PiotrekMTZ

TURBO w MTZ 82

Polecane posty

ptaszyna    170

Na pewno nie służy do odsysania zanieczyszczeń. Zeby odsysało zanieczyszczenia to po pierwsze w kominie powinna być zwężka Venturiego (a na pewno jej tam nie ma) i podłączone do filtra (odpowiedniej konstrukcji) a nie rury dolotowej. Bardziej pewnie chodzi o powrót części spalin do kolektora ssącego, pewnie chodzi o obniżenie temperatury spalania czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Też ni jak mi to nie pasuje. Końcówka w wydechu jest wstawiona tak by szybko wylatujące spaliny zasysały powietrze zaś w samej rurze ssącej jeśli nie będzie nad rurką zwężki nie będzie podciśnienia i nie zassie spalin.  Gdzieś w jakimś ciągniku coś takiego widziałem ale nie mogę na to wpaść.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W rurze do filtra zawsze jest małe podciśnienie, inaczej cyklon by nie zadziałał. W rurze wydechowej z kolei zawsze jest ciśnienie i bez Venturiego na pewno na wydechu nie będzie ssało,tylko dmuchało , w tym przypadku do filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na samym końcu rury wydechowej ciśnienia bym się nie spodziewał a sposób zamocowania rurki bardziej wskazuje na patent ala pseudoeżektor. 

To samo tyczy rury ssącej. ma średnicę około 90 mm z tego co pamiętam a sam cyklon ma taki przelot że  nie stawia większego oporu dla powietrza. W tym układzie nie ma najmniejszej szansy by spaliny zasysało do filtra.

Ktoś coś chciał zrobić ale chyba nie do końca przemyślał lub nie wszystko widzimy.  

 

I znalazłem. DT-75. Filtr powietrza z zaworem powrotnym czy coś podobnego. Tyle że jest tam dodatkowo klapka która przepuszcza tylko powietrze z rury filtra w stronę tłumika a nie spaliny. Możliwe że jest to jakiś dopalacz iskier.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W wuja sieczkarni polskiej też był ten wężyk. Niektórzy nie wiedzą, jak to jest zbudowane, mam kilka tłumików od Ursus/Zetor, ta rurka jest prowadzona w środku od samego dołu do samej końcówki wydechu. W sklepie nazywa się to tłumik z podsysaniem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To dopalacz lub wygaszacz iskier. Niestety żeby działało musi mieć odpowiednią budowę. 

No właśnie coś podobnego jest zdaje się w tłumikach np. dużego ursusa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Jak pisze zbyszek, gdy rurka jest od dołu ( i tam jest podłączenie) do góry i jeszcze może w odpowiednim miejscu jest odpowiednia zwężka to zupełnie zmienia sprawę. Tu jest na samej końcówce wydechu, gdzie średnica rury wyklucza jakieś dodatkowe konstrukcje w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Ktoś chciał coś zrobić ale nie do końca wie jak się za to zabrać. I powstało coś co robi nic  :)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Ale wy wszystko wiecie... może jednak coś tam zasysa tego powietrza z cyklonu powodując tym samym zwiększenie prędkości zasysanego powietrza , a co za tym idzie zwiększenie bezwładności cząsteczek pyłu i lepsze ich wyrzucanie na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam taki wysysacz w Same fabrycznie i działa super. Znajomy ma prawie taki sam ciągnik tylko komin na słupku i inne wyposażenie Jak się kurzy codziennie filtr powietrza czyści. U mnie jest zwężka jak w gaźniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jaka bezwładność, co i gdzie ma wyrzucać? To jest tylko i wyłącznie do dopalania iskier  w wydechu. Oryginalnie montowane w detach tyle że z eżektorem i klapką zapobiegającą zassaniu spalin przez silnik. A to domowy wyrób, może działać bo filozofii do tego nie trzeba. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

A co monocyklon nie wyrzuca pewnie kurzu??? Jeśli zwiększysz w nim prędkość powietrza drobinki kurzu wirują szybciej i powietrze wędrujące na filtr jest czystsze ot cała filozofia , a nie jakieś dopalanie iskier i to jeszcze na turbinie ... i jeszcze jedno jakby miało dopalać iskry to po ch... dawać węża do filtra powietrza, wystarczyłby sam króciec

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powietrze wiruje na tyle szybko że nie trzeba jego prędkości zwiększać. Średnica węża jasno daje do zrozumienia że nie poleci nim na tyle powietrza by znacząco zwiększyć przepływ powietrza.  Wąż idzie od filtra powietrza bo mimo wszystko jest tam  już mniej kurzu który z czasem zatkał by rurkę nie wspominając o tym że się pali.  Sam silnik jak byś uważnie oglądał to d-50 a turbina jest dołożona. W dt-75 turbiny  nie ma a to urządzenie służy do dopalania iskier  bez twojej filozofii a ruski nazwali go ślicznie iskrownikiem.=. Sama turbina nie zabezpiecza przed wydobywaniem się  iskier z wydechu.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie moja... ruskich. Oni to tak nazwali. U nas nazywa się to iskrochron i działa inaczej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

I jeszcze jedno sprostowanie dt75 były też z turbiną ... i właśnie chyba te z turbiną miały tę rurkę

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam dwa katalogi do dt-75 wolnossącego i w obu są te rurki. W jednym wychodzi zaraz spod cyklona a w drugim z kolektora ssącego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W tym przypadku w decie na pewno nic nie wysysa bo do filtra daleko, sam filtr jest mokry więc raczej nie da rady. Na filmie filtr założył suchy ale mega daleko do niego. 

Może gdyby było w filtrze do jakiegoś osadnika podłączone to pewnie mogło by do tego służyć. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

A wał od 50 wytrzymałby?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oj tego nie wiem. Osobiście stawiał bym raczej na wał mtz-ta


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

No wał MTZ 50, przecież nie od simsona. :D


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj