Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka do ciągnika 30KM

157 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 06 luty 2012 - 12:08

kosiarka do ciągnika 30KM kolego @Piotruniu nie twierdze że nie dbał nikt o maszyne. jak sam mówisz dzisiaj wszystko jest robione po kosztach i z byle jakiego materiału, dlatego kupiłem starą maszynę i wiem że posłuży dłużej jak te nowe. na 2- 5ha łąki nie opłaci się kupować nowej kosiarki

co do trwałości maszyn to porównaj sobie pierwsze władki z tymi z lat 90, c-4011 i c-360 z końcówki lat 80, tak samo wszystkie najtańsze "części zamienne", przecież nikt własnego zarobku nie odda-wtedy oszukane jest na materiale...

Edytowany przez Buszmen11, 06 luty 2012 - 12:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka do ciągnika 30KM Dzisiaj, 17:39
  •  

#102 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 06 luty 2012 - 14:14

kosiarka do ciągnika 30KM Kolego Buszmen11,szkoda czasu,łon i tak wi lepi,tata tak gadali i tako mo być.
Kupując tańszą część można być pewnym że jest z chin a wiec super jakość.Z dobrych firm to jeszcze mesko zapomniałem
dodać,kilka ich śmiga cichutko koło mnie od wielu lat.

#103 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 06 luty 2012 - 15:32

kosiarka do ciągnika 30KM Pokaż mi łożyska,koła itp na których pisze made in china.

http://www.agrofoto....masz-z0101-185/ o jaki pecha następna kosiarka firmowa i się psuje. :blink: przecież jest ona składano z polskich części.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 06 luty 2012 - 16:51

kosiarka do ciągnika 30KM To zbytnio skomplikowane jak dla ciebie ale można przepakować łożysko chińskie w opakowanie z napisem germany lub poland.
Wszystko co ma napis cx,jap,power i typu mega mocny to od chinoli.Taki przypadek w firmowych kosiarkach to rzadkość,w jarmakowych
standard.To nie famarol zresztą

#105 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 06 luty 2012 - 17:13

kosiarka do ciągnika 30KM Bo zaraz by ktoś przepakowywał łożyska.Robią tak specjalnie dla ciebie. :lol: Śmieszny jesteś.Bo polskie łożyska w fanarolu są super wytrzymałem, normalne bez obsługowe. ^^ Dobra masz swój świat i swoje kredki jeśli wierzysz w oryginalne polskie części.

SKF, NTN, KOYO, NSK, FAG ciekawe czy słyszałeś o takich nazwach.

#106 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 06 luty 2012 - 21:21

kosiarka do ciągnika 30KM w philipsie (nie powiem gdzie żeby nie było, ale w PL) pracuje kolegi ojciec. przywożą żarówki z Chin, zmywają napis mede in china i steplują made in poland. co tu o łożyskach gadać. kolega ma sklep z częściami do maszyn i ciągników (byćmoże kolega @volvo u niego też się zaopatrza:)), sprzedaje łożyska CX, jap i no i polskie. ludzie kupują chinole, bo tańsze, a potem zmiana łożysk 3 razy w sezonie. w napinaczu paska w pająku miałem cx to max 10 ha siana sie wysuszyło, tak leciały. teraz mam jakieś holenderskie za 45 zeta (cx był za 10) i trzeci sezon spokój. luzów zero. tak samo chińskie paski... co tu dużo gadać, trochę się w naprawach już robi... koniec tematu. każdy niech robi jak uważa, jego wybór, jego pieniądze i jego czas B)

#107 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 06 luty 2012 - 22:08

kosiarka do ciągnika 30KM Jak się szanuje tak się ma. Jeśli w kosiarce ktoś zaspawał bezpiecznik i teraz na każdym korzeniu zamiast złozyć kosiarkę łamie ramę - sam sobie winien. Ja też dopóki używałem jumza do roki z 4 skibowym bometem nic się nie działo. Teraz pierwszy sezon orzę tym bometem stukonną renówką i niestety ten traktor się nie zatrzymuje na kamieniach jak jumz. W tamtym sezonie połamałem chyba z 5 lemieszy - czasami po pół godziny orki. Więc zamieniłem lemiesze z dolnej półki takie pękające jak szkło na kamieniach na lemiesze z dobrej firmy z Suwałk (10 zł droższe, ale jestem znich zadowlony). Lemiesze wytrzymują, ale korpus w pługu już musiałem prostować. Jeszcze ze dwa sezony i powyoruję wszystkie kamienie ;), albo kupię porządny używany pług z zabezpieczneniami.
Na koniec. Koszę kosiarką famarolu już chyba z 15 lat. Mam ją od nowego i nie wyobrażam sobie jak można połamać władymircem tą kosiarkę (w końcu to forum o T-25). U mnie w okolicy większośc ma kosiarki albo famarolu albo Samaszu albo czeskie. Co prawda są to kosiarki sprzed 15-20 a czasami i więcej lat ale koszą.Od nowości ja mam Famarolu, sąsiad Samaszu, a drugi sąsiad czeską. Nowych faktycznie niewiele widać w oklicy.

#108 Share grodziolublin

grodziolublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:55

kosiarka do ciągnika 30KM Witam wszystkich. Mam do Was pytanie jaką kosiarkę kupić do ciągnika ursus c330 ,abym bez problemu mógł kosić trawę na obszarze 1ha. Kosiarka musi być solidna ,ale żeby cena nie powalała. Zastanawiałem się nad kosiarkami bijakowymi GEO co o Tym sądzicie? Czekam na odpowiedz jak trzeba coś sprecyzować proszę pisać.

Edytowany przez grodziolublin, 05 marzec 2012 - 18:59.

#109 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 05 marzec 2012 - 18:59

kosiarka do ciągnika 30KM ja do c 330 mam mesko z133 moim zdaniem polskie kosiarki lub jakieś podróby nigdy tak równo nie wykoszą u sąsiadów widziałem to nikt nie ma tak równo wykoszonego pola a mają z famarolu smaszu i jakieś jeszcze mniej znane

#110 Share grodziolublin

grodziolublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:03

kosiarka do ciągnika 30KM Trochę źle napisałem chodzi mi o kosiarkę która wykosi trawę nisko i równo. Trawa ta rośnie na działce można powiedzieć agroturystycznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:16

kosiarka do ciągnika 30KM nim to tym bardziej bym polecił mesko

#112 Share grodziolublin

grodziolublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:47

kosiarka do ciągnika 30KM Ale mówisz o tych rotacyjnych czy tej sadowniczej?

#113 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:57

kosiarka do ciągnika 30KM rotacyjnej a jaką ty chcesz kosiarkę ?

#114 Share grodziolublin

grodziolublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:03

kosiarka do ciągnika 30KM Rotacyjna trochę wysoko kosi bo 4cm na taką działkę to trochę dużo. I dlatego pytałem o firmę GEO bo oni kosiarki takie robią ale nikt nic nie wie o tej firmie. Bo za polska kosiarkę bijakową muszę zapłacić13000zł jak dla mnie to za wysoka cena.

#115 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:06

kosiarka do ciągnika 30KM niom to najniżej z rotacyjnych to własnie ci wykosi ta mesko a ile tej działki masz

#116 Share grodziolublin

grodziolublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:10

kosiarka do ciągnika 30KM To jest hektar działki agroturystycznej na której ma być ładnie ścięta trawa.

#117 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:03

kosiarka do ciągnika 30KM Witam. Posiadam Ursusa c330 M i mieszkam w górach. Mam pytanie na temat dobrej kosiarki dla ciagnika. Słyszałem że rotacyjne odpadają bo w górach przy dośc dobrych podjazdach podnosi przód ciągnika. Potrzebuje czegoś zgrabnego na niecałe 3ha. Jeżeli macie juz swoje typy maszyn które sprawdzają się na trzydziestkach to proszę o poradę ;)
Kosiarka nie jest maszyną do uprawy ziemi- chyba że takiej szukasz. Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowany przez danielhaker, 24 styczeń 2013 - 21:20.

#118 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:26

kosiarka do ciągnika 30KM a ile możesz wydać? polskie czy zagraniczne?

Edytowany przez karip, 24 styczeń 2013 - 18:27.

#119 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:35

kosiarka do ciągnika 30KM rotacyjna 1,35m, to żadne obciążenie dla ciągnika, a na 3 ha i taka wystarczy spokojnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dziejko86

dziejko86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:52

kosiarka do ciągnika 30KM Dokladnie tak jak kolega wyzej pisze 1.35m to zadne obciazenie... ale jednak obciazniki orginalne sie przydaja wiem po sobie:)