Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#341 Share fernie476

fernie476

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 07:29

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Panowie, porownywał ktoś z Was wartosci pokarmowe kiszonki z zakisaczem i bez? W tym roku zastanawiam sie własnie na dodatkiem do qq i zrobie prawdopodobnie pryzme na zime bez dodatkow, a na lato z dodatkiem. Rozne zródła podaja ze wartosc energetyczna kiszonki z zakisaczem powinna byc wyzsza o 0,5MJ, a ile w tym prawdy to samemu juz sprawdzic trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 23:30
  •  

#342 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:15

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Robie kolego z tym ugniataniem od dawna, tylko posiadam ciezkie ziemie gdzie jest kuku i przy wybieraniu duzo ziemi odrywa sie razem z kuku, Wycinak jest sprawny oraz odpowiednio ustawiony.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#343 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:27

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania witam mam pytanie to raczej ogólnie do kiszonek ale i w tym temacie będzie dobrze.

Czy jest wymagane pod kiszonki dawać folie żeby soki z niej nie przedostawały się do gleby??

podobno to sprawdzają nawet ale tutaj na forum nic nie znalazłem na ten temat

#344 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:41

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Pierwszy raz o tym słyszę. Ja czasem daje folię ale to tylko i wyłącznie dla swojej wygody podczas wybierania.
A zresztą, by te soki się nie przedostały do gleby to musiałby być jakiś zbiornik na nie, gdyż folia i tak nic nie pomoże.

#345 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:42

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania To głupota kłaść folię pod pryzmę ja miałem pryzmę bardzo mokrą z sianokiszonki leżała 4 lata kiedy ją skarmiłem i posiałem tam qq to była o metr wyżasza w tym miejscu gdzie pryzma i niesłyszałem o tym że to sprawdzają nikt foli nie kładzie na ziemi przynajmniej więksi gospodaże

#346 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:48

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Folia pod spodem to tez duży kłopot podczas rozkładania np, w duży wiatr. Osobiście bym wolał jednak położyć trawę lub słomę pod pryzmę. Jak i również w czasie wybierania trzeba ją na bieżąco zwijać lub odcinać bo woda nie ma jak parować i robi się bagno przy pryzmie.

#347 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:57

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Wystrzegam kładenie siana lub słomy pod qq coś okropnego siano się z ziemią zmiesza i tyle masz odżutu że niena sensu

#348 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:51

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ja daje slome jeczmienna i jakos nie mam problemu,zreszta znajomi tez tak robia.

#349 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 25 grudzień 2013 - 12:30

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Jeden jedyny i ostatni raz kiedyś dałem słomę pod pryzme. Efekt - tak jak pisał @mammut1. Odradzam.

#350 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 13:28

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ok dzieki za odpowiedzi :)

w tym roku tak zrobiłem z tymi foliami i nie podoba mi się wybieranie ;/ folia się rwie od kół i wybieraka.

Jeszcze zapytam się przy okazji kogoś kto zna aktualne wymogi chyba że ktoś jest pewien że ta folia to zbędny zabieg?

dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 18:01

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Miej poprostu to w du. nigdy niesłyszałem żeby patrzyli naczym jest pryzma z kiszonki płyta gnojowa na obornik nie jest obowiązkowa a co dopiero folia pod pryzmą

#352 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:45

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Przy kiszonce ze słonecznika jest nawet wskazane aby soki odeszły ze względu na kwas pruski.

#353 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:42

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ok jeszcze jedno bo dotychczas skarmiałem kiszonkę z kuku + srut i na pryzmie mi ładnie znikało ale chce to poprawić i dawać kuku+motylkowe+sruta bo z np. lucerna powinny lepiej rosnąć. Jak długo macie otwarte kiszonki?? Przykrywacie je zawsze gdy skończycie wybierać? zimą mniejszy problem z psuciem ale latem to różnie bywa....

Z góry dzięki za odp. :)

#354 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 21:46

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania My daliśmy folie pod kiszonke w prawdzie taką od truskawek, żeby oddzielić od ziemi.

#355 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 02 marzec 2014 - 10:49

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania siejąc hektar kuku ile pasowalo by mieć bydla, aby ta kiszonka nie psuła sie przez zbyt wolne wybieranie? oczywiscie przyjmijmy tu jakis średni plon

#356 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:03

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ok. 10 - 12 sztuk ale zależy co byś dawał oprócz kiszonki , i czy kiszonka na zimę czy cały rok ?

#357 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:10

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania tak pytam bo mam teraz 7 sztuk opasów i chyba za wolno mi schodzi ta kiszonka, bo pojawia sie pleśń w zime tego nie bylo to wnioskuje, że od ciepła sie psuje. moglem też zrobić węższą pryzme pewnie byloby lepiej

#358 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:28

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Pewnie tak. A mógłbyś zwiększyć im ilość kiszonki ?

#359 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:38

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Zawąskiej pryzmy nie zrobisz bo nie ugnieciesz . Już się psuje ? przecież jeszcze jest zimno !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:47

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania robilem kiszonke pierwszy raz, wiec tez pewny nie jestem czy to od tego, że za wolno sie wybiera czy może złe ubicie, ale to drugie byl odrzucil właśnie z tego wzgledu, że wczesniej bylo ok. byczki mają ok 200-250 i maja do oporu raczej kiszonki

chociaż byłem teraz po kiszonke i zauważyłem, że ta pleśń tylko z jednej strony sie pokazuje, więc to może i nie od temperatury, bo tak to na całej szerokości chyba by bylo

Edytowany przez jaro86, 02 marzec 2014 - 12:41.