Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasacja lasu

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:25

Kasacja lasu Ludzie sami się wkopiecie z takim kombinowaniem, boicie się że sąsiedzi donoszą, a psiarnia jak zacznie węszyć to najpierw sąsiadów pyta, pozatym leśniczy mówił zapewne o wycince lasu na działce będącej w rejestrze jako las, szkoda że nie wspomniał ko karze jaka jest za wycinkę drzew we własnym prywatnym lesie będącym w rejestrze gruntów lasem, bo z tego co ja wiem 100 max 500zł za wycięcie do nogi całego lasu, inaczej rzecz się ma jeśli las czy też krzaki są na działce rolnej, tutaj zgłoszenie na policje to samobójstwo bo w expresie reporterów itp. programach już było wiele spraw tego typu że ktoś komuś ukradł drzewo na działce a ktoś inny zgłosił nielegalną wycinkę i tutaj jak nie ma sprawcy to odpowiada właściciel,

ps. moja rada to poszukaj ludzi którzy by się zamienili na ziemie orną za ten las, bo wielu "dziadków" na emeryturze bardzo chętnie by się zamieniło bo dla wielu starszych las to majątek, pomyśl o tym ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kasacja lasu Dzisiaj, 19:41
  •  

#22 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:50

Kasacja lasu ale akurat ten lasek oddziela moje 2 pola :/ wiec zamiana nie wchodzi w gre . chyba ze systematycznie wycinac po 10-20 drzew co roku , i nikt nie zauważy nawet kiedy go nie bedzie , ale za to ta metoda jest ryzykowna :/ juz sam nie wiem co robić ;) moze na poczatek sprawdze jak to tam jest w papierach i ew. za rok wystosuje pismo do gminy o tą kasacje.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:58

Kasacja lasu @Zetor nie masz co gdybać sprawdź w rejestrze gruntów co to w końcu jest, jak jest to grunt orny to "jesteś w domu" piszesz o zezwolenie wycinki takich i takich drzew (musisz podać mniej więcej obwody na wysokości 130cm i gatunki oraz sztuki tych drzew dostajesz papier wycinasz i po problemie ( o ile dostaniesz zezwolenie na wycinkę) a jak las to już gorsza sprawa i pozostaje tak jak pisałeś wycinać co roku po kilka kilkanaście drzew to tyle, idź w końcu dowiec się jaka to działka!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:21

Kasacja lasu to jak bede w gospodarstwie na ferie to sie wszystkiego wywiem i dam znać ;) chyba ze tu w domu mam te papiery ale nie wiem musze sprawdzić :D

#25 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:56

Kasacja lasu Nawet jak u ciebie był las w papierach to raczej da się go wyciąć tylko trzeba mieć odpowiednie pozwolenia. Przykład z okolic Białegostoku:

http://www.poranny.p...ION03/447514601

Niektórzy to mają nie równo pod sufitem, co kogo może obchodzić że koleś sobie wyciął las i będzie warzywa uprawiał. Sąsiedzi tej działki raczej chyba zazdroszczą sąsiadowi że ten 3h za kilka lat podzieli sobie na działki i sprzeda po 150-200tys za jedną pod budowę domów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 00:05

Kasacja lasu Z tego co wiem to leśnicy nie chcą wydawać zgody na zmianę przeznaczenia działki z leśnej na rolną. Jest taka możliwość że jeżeli ten las jest słaby to wytnij z niego te najlepsze sztuki a resztę zostaw. Znajdź w okolicy biegłego rzeczoznawcę który określi ci że teren nie jest zalesiony tylko zadrzewiony i zakrzaczony i wtedy możesz się starać o zmianę na grunt rolny :D

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:30

Kasacja lasu A tak wogóle to czy zbawi autora tematu te 20-30 arów, sam mam kilka takich lasów po środku działek, a jeszcze kiedyś kiedyś nasadziłem pas drzewek wzdłuż drogi po środku pola i mam przynajmniej 20 arów cienia dla krów na pastwisku, a w około tych olch trawa rośnie dużo lepiej susza tak nie ma wpływu, a bydło ma się gdzie schować od słońca, podobnie wzdłuż pasa drzewek nie zawiewa tak z pól śniegiem, liście z drzew to też nawóz no i lepiej rośnie wszystko na tym polu, al jak długo to będzie i drzewa porosną ogromne to nie wiem, ale w przypadku autora tematu to bym tak całkiem nie wycinał tego lasu, nawyżej w około podcioł kilka drzew żeby bliżej podorać się pod las, a nawet gdyby wszystko wyciąć to chociaż w części warto było by nasadzić kilka pasów drzewek
ps. słyszał ktoś o dopłatach do brzóz/topoli i wierzby na ten rok?

#28 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 09:04

Kasacja lasu no troszke zbawi :D bo jak by ten starszy gości chcial sie na nowo zamienic na dzialki (znaczy sie kazdy miałby swoją) to na pole zamiast miec 1km to bede mial 3km :D i dodatkowo wszystko w jednym kawałku bym mial :D a nie w dwóch z kiepskim lasem po środku :D

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 14:47

Kasacja lasu a przez las drogi wyciąć nie można?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 14:58

Kasacja lasu tylko troszke nie dobrze bedzie jak z czym wiekszym przejechać , kombajn albo cos :D a tak to w jednym kawałeczku ladnie pieknie :D