Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Cosmos, Corsar, Comet

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:51

Claas Cosmos, Corsar, Comet Witam wszystkich i mam pytanie odnośnie tych trzech typów kombajnów Claas, czym się różnią, czy mają bardzo odmienną budowę. Chcę kupić taki mały kombajn, ale który wybrać !!! Z góry Dziękuje za wszelką Pomoc Pozdrawiam

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Cosmos, Corsar, Comet Dzisiaj, 12:22
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 01:23

Claas Cosmos, Corsar, Comet Te typy to egzemplarze prawie muzealne ;) ,znajomy miał Cosmosa i sprzedał go na części .

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 01:46

Claas Cosmos, Corsar, Comet Skoro masz aspiracje na taki kombajn to zatrzymaj pieniądze na bardziej ekonomicznie uzasadnione zakupy. Taki kombajn w najlepszym wypadku ma 30 lat, często i 40. Nie warto kupować takie klasyka, gdyż jakość pracy, wydatki na naprawę, dostępność części, jak również czas poświęcony na obsługę, nie nastraja do zakupu takiego typu kombajnu. Lepiej zrobisz, gdy zamówisz usługę mimo, iż każdy chciałby być niezależny. Zamów kombajn przed sezonem i ustal szczegóły zlecenia, a kasę którą masz wydać przeznacz w części na płynny negocjator, a po sezonie wypraw sobie huczne dożyłki. ;)

#4 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 08:43

Claas Cosmos, Corsar, Comet Ja mam Cometa z 1969 roku.Kosiłem nim przez 3 sezony ok 6ha i nie narzekałem.Przez ten czas nie miał praktycznie żadnej poważniejszej awarii.A czyści dużo lepiej jak Bizony co jeżdzą u nas usługowo.Części też można wiekszość kupic jeszcze nowych..Ja polecam ale na maks 7ha bo więcej to już trzeba sie omęczyć przy koszeniu.Ja mam jeszcze z benzynowym silnikiem

#5 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:05

Claas Cosmos, Corsar, Comet Może poszukaj Claasa Consula, bardzo miło się nim pracuje:) Albo coś z małych MF?

#6 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:43

Claas Cosmos, Corsar, Comet Witam Dobrze zdaję sobie sprawę z tego że taki kombajn jest już dość leciwy ! Ale nie w tym rzecz, potrzebuje małego kombajnu na poletka doświadczalne a napraw się nie boję części są i warsztat też. Będzie kosił max 4 ha Może ktoś wie jaki są różnice między tymi trzema kombajnami Claasa, bo z pozoru są podobne ale jednak muszą się czymś różnić Tylko czym ??? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:44

Claas Cosmos, Corsar, Comet Napewno różniły sie rocznikiem i rodzajem silników.Pierwsze były chyba robione Comety potem Cosmosy a ostatnie były Corsary.Comety miały chyba przeważnie silniki benzynowe chłodzone powietrzem tak jak mój i szerokosć koszenia 1,8m.Cosmosy i Corsary miały większą powierzchnie wytrząsaczy i wspomaganie kierownicy i troche większą szerokosć koszenia.Ale ogólnie na pierwszy rzut oka te kombajny są prawie identyczne:)

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:03

Claas Cosmos, Corsar, Comet u nas oryginalnie w cosmosie byl silnik benzynowy ale caly czas byly z nim problemy, non stop sie grzał i nie dalo sie normalnie pracowac, szerokosc koszenia to 2m, aktualnie siedzi w nim silnik pekinsa 4 cylindry, bardzo oszczedny i nie zawodny ;)
w ostatnie zniwa wymienilem pasek jezdny i linke od gazu, wydatek nie duzy choc pasek jezdny droższy od tego z bizona :D

byl to praktycznie pierwszy kombajn we wsi, choc nie zaprzecze ze przydałby sie większy, rocznik to 1969.

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:45

Claas Cosmos, Corsar, Comet http://www.konedata....laas_consul.htm
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#10 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:31

Claas Cosmos, Corsar, Comet Dziękuje za Link :D Ale mimo to może jacyś użytkownicy takowych Claasów będą się wypowiadać na ich temat Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ISARIA

ISARIA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:16

Claas Cosmos, Corsar, Comet Witam.
Jestem posiadaczem kombajnu Claas Corsar z sieczkarnią, kombajn posiada silnik Perkins 4 cylindry, szer. koszenia 2,40 m.,koszę nim 10 ha.i jak na razie to nie narzekam. Zakupiłem go bo wnerwiły mnie "terminowe usługi".Corsar posiada wspomaganie. Po mimo swoich lat maszyna pracuje jak zegarek - dobry zegarek. Pozdrawiam.