Skocz do zawartości

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha

219 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:45

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Na pewno ci przyznają, i spokojnie wykonasz wszystkie potrzebne czynności w polu i w obejściu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Dzisiaj, 19:00
  •  

#22 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:47

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha kuzyn ma 19 ale do tego dochodzi jeszcze 20 wujka wiec jest kolo 40, ale ciagnik byl brany na 19ha bo tylko tyle ma moj kuzyn i nie ma zadnego sprzetu wiec mu dali chociasz miala byc N92 ale pozniej sie okzalao ze moze wziasc kolo 120koni napisal aneks i chcial N111 ktora przeszla

#23 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:48

że jak ? ;) na 20 ha wziales fendta 412 o kurcze a w sasiednim temacie ludzie sie wypowiadaja ze 20 hektarowcy to są na skraju bankructwa...

to chyba tylko tym którzy trzymają ręce w kieszeni albo piwko w dłoni i ciągle narzekają. Ja już w tej chwili mam 26 ha ornych bo dokupiłem w maju roku ubiegłego 7 ha.Wziąłem ciągnik na dofinansowanie 60% zwrotu+ VAT wiec jak ktoś dobrze kombinuje to wie o co kaman. Mało tego przyciągałem też opryskiwacz 1600l PILMET full opcja, a w marcu przyjedzie nowa Integra GII na biernym , Kuhn Multimaster 112 4NSH , rozsiewacz Bogball 800 l, agregat 3,0m podorywkowy Mandam + siewnik poplonów.Wszystko na złożony wniosek na "Modernizacje Gospodarstw 2009". Trochę szczęścia w życiu trzeba mieć i samo zaparcia , no i najważniejsze kto nie ryzykuje ten nie ma i w Rawiczu nie siedzi. Trzeba być po prostu profesjonalistą w tym co się robi, bo w mieście nikt za głupotę rolnika nie będzie płacił. Bo prowadzenie gospodarstwa to jak prowadzenie w mieście jakiegoś przedsiębiorstwa , zakładu. Trzeba mieć plan na działanie tego wszystkiego i wiedzieć co pierwsze i liczyć po ile się produkuje np kilogram żywca w moim gospodarstwie, bo grom osób wali takie ceny z kosmosu bo nie wie ile ich to kosztuje bo nic nie liczą oprócz farta, a tego coraz mniej.

niech kolega wrzuci do galerii zdj tego fendta ...

FENDT-a 412 już się dorobiłem , ale aparatu cyfrowego jeszcze nie. heheh tzn,miałem ale niestety mi skradziono i w chwili obecnej nie mam. Ale postaram się wrzucić kilka fotek w najbliższym czasie . Poproszę siostrę żeby mi cyferkę pożyczyła.

#24 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:05

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha No to wszystko swoją drogą ale zawsze jest też druga strona medalu...Widzę że masz całkiem spore maszyny,i pozostaje pytanie czy one Ci zwrócą się w pracy na takim areale???Ja mam 312 na 70ha,i to bym większego nie kupił bo po co??i ten jeszcze się trochę nudzi na tylu ha.Możliwe że masz w zamiarach powiększenie to życzę powodzenia ;)

#25 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:06

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha No ja mam 30 ha gruntów ornych. Jestem ze Śląska i mam produkcję trzody chlewnej :D więc mówicie że przyznają? A dotychczasowe maszyny na ten areał to c360 z 83 roku ;) i zetor 7211 84 rok :D

#26 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:08

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha no wiecie ale dzięki takim "odważnym" inni rolnicy maja szansę na zwiększenie areału,noga sie potknie,kredycik nie spłacony i wszystko idzie pod młotek no i inni przynajmniej mogą se hektary wziąć nie mówię NIE odważnym bądźcie odważni ostrożnie
aha no i jeszcze mi powiedz bo rozumiem zwrot z agencji 40%,50% a z jakiej racji przyznawaj 60% ??
a ja biore opryskiwacz 2000 pług kunha 4 obrotke,mf-a 3625 + tur,beczkowoz joskina 5000 oraz agregat upr-siewny oczywiscie na prow ale mniejsza z tym ;)

#27 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:15

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha onw i mlody rolnik i juz jest 60procent:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#28 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:25

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha dzięki tez o tym pomyslałem ;) niestety mój teren nie jest objety onw a sprzęt bierze ojcice takze zwrotu tylko 40 % :D

#29 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:50

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha pabloooo jeszcze spłać ten sprzęt i wtedy będziesz kozak;p wiesz a mi cyfrówkę pies pogryzł....
co do tematu szansa na dofinasowanie jest ale ciekawe jak to będzie w tym roku

#30 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:54

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Kolego pabloooo przy 26ha to naprawdę sprzęt wziąłeś nie kiepski ;) ale mimo zwrotu vatu i pieniędzy z uni to i tak zostanie 40% do spłaty więc nie wiem czy starczy jeszcze grosza przez najbliższe lata na powiększenie areału i dokupienie ziemi. A z czegoś jeszcze trzeba żyć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:33

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha grzegorz13174 właśnie on ma świętą racje
nie sztuką jest sie zadłużyć tylko potem to spłacić i nie być dziadem w wiosce

znam przykłady ludzi którzy mają 200ha ornego i jezdzą starymi passatami
a do kościoła chodzą jak zwykłe dziady nie posiadające niczego

można wziąć 2 no 3 maszyny ale nie 5 czy 6 i to jeszcze przy nie dużym areale??? ;) jak tu koledzy
pabloooo ile wyniesie cie tak mniej więcej koszt tego zakupu nie mówię już o całej kwocie tylko 50%??
czy masz najważniejszą maszynę od której nie jesteś zależny w czasie żniw ?? pewnie ktoś odpowie ze są zarobkowicze
ale pogoda jest przez kilka dni, a potem leje i leje

wszystko jest dla ludzi ale trzeba mieć umiar do wszystkiego
czy nie można kupić 2 maszynki niezbędne w jednym programie a 2 następne w następnym programie
żeby się nie zadłużać nie wiadomo co nam sprawi los
przemyślcie to zanim <wejdziecie> w kredyty

#32 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:44

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha a ja popieram kolegę @pablooo odważnie inwestuje i kiedyś to mu się zwróci piszecie ze 2 maszyny teraz 2 później co to za różnica jak i tak kredyt trzeba spłacać najmniej 5 lat a za rok wiadomo czy będą nabory na PROW? wiadome jest że Unia doży do usamodzielnienia gospodarstw więc nie będą za 5 lat inwestować w ich rozwój
i jeszcze nawiązując do inwestowania to każdy przypadek jest inny i nie wiemy jaką sytuacje na kolega @pablooo a po jego wypowiedzi widzę że ma głowę na karku i wie gdzie ciąć koszty i w co inwestować

#33 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:06

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Tak przy okazji się spytam ile trzeba mieć pola z onw żeby dostać kolejne 10% do zwrotu przy zakupie? Czy to musi być większa cześć gospodarstwa czy wystarczy posiadać symboliczny 1 ha?

#34 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:06

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha dlaczego atakujecie chłopaka co kupił fendta 412?? jego wybór i sam wie czy mu to się opłaca czy nie. przesiąkliście głupimi wyliczeniami z ARiMR, że na tyle ziemi to tylko 80KM-100KM. a może ktoś ma mianie wielkości i na 10 ha kupi sobie ciągnik 200KM... i będzie szczęśliwy, a to pisanie czy mu się opłaci zakup tego ciągnika czy nie to tylko i wyłącznie jego sprawa, bo to on będzie spłacał ten kredyt...

tak od serca gratuluje wyboru... porządna maszyna, sam mam taką i to na nie dużo większym areale...
i mi się opłaciło w 200%, jak ktoś chce to mogę mu szybko wyliczyć ;)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#35 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:44

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha @Mariusz328 co najmniej 50%.
NAPIS ćWICZEBNY

#36 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:54

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha EppS dzięki za odp. Myślałem że może coś zakombinuje ;) Ale podejrzewałem ze ARiMR nie da się robić w balona :D

#37 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:07

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha chłopaki ja nie wziąłem tego sprzętu po to żeby mieć przed kim się czym pochwalić, na pokaz. Fakt nie mam jakiegoś wielkiego gospodarstwa jeszcze, mało tego przejąłem je dokładnie 2 lata temu po ojcu. W tym czasie dokupiłem już 7 ha ziemi no i teraz wziąłem się za sprzęt bo przeczuwałem ze może to być ostatnia szansa , no i chyba miałem racje, bo nie wiadomo czy w lubuskim ogłoszą kolejny nabór bo kasa rozdysponowana.Uznałem ze w tym kierunku uderzę bo jest program na to wiec skorzystałem i tyle w temacie.Nie dopisałem ze głownie utrzymuje się z hodowli trzody chlewnej 30 loch w cyklu zamkniętym, a jeśli już jakiś problem by miał nastąpić to zawsze jako rezerwę mam 11,30 ha lasu i to nie młodego. Wszystko sobie dokładnie policzyłem , przeliczyłem itp. Bo nie sztuka jest sprzęt kupić tylko go utrzymać!!!!A u mnie na gospodarstwie to wszystkie ciągniki już starocie ponad 20 letnie wiec czas na zmiany. Największym moim oponentem tak jak wy był mój ojciec, który ciągle mi powtarzał gdzie ja się pcham, bo do końca nie wiedział co i z czym, i wszystko widział w czarnych kolorach. Byście wiedzieli jak zmienił się mu światopogląd jak mu wszystko ładnie wyliczone na kartce przedstawiłem, omówiłem krok po kroku prawie jak Leo Benhaker hehhehe, i chyba stwierdził ze jednak miałem racje i idę w dobrym kierunku, oczywiście do błędu się nie przyzna. I na koniec najważniejsze , nie po to kończyłem studia dzienne na AR Poznań i wróciłem na wieś żeby robić tak jak wszyscy, moje wizja sięga ciut dalej niż tylko jutro pojutrze. Trochę w życiu widziałem jak robić i uczyłem się od najlepszych, profesjonalistów.Skrzętnie realizuje swój plan rozwoju gospodarstwa bo jest w nim tyle do zmodernizowania ze może mi życia nie starczyć, mam swoje priorytety i na ten rok i kto wie może i w tym roku dokupię 4 ha ziemi, a co jest raczej pewne zwiększę swoje stado świnek.No i cały czas się uczę choć już nie na uczelni, to jednak dużo czytam, pytam , podpatruje. I z pełnym optymizmem patrzę w przyszłość bo twierdzę że jeszcze przyjdą dobre czasy dla rolnictwa, tylko niestety na wsi muszą zostać osoby które chcą pracować , lubią to i jak w innych profesjach cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Ot tyle z mojej strony

dlaczego atakujecie chłopaka co kupił fendta 412?? jego wybór i sam wie czy mu to się opłaca czy nie. przesiąkliście głupimi wyliczeniami z ARiMR, że na tyle ziemi to tylko 80KM-100KM. a może ktoś ma mianie wielkości i na 10 ha kupi sobie ciągnik 200KM... i będzie szczęśliwy, a to pisanie czy mu się opłaci zakup tego ciągnika czy nie to tylko i wyłącznie jego sprawa, bo to on będzie spłacał ten kredyt...

tak od serca gratuluje wyboru... porządna maszyna, sam mam taką i to na nie dużo większym areale...
i mi się opłaciło w 200%, jak ktoś chce to mogę mu szybko wyliczyć ;)

Rozglądałem się praktycznie za wszystkimi markami i ta wydawała mi się najbardziej dopracowana, po prostu bardzo mi wpadła w oko. Choć nie powiem że inne marki są złe, bo każdy z ciągników miał coś co warto byłoby mieć. Ale wybór padł na tą markę, nie powiem znaczną role odegrała tutaj cena. w końcu stwierdziłem że jak mam wydać ponad 250 tyś netto za coś w co do końca nie jestem przekonany, więc stwierdziłem ze wole dołożyć te parę groszy i być w pełni usatysfakcjonowany. Pozdrawiam, a ciągniczek naprawdę dobry sprzęcik

#38 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:10

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha pabloooo to już niektórzy dadzą Ci spokój ;)

#39 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:16

Kolego pabloooo przy 26ha to naprawdę sprzęt wziąłeś nie kiepski ;) ale mimo zwrotu vatu i pieniędzy z uni to i tak zostanie 40% do spłaty więc nie wiem czy starczy jeszcze grosza przez najbliższe lata na powiększenie areału i dokupienie ziemi. A z czegoś jeszcze trzeba żyć :D

Skąd ci wyszło 40% ?? Możesz mi powiedzieć skąd , bo mi wyszło kilka punktów procentowych mniej...

pabloooo to już niektórzy dadzą Ci spokój :D

Dla mnie najważniejszy to jest spokój ale w domu, no i ten wewnętrzny duchowy. Bo trzeba wieżyc że to co się robi ma jakikolwiek sens , a nie tylko narzekać i narzekać. Ale jak tak obserwuje ludzi a szczególnie tych na wsi, to lubimy ponarzekać , choć przyznam że czasy nie są łatwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:31

Modernizacja Gospodarstwa na areale 30 ha Ja mam sąsiada który przekazał gospodarstwo 50ha synowi. Za każdym razem jak go spotykam opowiada ze rolnictwo się nie opłaca a sam ryje w polu ;) Syn mieszka jego w mieście i nieprędko wróci na wieś. Jeszcze dodam że pierze rentę strukturalna około 2,5tys miesięcznie i nie inwestuje od dobrych kilku lat w maszyny ani ziemie.