Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 październik 2010 - 16:33

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Głupota sól tylko wilgoć trzyma więcej nic nie daje!!
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 01:55
  •  

#142 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 02 październik 2010 - 17:01

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Witam. Mam takie pytanko czy mogę dać pod pryzmę taśmy górnicze bo jest okazja dostać całą przyczepę. Bo inne lata dawałem kukurydze na ziemie.
Zetor Team

#143 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 październik 2010 - 21:33

Głupota sól tylko wilgoć trzyma więcej nic nie daje!!

Popieram, woda pochłania wodę i wręcz powinna spowalniać proces zakiszania.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#144 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 październik 2010 - 02:21

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Kiedyś durnie tak mówili aby siano w belach przesypywać jak zakładałem w stodole, no i fakt pierwszy rok przesypałem połowę bel i PLEŚŃ!!!!!!!!! A skąd jak siano jak proch było?? I tylko w tych miejscach gdzie była sól.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#145 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 03 październik 2010 - 06:53

Witam. Mam takie pytanko czy mogę dać pod pryzmę taśmy górnicze bo jest okazja dostać całą przyczepę. Bo inne lata dawałem kukurydze na ziemie.

Jakbym miał okazje mieć tyle taśm to bym przykrył, ja wczoraj zrobiłem pryzmę 22m x 6m dziś ja przykryje folia a po bokach dam taśmę górnicza bo więcej nie mam :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#146 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:51

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Pod pryzmę daje słomę. Folie przyciskam oponami. Ty jak masz możliwość dostania taśm to bierz je do przyciśnięcia foli.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#147 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 październik 2010 - 20:17

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Pryzmę trzeba dobrze ubić i osypać piachem. Ja obsypuje 10 cm piachu i jest super, kiszonka ładnie zakiszona. Bez odrzutów, krówkom smakuje he he :D

#148 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 03 październik 2010 - 20:28

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Jak wygląda taka taśma? http://www.google.pl...iw=1024&bih=608
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#149 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 03 październik 2010 - 20:32

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Wygląda tak http://www.transcomf...y-przenosnikowe
Zetor Team

#150 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:32

Pryzmę trzeba dobrze ubić i osypać piachem. Ja obsypuje 10 cm piachu i jest super, kiszonka ładnie zakiszona. Bez odrzutów, krówkom smakuje he he :o

10cm??:D :) Chłopie kto to będzie w zime kuł?? Ja okrywam oponami. Jak mi kiedys zabrakło kilku opon to ziemi przypuszyłem tak ze nawet folie było widać. Więcej nie potrzeba.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:48

10cm??:o :P Chłopie kto to będzie w zimę kuł??

Młotem zimą nawet nieźle idzie :D Nie musisz szpadlem odkopywać tylko rękoma nakładasz na taczkę całe płaty tylko gorzej jak jeszcze śniegiem pół metra zasypie :) Ja zimą to tylko młotem. Opon to mamy z 15 a 60 metrów nie okryje tym, a dodatkowo te wrony ;[ :( ;[
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#152 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 05 październik 2010 - 19:59

10cm??:D:o Chłopie kto to bediz ew zime kuł?? Ja okrywam oponami. Jak mi kiedys zabrakło kilku opon to ziemi przypuszyłem tak ze nawet folie było widać. Więcej nie potrzeba.

O zimę się nie boję mam ładowarkę to sobie spokojnie odkryje, u mnie ptaki siadają na pryzmę i dlatego tyle piachu.

#153 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 październik 2010 - 20:23

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Jak by dał 3/4 cm to by mu woda przy pierwszym lepszym deszczu zmyła. Wiem bo przykryliśmy raz piaskiem niezbyt grubo to zmyło piasek z obydwóch stron i po bokach :\
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#154 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 06 październik 2010 - 07:07

10cm??:D:o Chłopie kto to bediz ew zime kuł?? Ja okrywam oponami. Jak mi kiedys zabrakło kilku opon to ziemi przypuszyłem tak ze nawet folie było widać. Więcej nie potrzeba.

Nie każdy idzie na taka łatwiznę, u nas tez zawsze okrywamy ziemią (ciężka gliniasta ziemia z pola) i zima przy wysokich mrozach odkrywanie idzie naprawdę sprawnie przy użyciu młota. Gruba warstwa ziemi dobrze zabezpiecza folie i z doświadczenia wiemy wiemy, że latem przy +30 ogranicza zagrzewanie się kiszonki.

#155 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 październik 2010 - 08:07

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Brak opon to nie problem. W tym roku przywiozłem 2 przyczepu opon (czyli 250-300 sztuk). Jak pojechałem po drugą to facet mi powiedział ze dla meni narazie nie ma bo ktoś zamówił wszystkie opony jakie ma (a miał z 500 sztuk) . Wstąpiłem do innego zakładu wulkanizacyjnego i zabrałem im wszystkie :D

bullet_black.png

#156 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 06 październik 2010 - 12:01

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U mnie również idzie 10 cm piachu... :D niestety trzeba się trochę narobić przy odkrywaniu ale co poradzić, dobrze że chociaż okrawarka jest i nie trzeba łopatą się bawić.... :)

#157 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 06 październik 2010 - 17:59

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Witam nie wiedziałem gdzie się o to spytać wiec tu się podczepiam do tematu, otóż załatwiłem sobie zakiszacze na kukurydze lacto-bac i zastanawiam się jak je sprawnie rozpylać na pryzmie ? myślę o podczepieniu opryskiwacza do ciągnika i jeżdżeniu po pryzmie ale czy po chemii ładować tam bakterie można?jak nie to pewnie plecakowym mi zostało działać. Jak to wygląda u Was?

#158 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 07 październik 2010 - 19:40

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania aplikator na sieczkarni jest najlepszym wyjsciem. z plecakowym tez probowalismy, ale tu efekt zalezy od sumiennosci wykonania oprysku.
Piszę po polsku!

#159 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 październik 2010 - 20:07

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Co do wysokości koszenia to właśnie te 20-30 cm powinno wystarczyć ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze na jakiej wysokości jest osadzony piach na kukurydzy bo na glebach piaszczystych piach będzie wyżej niż na glebach ścisłych i na wysokość na jaką jest już sucha .

Odnośnie zakiszaczy to tylko bakteryjne i mieszane oczywiście z wodę tyko ze studni(niechlorowana) dozowane w sieczkarni co prawda efektów w przechowywaniu tak bardzo nie poprawiają ale za to w przyswajalności przez bydło bardzo!

Słoma pod kiszonkę to wg mnie niewypał gdyż sam tak raz spróbowałem i co wyszło z tej słomy? oczywiści nic dobrego można powiedzieć że obornik z tej słomy i parę cm kukurydzy przynajmniej tak pachniało i krowy tego w ogóle nie żarły i każdemu to stanowczo odradzam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 październik 2010 - 15:03

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania My tniemy na wysokość 15-20 cm zarówno dla siebie dla opasów, usługowo od 10cm bo ludzie chcą jak najniżej żeby jak najwięcej było, w tym roku bo biogazownii (usługowo) na 15cm tniemy. Co do pryzmy my mamy silos betonowy z góry idzie folia 2-3 warstwy oraz ziemia i opony. Do do usług do sypane jest na samą ziemię, betonowe place i słomę. Ubicie pryzmy i późniejsze jej przykrycie to 90 sukcesu bo niby jak grzyby i pleśnie na łodygach są w stanie przetrwać w warunkach beztlenowych? Przy pryzmie należy pamiętać aby nie zruszyć ubitej warstwy bo po zakopaniu sprzętu w tym miejscy nie ma już szans aby ubić należycie qq i kiszonka jest marnej jakość.
Co do zakiszaczy my stosujemy je od blisko 12 lat i bydło lepiej pobiera paszę niż bez zakiszacza. Dobra sieczkarnia to też klucz do sukcesu :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem