Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 marzec 2013 - 16:36

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Panowie czy dobrym pomysłem było by pryzmę z QQ okryć oczywiście folią i na górę opony a na boki obsypać piaskiem. Czy ktoś z was tak robi i czy zdaje to egzamin?
Chodzi o zimę wtedy łatwiej jest zdjąć opony jak kłuć piach. :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 14:43
  •  

#322 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:53

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania A masz aż tyle opon, żeby przykryć taką pryzmę? :) Chyba, że ona ma nie być za duża. Ja całość zasypuje piaskiem i to nie zdaje egzaminu. Pleśń niestety nie daje spokoju tej mojej kukurydzy.

#323 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 marzec 2013 - 22:55

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania To nie jest wina okrycia piachem. Gdzieś musi/musiało się dostawać powietrze albo słabo ugnieciona. Obecnie u mnie powoli kończy się jedna z pryzm- dosłownie zero odrzuconej. Z kolejną tak nie będzie bo krowa weszła i dziurę zrobiła (choć zaklejona natychmiast) i wrony jesienią się wsadziły

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#324 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 18 marzec 2013 - 07:12

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

A masz aż tyle opon, żeby przykryć taką pryzmę? :) Chyba, że ona ma nie być za duża. Ja całość zasypuje piaskiem i to nie zdaje egzaminu. Pleśń niestety nie daje spokoju tej mojej kukurydzy.

Za duża nie z czterech hektarów , opon mam dużo przywiozłem 6 przyczep z wulkanizacji :D

#325 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 12:35

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania opony to nie problem, ja na dwa silosy 8x50m potrzebuje gdzies 2-2.5 tys opon , wszystkie z wulkanizacji w promieniu 50 km pozwoziłem:D a kiszonka Ci pleśnieje bo słabo ugniatasz i tyle.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#326 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 16:20

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Połączyłem kilka tematów w jeden, aby wszystkie informacje o robieniu kiszonki z kukurydzy były w jednym temacie.

#327 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:36

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Proponuje zastosować worki napełnione kamykami. Pierwszą serie napełniłem piachem i deszcz wypłukuje go, po dwóch latach są tylko w połowie wypełnione. Drógą serię napełniłem żwirem i taż żle bo zielsko wyrasta z worków. Kolejną serię napełniłem kamykami i jest super. Zimą nie marzną , nic nie wyrasta z nich oraz po 3 latach używania nadal są pełne. Poniżej link do przykładowego sprzedawcy:
http://www.behrens-s...hrona-silosu/89
Koszt jednego worka coś pomiędzy 3,5-4,2 zł dokładnie nie pamiętam bo kupowałem ostatnio trzy lata temu. Workami pryzmę przykrywamy dzieląc ją co 5 metrów w poprzek ułożonym rzędem worków. Tak że jak przypadkiem zrobimy dziurę podczas przykrycia to będziemy mieli zepsutą tylko wierzchnią warstwe w tym dziale.

danielhaker jak chcesz ochronić pryzmę od krów bądż wron kup sobie siatkę taką
http://www.behrens-s...hrona-silosu/87

Ja mam wszystkie silosy okryte i koniec nerwów że psy latają bądz koty. W ubiegłym roku sąsiad kupił 1 siatkę na pół pryzmy i nakrył ją . Po 2 dniach przyjechał porzyczyć 2 siatkę odemnie bo wrony mu sito zrobiły z folji . Kupił jeszcze dwie siatki. Siatka ma 8 lat gwarancji.

Jak ktoś ma nietypowy rozmiar silosu bądz pryzmy to też nie problem bo mają folie w dużych rolkach w szerokościach co 1 metr. Ja stosuję od 2007 roku trifolen® m-plus
http://www.behrens-s...szonkarskie/161
Dlaczego kupować folie o szerokości 14m, jeśli wystarczy 13m?
Pryzmy są różnej długości?
To już nie jest problem - mając własną dużą rolkę.
Przykład: 70m + 45m + 35m = 150m.

Edytowany przez PALAX, 10 kwiecień 2013 - 19:40.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#328 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:44

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzięki, nie wiesz ile kosztuje ta siatka?
Ja w tym roku powiesiłem siatkę do owijania bel. Wrony odstraszyło. Innych gości nie było- poza krową :mellow:

#329 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 22:12

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania To zależy ile zamówisz jednocześnie , np jak weżmiesz folię + siatkę + trochę worków to jest duży rabat. Bo im większe zamówienie tym koszty transportu tańsze. Nie pamiętam ile płaciłem to już 3 lata mineło jak zamawiałem ostatnie siatki. Wyślij emila z zapytaniem to sami do Ciebie oddzwonią po polsku. jeśli zdecydujesz się na zakup to proponuję abyś nie brał zdyt długich rozmiarów. Ponieważ zimą siatkę 15m długości bardzo ciężko jest zdjąć jak śnieg namarźnie. Ja mam 5x10, 10x10, 10x15 rówenież mam 3x10 do rękawów z ziarnem kiszonym. Ponieważ tam pracują Niemcy, Niemki co mówią po polsku. Więc bez problemu dogadasz się. Poniżej link z kontaktem
http://www.behrens-s....php/pl/kontakt
mnie obsługuje co rocznie
Eva Maczka
00 49 4263 - 2074 -337

Lub zadzwoń na kilka sekund i powiedz co Cię interesuje i powiedz że prosisz o kontakt . Sami oddzwonią . Jeśli jesteś na vatowcem to załatw sobie vat UE i zakupy będzie dokonywał bez płacenia vatu w Niemczech czyli kupisz odrazu w cenie netto.

Edytowany przez PALAX, 10 kwiecień 2013 - 22:15.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#330 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:21

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania mam pytanie jak ta siatka zachowuje się zimą to znaczy, jak napada na nią marznąca mżawka że cała siatka będzie w lodzie czy podczas odkrywania nie uszkodzi się jej ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:26

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Tak będzie w lodzie, jednak człowiek nie jest w stanie uszkodzić jej siłą własnych mięśni podczas odkrywania. Tak samo sytuacja wygląda przy mokrym marznącym śniegu. Zdarzyło mi się uszkodzić siatkę podczas odkrywania ,ale ładowarką. Poprostu czasem pracownik zapomni odkryć na niedzielę i z pośpiechu delikatnie zębami wycinaka ją podchylam tak by na pryzmę nie wchodzić , najgorzej jak jest dużo śniegiu i przy podpychaniu czasem ząb zrobi dziurę. Jednak siatka nie pruje się jest tylko ta dziura po zębie. Jeśli ktoś nie jest przekonany do produktów tej firmy to oni wysyłają próbki. Jedynie czego nie polecam to folji to owijania balotów. Sam nie stosowałem jednak mój szwagier i znajomy stwierdzili że z niektórych dostaw jest słabsza jakość. Jak jest dobra to mówią żę elegancko się owija, dobrze kleji się oraz nie pęka. Jednak dla obu trafiła się także ta gorsza. Więc nie polecam, resztę produktów to sprawdziłem u siebie na gospodarstwie, tj folia do pryzm, worki, siatki do okrywania kiszonek, sznurek do pras, drożdze , suchy dezynfektant do np legowisk, boksów dla cieląt. Te produkty polecam. Jak weżmie się folię to użyczają nieodpłatnie rozwjaka do folji który ułatwia rozwjanie rolnki jak w moim przypadku 11x300metrów.

POZDRAWIAM PALAX

#332 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:47

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ciekaw jestem ceny tej siatki ochronnej ;) Droższa niż folia? :P
Napisałem maila. Jeżeli cena nie jest tak wysoka to można na próbę wziąć i zobaczyć jak to wygląda. Gdzieś już chyba widziałem tę siatkę w okolicy

#333 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:56

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania W Polsce około 5 zł za m2 brutto, ciekawe jak tam ja kiedys kupowałem na ebayu niemieckim, one sa około 220 g/m2 te z jbs maja tez 300 g one sa gesciej utkane, ale te wystarczające, chociaz ja mam na swojej dziurę, po dziobie ptaka, musiał byc jakiś zacięty bo przebił ja i folie tez, ale to tylko raz sie zdążyło, bo ona jest śliska i ptaków to nawet sie chyba za bardzo nie chce na tym siadać. Tutaj masz przykładowe http://sklep-galvet....lka-p-3718.html sa rożne rozmiary

Edytowany przez savas, 11 kwiecień 2013 - 21:57.

#334 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:53

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ile tyś nasion siejecie na ha ?

#335 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:19

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania na kiszonkę sieję 82-98 tyś zależy jaka odmiana.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#336 Share aktywon

aktywon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 01:17

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ok. Na wierz juz wiemy. A co na spod. Wiadomo ze folia. A jak sie wybiera turem to co wtedy? Czy robi kladzie ktoś na spod slome czy cos jak ma pryzme na ziemi bez betonu.

#337 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 542 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 07 sierpień 2013 - 05:23

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja nic nie daję na ziemię. Kiszonka sypana po prostu :P Z samego spodu(trochę zanieczyszczone pisakiem) jak coś to się bierze osobno i daj jałówką :)

#338 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 06:32

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania plac pod pryzme najlepiej uprawic wiosną i potem już nie ruszać wtedy ziemia się uleży i nie ma problemu mieszania kiszonki z ziemią.

#339 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 07 sierpień 2013 - 06:58

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Koledzy stosuje ktos z was slome owsiana jako izolacje miedzy ziemia a kuku?? mila ktos doswiadczenie z tym, jestem ciekaw co dzieje sie z sloma...
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 10:20

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania nie rób tego bo będzie pleśniała od tej słomy. Jak masz nierówny plac to teraz go upraw i ugniec dobrze wałem albo kołami.