Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#161 Share orzech

orzech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo...

Napisany 03 luty 2011 - 23:46

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Witajcie przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Mianowicie jak wygląda u was sytuacja z dociśnięciem foli na kiszonce? czym okrywacie i jakie są zalety i wady. Wiem że przykryta ziemią kiszonka jest dobrze zabezpieczona jednak jej odkrywanie jest bardzo uporczywe a zwłaszcza zimą. Wielkim problemem są u nas ptaki i myszy gdy tylko jest gdzieś odsłonięta foli od razu ją przebijają czy u was też jest taka sytuacja? A co u tych którzy przykrywają oponami? co z ptakami i myszami?
Pozdrawiam Hubert.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 01:48
  •  

#162 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 04 luty 2011 - 00:19

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania nie ten dział.

#163 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 luty 2011 - 00:24

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania opony to chyba najlepsze rozwiazanie tylko potrzebna jest tez ich duza ilosc. Ja kiszonke z lisci burakow przykrywam samom słoma i to wystarcza. Silos mam wybetonowy i scianki ze mam a liscie opadanuja z pol metra wiec wiatr slomy nie porywa. W tym roku robilem kiszonke z qq na polu i gore przykrylem słoma i rzucalem ziemie i na ziemie znowu troche słomy ale i tak to zamarzło, boki obsypywałem ziemia i teraz walcze z zamarznieta ziemia. Boki tez obłozyłem oponami z ziemia w srodku... sa ciezkie dobrze dociskaja i wystarczy puknąć i nawet w najwiekszych mrozach z oponami nie bylo wiekszych problemow. Widzialem tez osoby, ktore sypia piach ziemie do workow wiaza i na boki klada to lecz nie wiem jak wyglada to przy mrozie...

#164 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 luty 2011 - 08:09

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U mnie są dwie folie i potem obłożone oponami.Myszy są w pryzmie co roku, jak idę wozić to biorę ze sobą psa i on łapie te myszy,ale straty są spore(ok 10-15cm z góry).Widziałem ciekawy patent na dociskanie folii,a mianowicie bańki po olejach/ŚOR napełnione piachem.Łatwo je zdjąć zimą i mają sporą masę.

#165 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 04 luty 2011 - 08:37

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ale wokół pryzmy trzeba zawsze piachem obrzucić żeby powietrze się nie dostawało. Nawet położenie opony nic nie da
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#166 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 luty 2011 - 08:57

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Obsypanie piachem to oczywista oczywistość ;).

#167 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 04 luty 2011 - 09:03

opony to chyba najlepsze rozwiazanie tylko potrzebna jest tez ich duza ilosc. Ja kiszonke z lisci burakow przykrywam samom słoma i to wystarcza. Silos mam wybetonowy i scianki ze mam a liscie opadanuja z pol metra wiec wiatr slomy nie porywa. W tym roku robilem kiszonke z qq na polu i gore przykrylem słoma i rzucalem ziemie i na ziemie znowu troche słomy ale i tak to zamarzło, boki obsypywałem ziemia i teraz walcze z zamarznieta ziemia. Boki tez obłozyłem oponami z ziemia w srodku... sa ciezkie dobrze dociskaja i wystarczy puknąć i nawet w najwiekszych mrozach z oponami nie bylo wiekszych problemow. Widzialem tez osoby, ktore sypia piach ziemie do workow wiaza i na boki klada to lecz nie wiem jak wyglada to przy mrozie...

Przykrywasz słomą? To mogą być doskonałe warunki do bytowania gryzoni :huh: Mój kolega tak przykrywał to po roku zrezygnował tyle myszzy się narobiło że zanim otworzył pryzmę to już sporo było do wyrzucenia <_<

#168 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 04 luty 2011 - 09:17

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja co roku przykrywam pryzmę z kukurydzy dwiema foliami- pierwsza idzie nowa a na nią stara no i na to oczywiście opony.Pod pryzmę też daję starą folie i zaginam ją na boki .
Całą pryzmę przy ziemi obsypuje piachem .Problem z myszami oczywiście jest ale dramatu nie ma - " rozkurz musi być". Co do ptaków to jak na razie spokój ale sąsiad ma wiatrówkę i może to dla tego :D .

#169 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 luty 2011 - 09:44

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Opony to bardzo dobry sposób ale w dużej ilości. Zimą gdy miałem przykrytą pryzmę ziemią trzeba było bardzo dużo się narobić żeby odkuć ziemie potem ją zrzucić a przy tym folia pękała. Ja mam opony duże od tirów, traktorów i samochodów, położone gęsto jedna obok drugiej i jeszcze jak deszcz pudzie to naleci w nie wody i dodatkowo dociąży. Dołem to i tak obrzucić ziemią trzeba. Niewiedze dodatkowych strat w kiszonce pod oponami porównując z ziemią a dużo wygodniej jest.

#170 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 04 luty 2011 - 09:58

U mnie są dwie folie i potem obłożone oponami.Myszy są w pryzmie co roku, jak idę wozić to biorę ze sobą psa i on łapie te myszy,ale straty są spore(ok 10-15cm z góry).Widziałem ciekawy patent na dociskanie folii,a mianowicie bańki po olejach/ŚOR napełnione piachem.Łatwo je zdjąć zimą i mają sporą masę.

ja mam podobny patent tylko nie bańki po olejach tylko worki po nawozach (50kg) wsypuje piach i układam na pryzmie w zimie luksus w porównaniu do ziemi :D
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 04 luty 2011 - 10:03

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania My okrywamy piachem, plusów nie widzę bo roboty masa. :/ W pewnym roku nałożyliśmy 2 folie, co okazało się złym rozwiązaniem, myszy między nimi sobie hotel 5 gwiazdkowy urządziły. Co myślicie o położeniu na pryzmę worków z piachem?
KPK - Ochrona

#172 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:10

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U mnie już 2 rok 2 folie się kładzie i myszy nie mam i nie miałem nigdy jeszcze w pryzmie. I cała pryzma okryta ziemią
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#173 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:12

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania tak mi się wydawało że podobny temat jest ale nie byłem pewny
http://www.agrofoto....__1#entry155021
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#174 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:13

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ja mam u siebie 2 warstwy folii pryzmę obsypuję ziemią takim specjalnym obsypnikiem do pryzm na ziemię rozrzucam zboże ozime i przegrabiam lekko grabiami tak żeby powschodziło. Robię już tak 3 lata i żadna wrona jeszcze mi dziurki w folii nie zrobiła.

#175 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:20

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania jaguar235@ a w jakim celu rozrzucasz to zboże bo jestem ciekawy? Pierwszy raz o takim czymś słyszę.

#176 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:28

jaguar235@ a w jakim celu rozrzucasz to zboże bo jestem ciekawy? Pierwszy raz o takim czymś słyszę.

wtedy jak już pisałem żadna wrona ci dziur nie porobi w folii bo jak zboże się dobrze rozkrzewi to wrona ci nie rozgrzebie ziemi, a jak kiedyś nie siałem to na okrągło mi dziury robiły a teraz spokój.

#177 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:32

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja robię tak , okrywam kiszonke nową folią ( sam koniec można starą nawet dziurawą bo gryzonie i inne diabły i tak nową folie doprowadziłyby do stanu nie wiele lepszego nisz ta stara) i do okoła objeżdżamy pługiem jedno skibowym takim starym konnym raz do około tak żeby przycisnąć od dołu folie a drugi raz żeby lepiej się brało ziemie do obrzucania , i opony ile jest duże od ciężarówek ciągników na boki a mniejsze od samochodów osobowych na góre i w miejsca łączenia folii a na koniec jak ktoś ma natchnienie a z tym bywa różnie bierze się widły i jakieś bryłki większe czy mniejsze wyrzuca się na góre i boki . Ogólnie nie jest źle ale gryzoni zawsze jest sporo , a co mnie bardzo ciekawi to dla czego myszy/szczury nie wchodzą do balotów z sianokiszonką?? Kiszonka z qq a raczej folia jest ścięta w nic można by powiedzieć a balotów nawet nie ruszone :huh: .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#178 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:36

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania wchodzą i do sianokiszonki robią sobie dziury od spodu chyba że bele stoją na płycie betonowej

#179 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:45

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania :rolleyes: jakby wchodziły to bym powiedział że wchodzą ale skoro pisze że nie wchodzą to chyba znaczy że nie wchodzą i ślepy nie jestem i na płycie betonowej też nie stoją, normalnie na ziemi leżą już 3 rok mam tak składowane kulki po przeszło 200 na rok i ani jednej gryzonie nie ruszyły , ale dla odmiany mam problem z kotami dziurawią folie pazurami :(
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:50

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania może tak być a na koty to sobie postaw psa gdzieś w okolicy tych bel i po kłopocie :D