Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania

390 odpowiedzi na ten temat

#181 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 04 luty 2011 - 10:52

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U mnie kiedyś też koty dziurawiły folię na belach. Teraz mam ogrodzone drutem od pastucha w 3 rzędach co 10 cm i od doły mam 1 rządek cegieł, druty są pod prądem tylko kilka dni po zwiezieniem beli. Koty są ciekawe bo coś nowego się dzieje jak widzę, ze nie chodzą to odłączam prąd i głowa spokojna :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Dzisiaj, 00:44
  •  

#182 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:53

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja okrywam dwoma foliami a potem obsypuje piachem .Tylko jak przychodzi zima to jest dopiero ciekawie bez młota i drążka nie pod choć.Teraz było trochę odwilży to odkryłem tyle żeby do wiosny mieć spokój .Na drugi rok zrobię tak jak sąsiad przykrył folią potem oborał na około.Na górę i boki położył opony a potem na te opony naciągnął siatkę od bel .Problemu z ptactwem nie ma.

#183 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 04 luty 2011 - 10:54

ja mam u siebie 2 warstwy folii pryzmę obsypuję ziemią takim specjalnym obsypnikiem do pryzm na ziemię rozrzucam zboże ozime i przegrabiam lekko grabiami tak żeby powschodziło. Robię już tak 3 lata i żadna wrona jeszcze mi dziurki w folii nie zrobiła.

w pgr supali zboże na kiszonke i bez foli podobno nie było odpadu. cieszcie sie że nie macie dzików,bo myszy przy dzikach to jest pikuś. mój sąsiad zmieniał całą fiolie po wizycie dzików

#184 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:02

może tak być a na koty to sobie postaw psa gdzieś w okolicy tych bel i po kłopocie :D

:lol: ja mam takie psy że raz jak znajomi przyjechali i chcieliśmy im dać kilka małych kotów to psy postawiły się w obronie tych kotów :lol: Czasem jak zachodze do obory to ładnie sobie leżą razem koty psy i śpią , tak więc jeśli chodzi o mnie to pomysł z psami zdecydowanie odpada :P A najbardziej to mnie weterynarz wkurzył bo mamy kocice i się kocą ze 2 -3 razy :blink: do roku i chcieliśmy je uśpić to powiedział że nie można bo cośtam cośtam że powinny się rozmnażać i coś tam jeszzce zaczął nawijać , omg ja wszystko rozumiem ale szlag mnie jasny trafia ja taka durna rura okoci się późną jesienią i te kotki biedaki tak chodzą i marnieją co chwila jakiegoś zadeptanego przez krowy się wyrzuca ( do ciepła się cisną ) i poprostu takie nie dorobione te kociska ( za mało ciepła , za dużo jest ich) przykro tak patrzeć na nie jak się mordują. Moim zdaniem bardziej humanitarne by było uśpić taką kocice niż pozwolić żeby się kociła byle kiedy i żeby te koty tak się poniewierały :(
Raz już się zbierałem żeby wziąść wiatrówke ale ... tak jakoś ehh

Edytowany przez Andrzej24871, 04 luty 2011 - 11:04.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#185 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:28

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania jak słome klade na kiszonke z lisci to jeszcze sie nie spotkalem z myszom w silosie. Owszem w qq widzialem troche ( jedną moze dwie, ale od razu psiaki sie za nie zabrały) i szkod z tego powodu nie mam, a przykrywalem słomom bo wiem ze jakbym nie przykrył ptactwo by podziurawiło... albo psy

co do problemu z kotami... jak znajdziecie jakis sposob na wytepienie tego kure**** to mi powiedzcie bo sasiedzi kotow nie karmia a ja za to 2x dziennie psa daje i pozniej sie zlatuje po 8-10 dorosłych a na wiosne to wuchta malych... a najgorsze jest to ze brzydko mowiac sraja mi w zborze i pozniej latam z szufelka i wybieram przed srutowaniem... Wqric sie mozna, bo usypiać nie wolno a ty cierpisz bo gadstwo sie mnozy...

Edytowany przez arek676, 04 luty 2011 - 11:42.

#186 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:32

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania mój znajomy stosuje trochę mało humanitarny sposób ale skuteczny do jakiegoś tam kawałka kiełbasy upycha trochę trutki na myszy albo zaprawy od zboża i podobno działa. Ale ja tego nie stosuje u mnie zawsze jak przyjdzie marzec to gdzieś polezą i już nie wracają.

#187 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2011 - 12:53

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania U nas w okolicy niczym nie przykrywają ;) Tylko żytem posieją :P
KPK Kumurun Team

#188 Share Sianokos12

Sianokos12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2011 - 14:39

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania O co chodzi że niczym nie przykrywają tylko zytem posieją

#189 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 luty 2011 - 14:59

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania na folie sypią piach i zboże czy jak... ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 04 luty 2011 - 16:19.

#190 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 04 luty 2011 - 15:16

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania bez foli sypią na kiszonke gęsto ziarno żyta ono kiełkuje i jest gęsty porost, to co sie popsuje to sie wymiesza w paszowozie, można to stosować na wysokich przyzmach żeby to popsute stanowiło mały procen wszyskiej kiszonki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:51

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Przeciez jak nie przykryjesz to sie nie zakisi... :blink:
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#192 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 04 luty 2011 - 18:15

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Jak sie nie zakisi?Zakisi sie tylko trzeba dobrze ubic.Ja jak chodzilem na praktyki do Kom-Rolu to tak wlasnie robili i tylko jakies 5 cm bylo troche popsute.Ale to nic takiego bo w paszowozie wszystko jest wymieszane.No i tej popsutej kiszonki jest bardzo mala ilosc w stosunku do dobrej ;)

#193 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:50

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Kolega jak robi kopiec z kiszonkami czy sianokiszonkami 2 folie najpierw nowa potem stara i na to sypie ziemię taką maszyną do okrywania kopcy tak z 5 cm. Aby mówi że nie może byc kamieni bo zrobią dzury w foli. Wisziałem jego kiszonki poprostu 0 odpadu nawet jak dzik pochodził mu po kopcu. Ja w tym roku planują tak uformować kopiec aby byłleki wał do okoła i z góry nalać wody z rowu.
The Truth Is Out There

#194 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 07 luty 2011 - 21:10

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania ja chcę zrobic w tym roku pierwszy raz w życiu kiszonkę z roślin motylkowych z poplonu po pszenicy.
po jakim czasie od siewu zciac mieszankę roślin motylkowych?
jak zetnę, to ile ma się pokos podsuszac na polu?
i jaka może byc minimalna szerokosc i wysokosc wału,pryzmy.
bo ja będę zużywał to bardzo wolno, a wiem że jak rozpocznę i nie zużyję to się zacznie psuc.

#195 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:31

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Cześć zamierzam pierwszy raz robić kiszonkę z kukurydzy i mam parę wątpliwości po pierwsze jak nie mamy betonowego silosu na kiszonkę tylko wywalamy ją na ziemi to czy lepiej żeby była goła ziemia czy trawa czy może folia? i jak udusimy to przykrywamy folią i przyrzucamy warstwą ziemi żeby folia przylegała i powietrze nie dochodziło?

#196 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 11 luty 2011 - 18:55

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Przeszukaj forum to sie dowiesz.

#197 Share damii

damii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:06

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania Ja robiłem na gołej ziemi i z góry przykryłem folią i przysypałem warstwą piasku. Zrobiłem tak dwie kupki. Jedna już poszłą a druga jeszcze czeka.

#198 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:13

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania u nas na spód słoma a na wieszch folia i na to ziemia...

#199 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:22

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania proszę o jak najwięcej odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:26

Kiszonka z kukurydzy- proces przygotowywania na spód folia,dobrze przydusić, na pryzmę znów folia i szczelnie przysypać ziemią żeby dobrze się zakisiło