Skocz do zawartości

Zdjęcie

TURBO w MTZ 82

416 odpowiedzi na ten temat

#321 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 08:51

TURBO w MTZ 82 Tam są obroty i temp i to musi być wykonane z najlepszych materiałów ,a widocznie tak nie jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TURBO w MTZ 82 Dzisiaj, 07:03
  •  

#322 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 10:53

TURBO w MTZ 82

czyli wymieniles 7 na 6 ? tak ? co jest z tymi turbinami ze tak puszczaja ten olej ;[ Co do sprawdzania to faktycznie idzie :D moj w plugu wszystkimi kolami mielil a silnik nawet nie zająknoł sie :D
I jeszzcze jedno , tlumik troche dusi dziweki z turbiny , ale za to ciszej :D

tak z tkr 7 na tkr 6, a jakie oleje macie w silnikach? Turbiny podobno nie lubią Turdusu, ostatnio podobno popsuł się na jakości ten olej, teraz zalany jest olejem Castrol, silnik naprawdę się wyciszył, rzekł bym że o polowę nawet, kiedyś jak się przycisnęło to kilometr było go słychać, teraz z 200m tylko taki szum słychać, a w kabinie głownie skrzynia po uszach ostro daje ;)

Teraz na zapasie trzeba będzie mieć ze dwie tarcze sprzęgłowe i pół skrzyni :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#323 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 11:14

TURBO w MTZ 82 No wlasnie ciekawe jak to jest z tymi olejami w ciągnikach,bo wiadomo w samochodach lepszy olej daje dużo a w ciągnikach powinien też,więc może jakieś spostrzeżenia?

#324 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 15:14

TURBO w MTZ 82 Ja zalewam elfem lub mobilem i żadnego innego wynalazku nie chcę widzieć a tym bardziej polskiej produkcji.
KPK Kumurun Team

#325 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 marzec 2014 - 20:43

TURBO w MTZ 82 ja leje mobil do wszystkich sprzetow , ewentualnie total ale to juz cena odstrasza troche, turdusa , superolu lub innego dziadostwa w silniku nie chce widziec .
spostrzezenia ? na mobilu lepiej ruski tryma cisnienie na rozgrzanym. Poprzedni wlasciciel latal na milvusie albo turdusie to jak sie rozgrzal to cisnienie bylo 1 atm , na mobilu jest jakies 1,5-2 atm wiec roznica jest, oczywiscie o czystosci oleju nie wspomne , w kombajnie mobil przepracowal caly sezon , bagnet wyjac i zolciutki czysty jak by swiezo lany. Wiec bez porownania, a cenowo mobil tez fajnie wychodzi :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#326 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 29 marzec 2014 - 08:22

TURBO w MTZ 82 Wejdę w temat z turdusa przeszedłem na shell-a rimula 15w-30 i sinik zaczął ciszej pracować,rewelacyjne oleje są z fusch-a , autobusy w MPK robią na nich ogromne przebiegi , a firma nie stosuje innych tylko te.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#327 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 30 marzec 2014 - 20:22

TURBO w MTZ 82 fusch dobre oleje ale ciezko namierzyc. u siebie to chyba nigdzie nie widzialem

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#328 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 21:26

TURBO w MTZ 82 Ja fuchsa kupuje w hurtowni w łodzi na brukowej, ale w necie powinien być dostępny
KPK Kumurun Team

#329 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 23:05

TURBO w MTZ 82 Jak by ktoś poszukiwał takiego oleju fuchsa w okolicach Zamościa to można go dostać na ul. Kilińskiego w Agromaszu na przeciwko Twierdzy

#330 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 23:55

TURBO w MTZ 82 no ja teraz jade na mobilu , najlepszy kompromis pomiedzy cena a jakoscia. W aucie z silnikiem diesla tez mobil 10w40 super 2000 i po 10 tys km jak sie spuszcza to jeszcze nie jest tak okropnie przepalony i czarny jak smola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 31 marzec 2014 - 19:33

TURBO w MTZ 82 uciu jak cenowo to wygląda, bo ja mam na ultorze swojego zalanego 20w50 :) to za 5 litrów chyba 63 zł płaciłem
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#332 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:49

TURBO w MTZ 82 20W40 to olej do reanimacji silników, jak już nie trzyma ciśnienia na 15w40, ja w Toyocie o przebiegu 320 tyś. zalany mam 5w50 Mobil 1.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#333 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:43

TURBO w MTZ 82 U nas mobil i elf mineralny z beki około 12 zeta za litr.
KPK Kumurun Team

#334 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2014 - 17:50

TURBO w MTZ 82

ja leje mobil do wszystkich sprzetow , ewentualnie total ale to juz cena odstrasza troche, turdusa , superolu lub innego dziadostwa w silniku nie chce widziec .
spostrzezenia ? na mobilu lepiej ruski tryma cisnienie na rozgrzanym. Poprzedni wlasciciel latal na milvusie albo turdusie to jak sie rozgrzal to cisnienie bylo 1 atm , na mobilu jest jakies 1,5-2 atm wiec roznica jest, oczywiscie o czystosci oleju nie wspomne , w kombajnie mobil przepracowal caly sezon , bagnet wyjac i zolciutki czysty jak by swiezo lany. Wiec bez porownania, a cenowo mobil tez fajnie wychodzi :)

Może odbiegamy od tematu ale u mnie na miałem superol, cc a na turdusie o 0,5 at trzyma lepiej ciśnienie MTZ ja nie widzę sensu niewiadomo jakie oleje lać do ruska dla niego turdus to i tak rarytas to co było 20 lat temu odnośnie olejów :P

#335 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:22

TURBO w MTZ 82 turdus byl dobrym olejem kiedys , teraz polecial na jakosci niestety.
a wracajac do tematu :D moj teraz dostal po garach w agregacie 4,2 m az wył i narazie turbina zyje :D na 4 kola mielil , dymil ale silnik z obrotow nie spadal :D to jest ta moc o ktora mi chodzilo w tym ciagniku.

#336 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 10:20

TURBO w MTZ 82 A sprawdzałeś jak z tym olejem? Sucha czy dalej moczy?
Ja tam takiego oleju nie chce. To że ruski pociągnie na syfie nie znaczy że nie warto wlać lepszy tym bardziej gdy różnica w cenie niewielka.

Edytowany przez seweryn20, 02 kwiecień 2014 - 10:21.

KPK Kumurun Team

#337 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:07

TURBO w MTZ 82 też się zastanawiałem nad turbem, a jakie są minusy? :huh:Wprowadzaliście jakiś zmiany w silniku ze względu na turbo? :ph34r:

#338 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:36

TURBO w MTZ 82 Nic a nic. Podniosłem tylko ciśnienie oleju na zimnym na koniec zielonej skali i zmniejszyłem kąt wtrysku paliwa na 20 stopni..
KPK Kumurun Team

#339 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:45

TURBO w MTZ 82 Seweryn , delikatnie moczy , tak jak bylo, ale na razie olewam temat, jak zdejme dolot , opor gaz to nie pluje nic na reke, czystym powietrzem dmucha bez oleju.
Dawid co do zmian to ja nic nie zmienialem procz wszystkich uszczelek glowicy, uszczelnienie kanalu olejowego w glowicy, nowe koncowki , ale je i tak bym musial wymieniac , po za tym nic. Ty jak masz starszego MTZ to moglbys wymienic wentylator na ten z 6 lopatkami, bedzie lepsze chlodzenie w upalne dni i jak pisze Seweryn zmienic kat wyprzedzenia zaplonu bo D 240 ma chyba inny niz D243, Seweryn zna dobrze temat to Ci na pewno dobrze to wyjasni bo ja moze cos pokrecilem.
Jak ciagnik u mnie zostanie to najwyzej kiedys przy remoncie pozaklada sie " dzury" od wersji turbo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 00:35

TURBO w MTZ 82 Panowie w którym miejscu zajduje się srubka od dawkowania paliwa chciałbym zwiekszyć.
I czy po zamontowaniu turbo spada cisnienie oleju na zegarze czy bez zmin ?
U mnie już 60mtg po remoncie silnika i nadal 2,2bar pokazuje nie zależnie od obciążenia i temperatury - czy to wystarczy zeby turbo smarowało?
czy możecie wżucic fotke kto jak i wktorym miejscu podpią przewod olejowy do turba.

Dodaj odpowiedź