Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prostownik z rozruchem

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:00

Prostownik z rozruchem takie coś jak wyżej ma u mnie sąsiad i ładnie działa, ale drugi sąsiad parę lat zapalał raka z silnikiem 30 zwłykłą spawarką transformatorowa i tez było super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prostownik z rozruchem Dzisiaj, 19:13
  •  

#22 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:19

Prostownik z rozruchem A może starcz drugi akumulator i przewody od nieużywanej maszyny ja tak robię i jest git ?

#23 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:34

Prostownik z rozruchem Właśnie zauważyłem że problem nie tkwi w akumulatorach a oleju. Wczoraj jak wyjąłem bagnet to było coś na podobę gumy nie oleju ;) ale to uroki naszego cudownego Superolu. Podgrzeję tą miskę gazem bo mam taką małą turystyczną tylko że palniki to mam takie jak pod czajnik to nie wiem czy będzie dobry płomień szedł.

#24 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 11:09

Prostownik z rozruchem Ja od sąsiada pożyczyłem coś takiego http://www.allegro.p..._ladowanie.html
Ale farmtrak nie chciał kręcić zbytnio, To wina tego rozruchu czy raczej oleju?? Sąsiad go jeszcze u siebie nie testował i nie wie czy działa tak jak należy.

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:57

Prostownik z rozruchem

Właśnie zauważyłem że problem nie tkwi w akumulatorach a oleju. Wczoraj jak wyjąłem bagnet to było coś na podobę gumy nie oleju :D ale to uroki naszego cudownego Superolu. Podgrzeję tą miskę gazem bo mam taką małą turystyczną tylko że palniki to mam takie jak pod czajnik to nie wiem czy będzie dobry płomień szedł.

Ja mam taki palnik na butli http://www.allegro.p..._butle_mal.html i jest ok do grzania mógłby być większy ale pół godziny i w C-330 misa dobrze ciepła (tylko butlę trzymaj w ciepłym bo jak ostatnio stała na mrozie to płomień był słabiutki).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:34

Prostownik z rozruchem No właśnie stała w stodole i płomień zbytnio nie szedł i se dałem spokój. Czyli mówisz żeby w ciepełku stała? Ja właśnie mam identyczne palniki tylko mam że na dwa ale i tak jeden chodzi :D .

#27 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:37

Prostownik z rozruchem Gaz w mrozy słabo się pali, obecnie kolega ma problem z ogrzewaniem kurnika bo gaz słabo się pali. Kilka lat temu tata przyniósł od sąsiada butle z gazem (sąsiad sprzedaje gaz), było -20 gaz nie chciał się palić, to wymienił tata na inną i znów to samo to jak trzeci raz zaszedł z butlą to robotnik sąsiada wrzucił tą butle do wrzątku, 5 minut i gaz palił się jak trzeba.

#28 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:10

Prostownik z rozruchem No ogólnie to nie wiedziałem że gaz w morozy się słabo pali :D . Czy stanie 2 h przy grzejniku coś zdziała?

#29 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:16

Prostownik z rozruchem czytaj temperatura wrzenia propan-butanu.
http://www.gtp.pl/pl...e/waciwoci-gazu

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:38

Prostownik z rozruchem Tak jest -20[sup][[sup]oC.

Możesz coś więcej czy wynika z tego że poniżej tej temperatury się słabiej pali (lub nie powinien wcale)??

Kolego nie przy grzejniku wystarczy w ciepłym. Ogólnie takich rzeczy nie można stawiać blisko grzejników (źródeł ciepła).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:29

Prostownik z rozruchem Z tego wynika, że trudno mu odparować przy tej temperaturze. Masz więc tak - butla pełna, gazu mało, mały płomień.

#32 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:46

Prostownik z rozruchem To postawię w kuchni na 2 godzinki i może coś zdziała :D . Ale jak postoi znów z 30 min na dworze to znowu będzie słaby płomień czy nie? Mrozu będzie tak może z -10 bo już u nas puszcza ten mróz.

#33 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 27 styczeń 2010 - 07:20

Prostownik z rozruchem Panowie schodzicie z tematu postu...

#34 Share dankam

dankam

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:38

Prostownik z rozruchem Panowie jeśli chodzi o rozruch silników zimą to prawdą jest że jeśli się ma gęsty olej, zamarznięte paliwo albo silnik w słabej kondycji to jedynym wyjściem jest podgrzanie silnika. Natomiast jeśli chodzi o rozruch silnika ja używam prostownika zrobionego przez siebie na trafo 750VA z diodami 100A. Daje rade przy odpalaniu zetora w zimie i innych maszyn. Oglądając wasze linki do tych fabrycznych prostowników na niektórych produktach widać np kable zasilające one fajnie wyglądają ale ich przekrój to max 10 mm2. A jeśli to ma coś ruszyć to musi być co najmniej LGY252 a najlepszy był by OS. Tak odnośnie kabli rozruchowych i zasilających:)

#35 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:08

Prostownik z rozruchem Prostownik z rozruchem pomaga przy zapalaniu, ale nieumiejetnie uzyty moze narobic wiecej balaganu jak pozytku.

Sprawa jest prosta. Jak jest -25°C i zastany silnik, w nim olej i kto wie co jeszcze stawiaja taki opor , ze rozrusznik nie da rady przyrzucic kilka razy- to jedynie ciepelko pomoze.

I co najwazniejsze. Mozesz posiadac zrodlo pradu o wydajnosci 1000A . Nic to nie da jezeli podlaczone zostanie marnym krokodylkiem i ma styk jedynie na powierzcni kilku mm2.

Masza 360 stala przez te mrozy nieuzywana. Wogole to stala ze 2 miesiace. Po ostaniej wyprawie do lasu zostala zgaszona i wypuszczona zostala woda z chlodnicy i bloku. W zeszlym tygodniu musiala byc odpalona- wypchniecie sniegu i takie tam. Standardowo -10°C . Przelana 2 razy goraca woda przez chlodnice. 5sekund krecenia i juz tyka.

A co najsmieszniejsze wszystko z ok 7 letniego Bannera o pojenosci 75Ah. Taki jest zamontoany i radzi sobie wybornie.

Do czego zmierzam?. Niestety pewnych spraw sie nie przeskoczy. Trzeba troche potruptac zeby odpalic. Jak napisalem podlaczenie rozruchu dodatkowo nic nie da jak rozrusznik nie da rady odpowiednio obrocic. Zmarznety silnik stawia ogromny opor i w prosty sposob mozna spalic rozrusznik. Wiec niestety lepiej chwile podgrzac miske, lub chociaz glowice, filtry paliwa, pompe, niz kieltac kilkanascie minut.

#36 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:40

Prostownik z rozruchem U mnie przyczyna leżała po stronie rozrusznika(pęknięta ośka).

#37 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 23 luty 2010 - 07:10

Prostownik z rozruchem wszyscy macie rację-ale jest jedno ważne odpowiedni akumulator-obsługa -poco aby aku stało na polu z ciagnikiem..warto zdjąć -przelać układ ciepłą wodą-jesli mamy płyn spuszczony itd -a i tez sprawne swiece zarowe -akumulator zdjety co jakiś czas trzeba ładowac i rozładowywac np zarówką-akumulator ma zapewnione warunki pracy -nie zasiarcza sie

#38 Share robwrob

robwrob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:11

Prostownik z rozruchem Szkoda, że szanowni koledzy nie umieścili nazw tych prostowników. Linki z Allegro wkleja się szybko - tylko, że teraz już nie działają. Potrzebuje prostownik z rozruchem do MTZ a i chętnie bym skorzystał z rady kogoś kto ma doświadczenie w tym zakresie…

#39 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 12:09

Prostownik z rozruchem Nie ukrywam że też zamierzam się z zakupem takiego prostowniczka tylko jaki?? Tak jak kolega wyżej napisał linki z allegro się łatwo wkleja ale po 2 latach już nic nie wiadomo... Co polecacie na tą chwile nie ukrywam że na allegro tego jest pełno...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 wrzesień 2012 - 13:07

Prostownik z rozruchem Mi również coś by się przydało na zimę.
Znajomy zrobił kiedyś prostownik z rozruchem i miał go sprzedać. Rozruch 400A, zrobiony na 3 transformatorach. C-360 na próbę zapaliła bez podłączonego akumulatora. Chciał za niego 1200-1300zł. Warto tyle dać za niego? Czy lepiej coś z allegro za 500-600zł?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.