Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepłacanie

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:47

Przepłacanie Witam dzisiaj jezdzilem z wojem za kupnem ciagnika a mianowici ogladalismy Renault 103 14 Zetora 7745T i MTZ 82 1997r kurde dlaczego te zetory tak sie ceniom 90rok 38tys a to zadne cudo techniki moze i cicho w kabinie jest ale nie za ta kase a ten MTZ 30tys ta sama moc ciagników co o tym sadzicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepłacanie Dzisiaj, 15:01
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:07

Przepłacanie Poprostu zetory mają wyrobioną renome szczegolnie z tamtych lat i raczej na taką renomę sobie zasłużyły. W porównaniu do renault części są tanie i łatwo dostępne. A jeśli miał bym wybierać zetor a mtz zadecydował by pewnie stan techniczny bo mtz nie jest najgorszy a za te pieniądze będzie z ok. 2000 roku

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:23

Przepłacanie tak to jest ze rynek rządzi się swoimi prawami, tego lgoicznie sie nie da wytłumaczyc, ale jak cos sie dobrze sprzedaje to sie cena robi.
skoro mowisz ze zaden cud techniki to po co szukasz zetora? poszukaj sobie moze mtzta, moze cos z zachodu - moze to byc duzo tansze w zakupie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jasio92

jasio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:24

Przepłacanie unie w okolicy mtz 82 nowe z Litwy ściągają po 42 tys zł

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:34

Przepłacanie @jasio a części tez ściąga do nich? moze masz jego strone internetową czy coś?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#6 Share jasio92

jasio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:43

Przepłacanie części nie wiem wiem że ciągniki bo ściągał pronar i sprzedawał po 42 tys i gościu dwie wioski dalej trochę drożej i bez gwaranci a sytymi częściami to ni ewiem

#7 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:57

Przepłacanie @jasio92 jak możesz to prześlij mi jakiś namiar na tego gościa bo właśnie rozglądamy się za jakimś nowym MTZ-em. adam.kuchta@wp.pl

#8 Share jasio92

jasio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:09

Przepłacanie @biały nie mam na niego namiarów dobrze wiem że ściąga pronar jak byłem w pronarze widziałem jak pera belarusów jechało kolega parę miesięcy temu belarusa 90km drugi kolega widział jak ciągał pługi 4 skibowe zagonowe od lamborghini 140 km

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:11

Przepłacanie 30 letnie ciapki też chodzą po 15 tysięcy... Dopóki ktoś kupuje to cena się trzyma.

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:13

Przepłacanie Bo polski rolnik kupi sobie Bizona, Ursusa i Zetora za każdą cenę, bo są popularne, części są i ogóle jest fajnie. A w cenie takiego Ursusa, powiedzmy 914 w dosc dobrym stanie znajdziemy np. MFa 3080. Ponoc zachodnie lepsze? A w cenie Bizona można znalezc wiele kombajnów, niekoniecznie gorszych.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zwolsiu

zwolsiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:11

Przepłacanie mam MTZ 82a i nie jestem z niego zadowolony radził bym ci bardziej zetora bo jak kolega wspomniał szybciej nabędziesz czesci

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:23

Przepłacanie masz problem z czesciami do mtzta? gdzie ty mieszkasz?
u nas od kiedy pamietam a mtzta mamy 24 lata nigdy nie było najmniejszego problemu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#13 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:26

Przepłacanie Matey różnica jest taka że jak ursus się zepsuje to sam zrobisz i to szybko a jak mf się zepsuje to może i sam zrobisz ale czasu więcej włożysz w naprawę.

#14 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:22

Przepłacanie Tak, tylko do Ursusa dostaniesz głównie rzemieślnicze części, a do MFa orginalne. Co pochodzi dłuzej? Lepiej zrobic raz i miec spokój powiedzmy na te 8 lat, czy rozbierac ciągnik raz w roku?

I właśnie dlatego ludzie kupują Ursusy, bo wolą wydac 8 razy po 500zł niż raz 4000zł

KS Falubaz

#15 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:51

Przepłacanie Na pewno większość w Polsce rolników to kupuje części byle taniej i co z tego jak i tak na to samo wyjdzie bo albo zaraz się te tanie rozwali albo nie będzie chodzić tak jak trzeba. No ale to jest polska.

#16 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 23:50

Przepłacanie Co zrobic, przy dzisiejszych cenach zboża, mleka, nawozów, środków produkcji każdy patrzy żeby przetrwac, a Ci którym powodzi się lepiej nie inwestują w używany sprzęt.

@Rafal180

Dokładnie to samo miałem na myśli ;)

KS Falubaz

#17 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 styczeń 2010 - 23:57

Przepłacanie

Tak, tylko do Ursusa dostaniesz głównie rzemieślnicze części, a do MFa orginalne. Co pochodzi dłuzej? Lepiej zrobic raz i miec spokój powiedzmy na te 8 lat, czy rozbierac ciągnik raz w roku?

I właśnie dlatego ludzie kupują Ursusy, bo wolą wydac 8 razy po 500zł niż raz 4000zł

myśle że masz racje ale przykładowo podczas jakiejś awarii sprzętu nie masz tyle kasy żeby zakupić dobrej jakości części i wtedy wstawiasz jakiś szajs ;) a przy obecnych cenach produktów o to nie jest trudno czasami sytuacja zmusza nas do takich a nie innych wyborów :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:41

Przepłacanie

Bo polski rolnik kupi sobie Bizona, Ursusa i Zetora za każdą cenę, bo są popularne, części są i ogóle jest fajnie. A w cenie takiego Ursusa, powiedzmy 914 w dosc dobrym stanie znajdziemy np. MFa 3080. Ponoc zachodnie lepsze? A w cenie Bizona można znalezc wiele kombajnów, niekoniecznie gorszych.

Podobnie jak polskie truskawki można zastąpić chińskimi,krajową kukurydzę-węgierską,rodzime tuczniki,świniami sprowadzonymi z Danii,pszenica ukraińska do najdroższych również nie należy.
Wszystkie te produkty są również niekoniecznie gorsze,i co by było w wypadku takiego postrzegania rynku,przez młyny,mleczarnie,masarnie i inne przetwórnie?

#19 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:11

Przepłacanie Mozna stosowac zamienniki tansze ale wszystko w granicy rozsadku. Miałem ostatnio wybór pomiedzy uszczelkami do JD,chodzilo głownie o uszczelke pod glowice. Kpl uszczelek silnika "No Name" na allegro kosztował 150 zl gdzie sama uszczelka Goetza kosztowła 150 pln wiec wybor jest prosty bo na takich rzeczach sie nie oszczedza. Koncowki drazkow mozna sobie jakos dobrac z zamiennika przy czym nie zawsze sie da ,nieraz sie po prostu nie oplaca kombinowac bo niektore czesci w serwisie potrafia byc tansze. Sam sie z reszta przekonałem ze lepiej dac jednorazowo wiecej i miec swiety spokoj na długi czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:22

Przepłacanie Szczewko żeby wszyscy wychodziliby z takiego założenia jak ty to ciągniki dłużej i lepiej by służyły ale zainwestuje taki jeden z drugim w zamiennik i później zdziwiony że za miecha się rozsypało.

Dodaj odpowiedź