Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 20:18

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania no właśnie jak ugniatać i po ilę bo 1 raz w tym roku będe takie coś robił u wuja moją ładowarką która waży 6 ton opony dość wąskie (14,5-20) bieżnik ok 1-1,5cm??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 08:34
  •  

#62 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:31

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja jestem za ugniataniem także w poprzek bo po przykryciu pryzma ładniej wygląda a ugniatasz na bieżąco to co wysypią

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#63 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:47

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja zakiszam kukurydzę w silosie i na pryzmie. Do ugniatania używałem Ursusa 1014. Na pryzmie i w silosie ugniatam wzdłuż tylko na sam koniec w poprzek trochę na pryzmie, następnie szczelnie przykrywam folia i przysypuję piaskiem i nic mi się kiszonka nie psuje.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#64 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 30 sierpień 2009 - 11:44

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja przez 4 lata ugniatam tym samym zestawem C360 + tur i ursus 914(wujaszka).A na koniec jeszcze pomaga CaseIHC685. :D
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#65 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 13:32

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ja ugniatam 60 i 30 wzdłuż i w poprzek i jest ok

#66 Share radzio92

radzio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 14:47

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania .

#67 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 15:23

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja podobnie jak w zeszłym roku będę ugniatał zetorem 10045 w ubiegłym roku było wszystko ok, wcześniej ugniatałem 30 i również było ok :D

#68 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:50

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U nas w tym roku trochę odchodzi zepsutego, ale to wina myszy, bo porobiły dziury. W tym roku kupiliśmy siatkę, którą na wierzch kukurydzy położymy. Ugniatać będziemy John Deere 6620 z turem i JCB536-60AGRI do tego zakiszacz na sieczkarni i mamy nadzieje ze wszystko się ładnie uda. Tylko czekać aż zrobimy i otworzymy.

#69 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:36

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U nas ugniata się c330m z turem, skrzynką odoło 700kg i na bliźniakach w silosie i pryźmie. Nadąża się ugniatać i kukurydza nie gnije, no najwyżej przy ścianach. Aby kukurydza nie gniła to trzeba ją dobrze ugnieść i obsypać aby nie było dostępu powietrza. Po bokach obsypujemy piaskiem a resztę trocinami warstwą około 5-10cm. Jak pryzmę się rozpoczyna to zbiera się trociny po trochu i jest czym palić w piecu hehe
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#70 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:34

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja ugniatam U c-360 w poprzek i w zdłuż. Tamtego roku zakisiłem z 1a i git wyszła!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 31 sierpień 2009 - 14:16

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja ugniatam ursusem 902 mam przy nim z tyłu duże i szerokie opony z dobrym bieżnikiem a z przodu posiadam balonówy. I ogarnia się bardzo dobrze.
ArturKowalewo

#72 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 18:23

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

U nas ugniata się c330m z turem, skrzynką odoło 700kg i na bliźniakach w silosie i pryźmie. Nadąża się ugniatać i kukurydza nie gnije, no najwyżej przy ścianach. Aby kukurydza nie gniła to trzeba ją dobrze ugnieść i obsypać aby nie było dostępu powietrza. Po bokach obsypujemy piaskiem a resztę trocinami warstwą około 5-10cm. Jak pryzmę się rozpoczyna to zbiera się trociny po trochu i jest czym palić w piecu hehe

to w 30tce masz bliźniaki? wysoką robisz pryzme??

#73 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 18:31

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania To coś będzie 1,5m(+-0,2m) wysokości pryzmy no może większa ale szczerze nie mogę ci powiedzieć.

Edytowany przez andrzej2110, 26 wrzesień 2009 - 20:42.
Cytowanie poprzedniego postu

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#74 Share djmisiu65

djmisiu65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza :D

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:42

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Koledzy, mam takie pytanie, widzę że na zdjęciach gdzie jest jakaś pryzma z kiszonki macie super kiszonkę. Ja sieję ok 1ha Kukurydzy na kiszonkę bo mam tylko kilka sztuk bydła. Co roku robię tak samo kiszonkę, nie mam tego dużo ale przy odkrywaniu (mam około metr wysokości) to z 40 cm muszę odrzucić na bok bo nie nadaje się - jest po prostu zgniłe, no a mało że tego jest niewiele to trzeba połowę wyrzucić. Nie dajemy żadnych dodatków, raz dodaliśmy i i tak nic nie dało (może źle dobrany, może źle dawkowany) raz daliśmy na górę trawę żeby ona się zepsuła zamiast kukurydzy a i tak było dużo strat. I tu pada moje pytanie, jak wy to robicie, jakie preparaty stosujecie, jaka cena, jak je dawkować, czy są może jakieś "naturalne" sposoby (np jakiś inny sposób oprócz preparatów).

Od kolegi słyszałem że posypują też solą, czy to pomaga?

Proszę o pomoc bo co roku na wiosnę muszę ze 2 rozrzutniki wywieźć z powrotem na pole...

z góry dzięki, pozdrawiam - djmisiu65

#75 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:49

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Jeśli ktoś mówi że nic nie wyrzuca to po prostu kłamie.Zepsuć się musi, mniej czy więcej, ale zawsze jakieś straty są.Ja próbowałem już chyba wszystkiego oprócz kwasu mrówkowego
i najlepszy efekt był po zastosowaniu zakiszaczy opartych na bakteriach . Stosowałem sól
i efekt nie był najlepszy. Dwa lub trzy lata temu zastosowałem EM-y i wtedy prawie nic
się nie zmarnowało , ale wiesz że "prawie robi dużą różnicę" :rolleyes:!

#76 Share djmisiu65

djmisiu65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza :D

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:58

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania no to napewno że coś się zniszczy... ale ja mało że tego nie mam wiele to połowe (dosłownie) muszę wyrzucić

#77 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:02

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja zakończyłem już jedno pryzmę. Było tam 9 rozrzutników. Starty to może pół wozu czyli tyle co na jeden dzień biorę. Ugniatam C-330 z turem i przeciwwago. Według mnie jest lepszy od tych wielkich ciągników bo ma wąskie koła. Jak nie wierzycie to wiecie ciapem i w orane i takim kolosem zobaczycie który głębiej tonie w ziemi. Okrywam czarno folio budowlano a folie przyciskam jest oponami. Do okłoła przy ziemi oboruje tak aby przycisnąć folie ziemio. W galerii jest kilka fotek z 2007 roku. Nigdy nie stosowałem i nie stosuje żadnych zakiszaczy.

PS: czy nie ma podobnego tematu"??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#78 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:18

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Kiszonka po prostu musi byc dobrze ubita. Ja ubijam zetorem 12145 ktory wazy gdzies 5t. Straty tez sa ale nie takie jak u ciebie. U mnie to ok 5 cm i nieuzywam zadnych zakiszaczy.

#79 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:27

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Psują się boki w srodku czy gore?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Matul

Matul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:28

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Pryzma musi być dobrze ubita, bardzo dobrze przykryta. Wujek robił z ok. 0,5ha i do tej pory ani grama nie wyrzucił ...