atomik

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

Polecane posty

PALAX    32

Proponuje zastosować worki napełnione kamykami. Pierwszą serie napełniłem piachem i deszcz wypłukuje go, po dwóch latach są tylko w połowie wypełnione. Drógą serię napełniłem żwirem i taż żle bo zielsko wyrasta z worków. Kolejną serię napełniłem kamykami i jest super. Zimą nie marzną , nic nie wyrasta z nich oraz po 3 latach używania nadal są pełne. Poniżej link do przykładowego sprzedawcy:

http://www.behrens-s...hrona-silosu/89

Koszt jednego worka coś pomiędzy 3,5-4,2 zł dokładnie nie pamiętam bo kupowałem ostatnio trzy lata temu. Workami pryzmę przykrywamy dzieląc ją co 5 metrów w poprzek ułożonym rzędem worków. Tak że jak przypadkiem zrobimy dziurę podczas przykrycia to będziemy mieli zepsutą tylko wierzchnią warstwe w tym dziale.

 

danielhaker jak chcesz ochronić pryzmę od krów bądż wron kup sobie siatkę taką

http://www.behrens-s...hrona-silosu/87

 

Ja mam wszystkie silosy okryte i koniec nerwów że psy latają bądz koty. W ubiegłym roku sąsiad kupił 1 siatkę na pół pryzmy i nakrył ją . Po 2 dniach przyjechał porzyczyć 2 siatkę odemnie bo wrony mu sito zrobiły z folji . Kupił jeszcze dwie siatki. Siatka ma 8 lat gwarancji.

 

Jak ktoś ma nietypowy rozmiar silosu bądz pryzmy to też nie problem bo mają folie w dużych rolkach w szerokościach co 1 metr. Ja stosuję od 2007 roku trifolen® m-plus

http://www.behrens-s...szonkarskie/161

Dlaczego kupować folie o szerokości 14m, jeśli wystarczy 13m?

Pryzmy są różnej długości?

To już nie jest problem - mając własną dużą rolkę.

Przykład: 70m + 45m + 35m = 150m.

Edytowano przez PALAX
  • Like 1

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

To zależy ile zamówisz jednocześnie , np jak weżmiesz folię + siatkę + trochę worków to jest duży rabat. Bo im większe zamówienie tym koszty transportu tańsze. Nie pamiętam ile płaciłem to już 3 lata mineło jak zamawiałem ostatnie siatki. Wyślij emila z zapytaniem to sami do Ciebie oddzwonią po polsku. jeśli zdecydujesz się na zakup to proponuję abyś nie brał zdyt długich rozmiarów. Ponieważ zimą siatkę 15m długości bardzo ciężko jest zdjąć jak śnieg namarźnie. Ja mam 5x10, 10x10, 10x15 rówenież mam 3x10 do rękawów z ziarnem kiszonym. Ponieważ tam pracują Niemcy, Niemki co mówią po polsku. Więc bez problemu dogadasz się. Poniżej link z kontaktem

http://www.behrens-s....php/pl/kontakt

mnie obsługuje co rocznie

Eva Maczka

00 49 4263 - 2074 -337

Lub zadzwoń na kilka sekund i powiedz co Cię interesuje i powiedz że prosisz o kontakt . Sami oddzwonią . Jeśli jesteś na vatowcem to załatw sobie vat UE i zakupy będzie dokonywał bez płacenia vatu w Niemczech czyli kupisz odrazu w cenie netto.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

mam pytanie jak ta siatka zachowuje się zimą to znaczy, jak napada na nią marznąca mżawka że cała siatka będzie w lodzie czy podczas odkrywania nie uszkodzi się jej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Tak będzie w lodzie, jednak człowiek nie jest w stanie uszkodzić jej siłą własnych mięśni podczas odkrywania. Tak samo sytuacja wygląda przy mokrym marznącym śniegu. Zdarzyło mi się uszkodzić siatkę podczas odkrywania ,ale ładowarką. Poprostu czasem pracownik zapomni odkryć na niedzielę i z pośpiechu delikatnie zębami wycinaka ją podchylam tak by na pryzmę nie wchodzić , najgorzej jak jest dużo śniegiu i przy podpychaniu czasem ząb zrobi dziurę. Jednak siatka nie pruje się jest tylko ta dziura po zębie. Jeśli ktoś nie jest przekonany do produktów tej firmy to oni wysyłają próbki. Jedynie czego nie polecam to folji to owijania balotów. Sam nie stosowałem jednak mój szwagier i znajomy stwierdzili że z niektórych dostaw jest słabsza jakość. Jak jest dobra to mówią żę elegancko się owija, dobrze kleji się oraz nie pęka. Jednak dla obu trafiła się także ta gorsza. Więc nie polecam, resztę produktów to sprawdziłem u siebie na gospodarstwie, tj folia do pryzm, worki, siatki do okrywania kiszonek, sznurek do pras, drożdze , suchy dezynfektant do np legowisk, boksów dla cieląt. Te produkty polecam. Jak weżmie się folię to użyczają nieodpłatnie rozwjaka do folji który ułatwia rozwjanie rolnki jak w moim przypadku 11x300metrów.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

W Polsce około 5 zł za m2 brutto, ciekawe jak tam ja kiedys kupowałem na ebayu niemieckim, one sa około 220 g/m2 te z jbs maja tez 300 g one sa gesciej utkane, ale te wystarczające, chociaz ja mam na swojej dziurę, po dziobie ptaka, musiał byc jakiś zacięty bo przebił ja i folie tez, ale to tylko raz sie zdążyło, bo ona jest śliska i ptaków to nawet sie chyba za bardzo nie chce na tym siadać. Tutaj masz przykładowe http://sklep-galvet.pl/siatka-ochronna-na-pryzmy-10x25m-rolka-p-3718.html sa rożne rozmiary

Edytowano przez savas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

na kiszonkę sieję 82-98 tyś zależy jaka odmiana.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktywon    0

Ok. Na wierz juz wiemy. A co na spod. Wiadomo ze folia. A jak sie wybiera turem to co wtedy? Czy robi kladzie ktoś na spod slome czy cos jak ma pryzme na ziemi bez betonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja nic nie daję na ziemię. Kiszonka sypana po prostu :P Z samego spodu(trochę zanieczyszczone pisakiem) jak coś to się bierze osobno i daj jałówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

plac pod pryzme najlepiej uprawic wiosną i potem już nie ruszać wtedy ziemia się uleży i nie ma problemu mieszania kiszonki z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Koledzy stosuje ktos z was slome owsiana jako izolacje miedzy ziemia a kuku?? mila ktos doswiadczenie z tym, jestem ciekaw co dzieje sie z sloma...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie rób tego bo będzie pleśniała od tej słomy. Jak masz nierówny plac to teraz go upraw i ugniec dobrze wałem albo kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fernie476    4

Panowie, porownywał ktoś z Was wartosci pokarmowe kiszonki z zakisaczem i bez? W tym roku zastanawiam sie własnie na dodatkiem do qq i zrobie prawdopodobnie pryzme na zime bez dodatkow, a na lato z dodatkiem. Rozne zródła podaja ze wartosc energetyczna kiszonki z zakisaczem powinna byc wyzsza o 0,5MJ, a ile w tym prawdy to samemu juz sprawdzic trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Robie kolego z tym ugniataniem od dawna, tylko posiadam ciezkie ziemie gdzie jest kuku i przy wybieraniu duzo ziemi odrywa sie razem z kuku, Wycinak jest sprawny oraz odpowiednio ustawiony.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam mam pytanie to raczej ogólnie do kiszonek ale i w tym temacie będzie dobrze.

 

Czy jest wymagane pod kiszonki dawać folie żeby soki z niej nie przedostawały się do gleby??

 

podobno to sprawdzają nawet ale tutaj na forum nic nie znalazłem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Pierwszy raz o tym słyszę. Ja czasem daje folię ale to tylko i wyłącznie dla swojej wygody podczas wybierania.

A zresztą, by te soki się nie przedostały do gleby to musiałby być jakiś zbiornik na nie, gdyż folia i tak nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

To głupota kłaść folię pod pryzmę ja miałem pryzmę bardzo mokrą z sianokiszonki leżała 4 lata kiedy ją skarmiłem i posiałem tam qq to była o metr wyżasza w tym miejscu gdzie pryzma i niesłyszałem o tym że to sprawdzają nikt foli nie kładzie na ziemi przynajmniej więksi gospodaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Folia pod spodem to tez duży kłopot podczas rozkładania np, w duży wiatr. Osobiście bym wolał jednak położyć trawę lub słomę pod pryzmę. Jak i również w czasie wybierania trzeba ją na bieżąco zwijać lub odcinać bo woda nie ma jak parować i robi się bagno przy pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Wystrzegam kładenie siana lub słomy pod qq coś okropnego siano się z ziemią zmiesza i tyle masz odżutu że niena sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ok dzieki za odpowiedzi :)

 

w tym roku tak zrobiłem z tymi foliami i nie podoba mi się wybieranie ;/ folia się rwie od kół i wybieraka.

 

Jeszcze zapytam się przy okazji kogoś kto zna aktualne wymogi chyba że ktoś jest pewien że ta folia to zbędny zabieg?

 

dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj