego 80konnego bo ci narazie starczy a za 5 lat bedziesz sie meczyl nim zeby wszystko na czas zrobc, wiem to z doswiaddczenia mojeog wujka wziol Zetora 5320 nowego 12lat temu mial okazje kupic miesiac pozniej kolo 8-10ha ziemi zaraz obok siebie no ale niestety bal sie ze nie da rady teraz zaluje ze wziol tego zetora bo by dolozyl kolo 10tys u by mia 5240 albo mocniejszego MTZ z przednim i by mial wiecje ziemi,

 

 

kredyt to to samo jak bys zbieral te piniadze masz na splate 15 lat to tak smao jak byc przez 15 lat odkladal sobie na konto po 5tys i masz za 15 na koncie kolo miliona zlotych ktore inwestujesz.

wiadomo nie ma co brac jak nie ktorzy bo nie moge miec gorszy sprzet od sasiada tylko ze sasiad robi i daje jakos rade a tamte stoi pod sklepem z piwem i czeka az samo sie zrobi :D.. Madre inwestycje i przeymyslane zawsze beda dobrym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

hodowla jest bydła mlecznego, a o zwiększenie ziemi to raczej ciężko, bo po ponad 30tys za ha nie bardzo się opłaci kupować, ba nawet jakby się opłaciło to i tak nikt nie sprzedaje, moje obecne ciągniki spokojnie wystarczą na 50ha

 

 

a te 5 tys odkładane to miesięcznie?? ciekawe które gospodarstwo ok 20ha może sobie pozwolić na odłożenie miesięcznie tych 5tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

to tak samo jak bys spacal kredyt na ziemie przez 15 lat to jest to samo. wiadomo odlozyc nie odlozysz bo jak bedziesz mial gotowke to od razu cos kupisz a jak wezmniesz kredys to jak bys zgromadzil ta gotowke.

 

moj kuzyn kupil 2 lata temu 7,5ha po 30tys za ha i 3,4 ha za 24tys z ha jak sie nie myle, teraz sasiada komornik przycisnol kuzyn by z checia kupil te 4 ha co ponoc sprzedal ale nie przyszedl do niego, ale najlepsze jest to ze koles w nic nie inwestuje wiec skad takie dlugi ma? hodowla znikoma troche rzepaku i zboza ogolnie ma kolo 15ha no ale jak sie robic nie chce to nie wyzyje sie i jak co pol godizny do sklepu smiga tylko :D ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ty mi o kredycie nic nie mów bo wiem doskonale jakie zalety ma kredyt, a kredyt mamy taki że pewnie na 412 by starczyło i to bez zwrotów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no to gazi troche siedzisz po uszy :D

ja ostatnio to znaczy tato i ja kupiliśmy BS-a Z110\3 z 2004 pierwszy sezon na 30ha swojego w tym kosi jeszcze 40 wujkom

i jestem przyzwyczajony do mocy i mówie wszystkim niech składają dokumenty na ciągniki i nie patrzą na żadne tabele IBMERU

ja zamierzam składać wniosek na forterre 125 ale to nie pewne bo to dolna granica ale patrze na Agrotrona K610

 

i teraz pytanie do was czy dali by go na 30ha??? jak myślicie bo cena jednak nie taka sama jak forterry :D

dodam ze niczego nie chce brać na kredyty poza tym ze będzie brane to na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

powiedziałbym raczej że po brodę :D

 

gdzieś kiedyś czytałem o zasadach doboru maszyn na PROW i jest bardzo realne że taki ciągnik dostaniesz tylko pod warunkiem że nie masz młodego ciągnika o podobnej mocy, dokładnie nie pamiętam ile jest KM na ha maksymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wiem ze ciągniki powyżej 20 lat już nie wchodzą w gre

ale jaki problem nie musisz podawać ciągnika czy jest to wymagane?? jeszcze nie składałem wniosku ale powoli sie szykuje

12145 jest z 85 to już odpada drugie wujka 12145 też 85 no i 8111 to 86r a C3603p to 89r więc żaden sie nie łapie i można stwierdzić ze nie mam ciągnika :D

 

kiedyś pamiętam u dilera powiedział mi gość ze jakoś 3kW na 1ha to by dało 90kW gdzie Agrotron K610 ma jakoś koło 88kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

mysle ze tu nie chodzi az tak o konie lecz o kase bo przynaja ci zwrotu 150tys netto powiedzmy to mozesz smilo brac ciagnik do 300tys netto a ile on bedzie mial koni to juz malo istonte, mojemu kuzynowi przyznali 100koni od czego masz 20% odchylenia czyli daje 120koni a zaniosl im oferte Valtry n111 i mial napisane 124konie i dali mu 115tys netto zwrotu a mu wycenili na 235tys. ale mozna o 1% przekroczyc ta cene co oni chca .. w sumie i tak reszte ty doplacasz nie oni wiec im to obojetne, jak by sie uparlt to by mogl wziasc Ursusa 1634 i by zaplacil mniej niz za valtre a by mial 40koni wiecej i tansze

 

 

ciagnik mozesz podac a pozniej wrazie co tylko aneks i jak bys zmienil zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Brat właśnie z koniami miał problem w agencji (pisałem o tym w innym temacie)mając na papieże 31 ha złożył wniosek na PROW na ciągnik 126 KM i przyczepili się że za duży jest na takie gospodarstwo, dodam że nie ma na siebie innego ciągnika teraz załatwił papiery na jeszcze 19 ha i liczymy że może wreszcie się załapie.według tabeli IBMERU ciągnik 120 KM możesz mieć dopiero przy 75 ha, a licząc 20% nadwyżkę można się załapać przy 50 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no to jak to w końcu przyznają ? od wartości czy koni bo już nie wiem

ale na jedno gospodarstwo był limit 300tyś :D więc jak to jest

a jaki brat david85 brał ciągnik ??

może nie składać na traktor narazie do tego 2014r i potem w nowym programi bo po co mi jakieś gówno małe :( a teraz jakieś maszynki kupić sam nie wiem :(

jak byście radzili

będzie następny program??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

składa na new hollanda T 6050 a z tym czekaniem do 2014 to skąd wiesz co wtedy wymyślą z tego co zauważyłem to w każdym kolejnym naborze zaostrzają wymogi coraz bardziej a nie przyda się tobie jakiś powiedzmy 90 km ciągnik bo możesz złożyć na duży a jak nie wypali to wtedy zmienić na mniejszą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

nabór ma być, ale nie we wszystkich województwach


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

zalezy co siejesz tez i jaka masz hodowle.. bo jak masz bydlo i sadzisz warzywa to chyab tez daje ze mozesz wiecej Koni wziasc, wiem bo moj kuzyn mial problem zeby udowodnic ze ma 10ha ziemniakow bo byly one na nie jego ziemi, i zalezy tez od osoby co rozpatruje ci wniosek bo mojego kuzyna wyslali do warszawy i zauwazlyli to ze ma przejac reszte gospodarstwa za jakis czas wiec mu dali zgode na 100 konnego ale okazalo sie ze moze wziasc 20% wiecej wiedz zaraz aneks na N111 ktora przeszla i w lutym odbior.

 

no jest limit 300tys na gospodarstow ale nie przynaja tego tylko na jedna maszyne oni wyliczaja to jakos i nie przyznaja ci calosci na ciagnik tylko, wiem ze ze sprzetem tez jest problem bo kumpel chcial grubera 3m to mu powiedziali po co mu taki na tyle ha starczy 2,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

no to gazi troche siedzisz po uszy :(

ja ostatnio to znaczy tato i ja kupiliśmy BS-a Z110\3 z 2004 pierwszy sezon na 30ha swojego w tym kosi jeszcze 40 wujkom

i jestem przyzwyczajony do mocy i mówie wszystkim niech składają dokumenty na ciągniki i nie patrzą na żadne tabele IBMERU

ja zamierzam składać wniosek na forterre 125 ale to nie pewne bo to dolna granica ale patrze na Agrotrona K610

 

i teraz pytanie do was czy dali by go na 30ha??? jak myślicie bo cena jednak nie taka sama jak forterry :)

dodam ze niczego nie chce brać na kredyty poza tym ze będzie brane to na modernizacje

Nie bój nic :D Ja własnie takiego Agrotronka niedawno przyprowadziłem :( a składałem tylko na grunty własne czyli coś kolo 26 ha więc nie ma problemu u Ciebie :) Z tego co wiem to liczą na jeden ha 4 km lub jesli masz hodowle to 6 km :)

 

A co do ceny to zapłaciłem 258000 PLN :( torszke dłużo ale do zetora to nie ma co przytykać :(

 

A co do tych 300 tys to jest zwrot kwoty netto więc sprzętu możesz kupić za 600 tyś netto a więc 732 tyś brutto :(


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

zalezy co siejesz tez i jaka masz hodowle.. bo jak masz bydlo i sadzisz warzywa to chyab tez daje ze mozesz wiecej Koni wziasc, wiem bo moj kuzyn mial problem zeby udowodnic ze ma 10ha ziemniakow bo byly one na nie jego ziemi, i zalezy tez od osoby co rozpatruje ci wniosek bo mojego kuzyna wyslali do warszawy i zauwazlyli to ze ma przejac reszte gospodarstwa za jakis czas wiec mu dali zgode na 100 konnego ale okazalo sie ze moze wziasc 20% wiecej wiedz zaraz aneks na N111 ktora przeszla i w lutym odbior.

 

no jest limit 300tys na gospodarstow ale nie przynaja tego tylko na jedna maszyne oni wyliczaja to jakos i nie przyznaja ci calosci na ciagnik tylko, wiem ze ze sprzetem tez jest problem bo kumpel chcial grubera 3m to mu powiedziali po co mu taki na tyle ha starczy 2,6m

 

 

 

I tutaj nie widzę konsekwencji ARiMR ja mając 26 ha też złożyłem wniosek o aneks owanie umowy z grubera 2,6 m na 3 m i mi przyznano bez problemów, nawet sami do mnie zadzwonili ze nie dosłałem nowego zestawiania rzeczowo-finansowego.wiec z ARiMR jest jak z urzędem skarbowym wszędzie interpretują na swój sposób.Co kraj to obyczaj...

 

I tutaj nie widzę konsekwencji ARiMR ja mając 26 ha też złożyłem wniosek o aneks owanie umowy z grubera 2,6 m na 3 m i mi przyznano bez problemów, nawet sami do mnie zadzwonili ze nie dosłałem nowego zestawiania rzeczowo-finansowego.wiec z ARiMR jest jak z urzędem skarbowym wszędzie interpretują na swój sposób.Co kraj to obyczaj...

I jeszcze jedno po co komuś dają ciągnik o jakieś mocy jak nie może kupić maszyn których wykorzystają tą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@pablooo tylko ty masz 26ha a z tego co wiem co kumpel mial 15ha tylko i nic wiecej wziol JD5080R jak dobrze napisalem i troche sprzetu ale chcial grubera do Pronara ktorego ma ojciec jego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

koledzy na temat agencji i jej głupich przepisów to można książki pisać, do mnie tez się przyczepiali ale doszliśmy do kompromisu, a tak dla ciekawości czaicie żeby wziąć nowy kombajn na prow trzeba mieć 90 parę ha, (głupota, bo to ja biorę kredyt i go spłacam), ale najgrubsze w tym przepisie jest to że teoretycznie mogę kupić największy kombajn z serii, ale z najmniejszym hederem... hehehhehehe


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

pabloooo z tego co mówiłes to masz świnie tak? cena żywca jest bardzo niska,jeszcze ma spadać życzę powodzenia w spłacie maszyn;)

 

 

W tej chwili cena jest niska , ale da się wyjść jeszcze na swoje, bo wiem ile kosztuje u mnie wyprodukowanie 1 kg żywca.A najważniejsze to to, ze ja liczę swój dochód na koniec roku, a dopiero go zaczęliśmy i nie wiem czy będzie cały czas tak nisko. Ale jak już pisałem mam pewną rezerwę , z której mogę spłacić i nawet w tej chwili nie byłoby problemu z tym. Bo tamten rok był rekordowy w produkcji żywca i oby takich było więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj