Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka do ciągnika 30KM

157 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:58

kosiarka do ciągnika 30KM to jak tak tragicznie to tylko kosiarka osa czy jak tam zwał lisztwówka konna na kołach zaczepiona do ciągnika, tylko potrzeba 2 operatorów, a te wykrzykiwane ku****wa stuj, czy ku*wa wolniej to niosą się po wsi głoniej jak ryk ciągnika który to ciąga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka do ciągnika 30KM Dzisiaj, 18:27
  •  

#122 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:23

to jak tak tragicznie to tylko kosiarka osa czy jak tam zwał lisztwówka konna na kołach zaczepiona do ciągnika, tylko potrzeba 2 operatorów, a te wykrzykiwane ku****wa stuj, czy ku*wa wolniej to niosą się po wsi głoniej jak ryk ciągnika który to ciąga

Mam taką kosiarkę("konna" xd) ale wole miec cos na wom bo to totalny archaizm. Wydac mogę około 3-4 tys max. Oglądałem parę 1,35 i nie wyglądało by to źle. Co do terenu to z polami nie jest jeszcze najgorzej, natomiast z jednym przypadku z dojazdem bo jest górka ale myśle że tragedii nie powinno byc. Jakiej firmy polecacie ?

#123 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:38

kosiarka do ciągnika 30KM na 3 ha może być każda najtańsza, a jak chcesz zaszaleć to podpytaj o siłownik do składania jak masz taki trudny podjazd zciągnoł bys siłownikiem i była by bliżej ciągnik ale raczej na pewno takiej opcji to nie ma u żadnego producenta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:53

kosiarka do ciągnika 30KM Siłownik można dołożyć samemu , na zamówienie i producent zrobi , tylko kosiarka 135 cm ma 2 nożyki na bębnie i kiepsko się nią kosi . Wiem co piszę bo miałem taka [FAMAROL} może z 10 lat , ciągnik ma lżej w koszeniu w 165 cm , tyle że podnieść ciężej ale tu siłownik załatwia sprawę :)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#125 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:04

kosiarka do ciągnika 30KM a 135tki jakies nowsze tez sa nie za dobre ? a w czym jest glowny problem podczas koszenia tymi rotacyjnymi ? pytam bo sam jeszcze nie kosilem rotacyjna, za to kosilem konną i wiem cos o problemach w koszeniu:)

#126 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:10

kosiarka do ciągnika 30KM Tak jak kolega mariuszd93 pisze ze gorzej małą się kosi.Miałem taką Mesko 1,35 metra ale sprzedałem i kupiłem czeską 1,65 jak kupiłem c360 11 lat temu i T 25 ma kupę lżej w niej niż tej mesko a że przód podskakuję to można założyć ciężarki.

#127 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:13

kosiarka do ciągnika 30KM Problem jest taki że w 135 na bębnie są 2 nożyki { w 165 są 3} odstęp między nożykami na bębnie jest większy niż w 165 i na jeden nożyk wypada skosić więcej materiału i żeby nożyki dobrze docinały trzeba kosić na największych możliwych obrotach a i tak efekt w suchszej trawie {po południu w suszę} jest mizerny .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#128 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:23

kosiarka do ciągnika 30KM Teraz rozumiem. obciazniki na przod mam, w tylnych kołach mam nawet od 60.A ceny 165 sa w miarę przystępne ? A co powiecie o kosiarkach bijakowych Oglądałem w internecie parę ale czuje ze sa nie na moj budżet.

#129 Share jp123

jp123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2013 - 07:24

kosiarka do ciągnika 30KM Ja ma T25 z 93r nie narzekam kosiarkę kupiłem nową Z-173/1 czyli 1,35m i jestem zadowolony nie podskakuje mi papaj i nie wisi mi taka przeciwwaga z tyłu a mieszkam w terenie gurzystym jeżdzę na 2 biegu bo tu kretówka tam kretówka i tak jak niektórzy piszą 3 lub 4 bieg to bym sobie zęby powybijał a i kręgosłup od podskakiwania na siedzeniu by mi siadł .Krutko mówiąc polecam 1,35 pod władymirca bo jak ktoś kiedyś obliczył że taka kosiarka pod ruska i 330 to głupi nie był a ci co chcą żyłować swoje narzędzia pracy niech żyłują powiem tak 1,65 to przesada ale jak chcą niech mają a dlaczego zaraz nie podpiąc sobie 1,8 hahaha .
To co niektórzy piszą że trzeba mieć olbrzymie obroty albo to albo sianto to baje ,nożyki mają być ostre a nie ciąć tempymi nożami bo i nożem zwykłym chleba nie pokroisz jak tępy .

#130 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 13:58

kosiarka do ciągnika 30KM Mam do wykoszenia rocznie ok 3ha - do tej pory radziłem sobie kosiarka listwową, ale wtedy miałem mniejszy teren do koszenia..
teraz już tą kosiarką jest to trochę moczące..
Jaką kosiarkę byście polecili do tego ciągnika (35kM) - myślę nad ją o szerokości 165cm - czy to dobra szerokość?
Jaką firmę byście polecili - polską czy czeską- myślałem nad jakąś używana.... zastanawiam się tez może lepsza była jakaś mieląco- rozdrabniająca
Trawy i tak nie zbieram a kawałek też sadu jest do wykoszenia to byłoby łatwiej manewrować chyba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 14:33

kosiarka do ciągnika 30KM Samasz jest dobra , więc ją polecam B) A co do szerokości to musisz zobaczyc zapotrzebowanie mocy :)

#132 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 25 listopad 2013 - 14:40

kosiarka do ciągnika 30KM ja bym proponował polską z 165 w 100% da radę. miałem identyczny zestaw a kosiłem rocznie ok 8 h

#133 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:09

kosiarka do ciągnika 30KM właśnie poszła w okolicy kosiarka Z-042 za dobrą cenę - ale bez osłony....
mam jeszcze na oku firmy Mesco KR165. - ta ma tez osłone z pandeki
Nie orientuje sie zupełni w temacie - czy jest jakas różnica międy nimi ?- Która lepsza?
Sorry za pytania ale nigdy nie kołem rotacyjną stąd nie mam pojęcia o tym sprzęcie i na co zwrcac uwagę

#134 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:11

kosiarka do ciągnika 30KM A kosiarka Banrol słyszałeś o takiej??

#135 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 27 listopad 2013 - 19:24

kosiarka do ciągnika 30KM po z165 zmieniłem na z 175

#136 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 maj 2014 - 10:48

kosiarka do ciągnika 30KM Mam w okolicy jakąś niemiecka kosiarke z osłonami podobno w stanie dobrym ( podobno- zakaldam ze znaczy to tyle ze jeszcze kosi.) za 1300zl
albo polska tez na chodzie - nie wiem tez jakiej firmy jest w podobnej cenie ale bez osłon... Co lepiej polską do ktorej dostane wszystkie czesci czy niemiecka - moze i solidniejsza ale z czesciami nie wiadomo...

Ta polska kosiarka podobno jest na 3 noze - moze ktos bedzie wiedzail jakiej firmy mialy 3 noze ( ile nozy jest optymalnie - czy jest roznica w koszeniu zaleznie czy 2, 3 czy 3 4 noze?)

#137 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 maj 2014 - 08:36

kosiarka do ciągnika 30KM oglądałem kilka kosiarek, ale jeszcze nic ciekawego nie znalazłem -a fundusze w tym roku mam bardzo ograniczone....
Mm jeszcze jedno pytanie - szukam raczej polskiej - myślę ze najlepiej famarol słpsk ( wszyscy polecają)

widzę ze famarol ma kilka modeli ( np. Z036 , Z105,... )
1. jaka jest róznica miedzy modelami,
2. po czym poznać jeśi nie ma tabliczki
3. w jakich latach produkowano poszczególne modele
4 jest jakiś model na który szczególni warto zwróć uwagę?

Może jest jaki katalog - strona gdzie można zobaczyć poszczególne modele fumarol Słupsk?

#138 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 12:07

mam ursusa c 330m i chciałbym kupić uzywaną kosiarkę rotacyjną która pracowała by na 6ha czy opłaca się kupić 1,65 czy mniejszą uzywaną czy nową? 

#139 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 12:11

mniejszej nie ma sensu ponieważ bedziesz gniótł pokos kołem ciągnika. A wszystko zależy od  twoich funduszy ile chcesz przeznaczy na ten zakup.

Edytowany przez helus89, 07 grudzień 2014 - 12:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 grudzień 2014 - 12:15

Te 6 ha to łąki, tak? 1,65 m będzie odpowiednia chociaż zależy jeszcze czy bardzo mokre łąki masz... Co do tego czy nowa to zależy jaką kwotą dysponujesz :)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/