Skocz do zawartości

Zdjęcie

TURBO w MTZ 82

416 odpowiedzi na ten temat

#281 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 17:48

TURBO w MTZ 82 Z opisu wynika że tkr-6 ma większe obroty wirnika i większe ciśnienie doładowania. Nie kombinował bym i wymienił na tkr-6. Jeżeli w opisie nie ma błędu to pompuje większe ciśnienie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TURBO w MTZ 82 Dzisiaj, 07:14
  •  

#282 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 marzec 2014 - 19:08

TURBO w MTZ 82 ja tez bym na Twoim miejscu brał 6 tke.
Seweryn duzo juz MTG nakreciles ze sprezarka ?

Edytowany przez Uziu92, 11 marzec 2014 - 19:09.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#283 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 12 marzec 2014 - 10:35

TURBO w MTZ 82 bierz tkr 6 tylko z Białorusi, bo koledzy z ukraińskimi mięli problemy, bo jeśli tkr 7 założysz to jej nie bujniesz tak, bo za mało garów i spalin, a i ciśnienie doładowania niższe..
zamawiałeś cały zestaw z allegro, czy w jakimś sklepie?
może się pomylili bo praktycznie wszystkie 4 cylindrowce tkr6 mają założoną
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#284 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 11:42

TURBO w MTZ 82 Nie wiem ile motogodzin zrobiła bo nie patrze na to jedyne co mogę jako tako powiedzieć to zrobił około 350 kilometrów po drodze. Patrzyłem w kolektor sucho jak by go dopiero założył.
Ja się specjalnie nie spodziewam problemów. Olej mogło też z filtra pociągnąć.
KPK Kumurun Team

#285 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 17:30

TURBO w MTZ 82 Od strony filtra susza,pisałem że luz na wirniku

#286 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 12 marzec 2014 - 18:38

TURBO w MTZ 82 moze sie jakis wadliwy egzemplaz trafil. A przed uruchomieniem przelewaliscie ja olejem ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#287 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:34

TURBO w MTZ 82 No dostała z góry olej

No dostała z góry olej

#288 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:38

TURBO w MTZ 82 no i ja strzykawka w zasielnie dalem jej aby na sucho nie wystartowala nim pompa nie nabije cisnienia i olej doplynie.

#289 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 12:21

TURBO w MTZ 82 Ami się zapomniało. Kręciłem silnikiem na rozruszniku aż powrotem wyleciał olej założyłem węża i dopiero odpaliłem.
KPK Kumurun Team

#290 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 12:38

TURBO w MTZ 82 No tak też możesz bez odpalania ,tylko rozrusznikiem ,nie zapali a olej zaciagnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share kursk2411

kursk2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 14:32

TURBO w MTZ 82 Luz na wirniku turbiny to ja stwierdzilem po wyjęciu z opakowania, widocznie ten typ tak ma.

#292 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:22

TURBO w MTZ 82 u mnie luzu po wyjeciu z kartonu nie bylo zadnego.

#293 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:44

TURBO w MTZ 82 Raczej luzu nie może być,no na pewno nie gora-dół,bo uszczelniacze tego nie utrzymają i musi puścić olej wtedy

#294 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:21

TURBO w MTZ 82 nowa turbosprezarka nie ma miec prawa luzu. U mnie w kombajnie z 86 roku siedzi od nowego i nie ma luzu , w dolocie suchutko ale to Schwitzer a nie jakis ukrainski gniot.

#295 Share kursk2411

kursk2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 07:02

TURBO w MTZ 82 To że nie powinno to i ja wiem. Poczekam aż się rozleci wtedy będę reklamował to ukraińskie badziewie.

#296 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:36

TURBO w MTZ 82 Turbina nie jest taka tania a filozofii wielkiej tam nie ma więc powinno to być zrobione na częsciach wysokiej jakości ze względu na obroty ,podejrzewam że łożyska są kiepskiej jakości i dlatego tak jest ,Zobaczymy jak przyjdzie od reklamacji co będzie dalej ,na razie nawet nie wiadomo kiedy wróci :)

Zresztą my jako użytkownicy nie wiemy za jakie pieniądze jest ona sprowadzana przez handlujących z fabryki czy z hurtowni na Ukrainie

może ona tam jak wyjdzie z fabryki dużo nie kosztuje i przez to jest jaka jest

#297 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 14 marzec 2014 - 18:45

TURBO w MTZ 82 metr kwasówki kupiony plus kolanko, teraz pospawać i gra i buczy :D

jak przyłożyłem na szybko rurę zamiast tłumika, to jest szał na wiosce :)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#298 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:06

TURBO w MTZ 82 @Arab duzo tego oleju miales w dolocie ? Ja dzis zwalilem to rurke co idzie od turba nad silnikiem do kolektora i na wylocie z turbosprezarki pierwsza guma zapocona i kolanko zapocone delikatnie , dalej sucho w tej rurce , w turbinie tez w maire sucho , delikatny nalocik :D 14 MTG :D i puszcza ? :D hahahaha :D z czego oni to robią :D Dobrze ze mam stare kolektory :D bo jak pier**** w sezonie to jeszcze bede przerabial na wersje wolnossaca :D

#299 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 21:46

TURBO w MTZ 82 No dużo nie było ,czym dalej tym mniej i może gdyby nie było tego luzu na wirniku to bym nie reklamował ,ale wiem że mogłaby się rozleciec po gwarancji i co wtedy ?.Ja już założyłem wydech stary a resztę jakoś połączyłem i jadę bez turbiny ,bo kiedy ona wróci to nie wiadomo

Na pocieszenie Ci powiem że w samochodach też potrafią się popsuć i to szybko w nowym citroenie rozleciała się po 30 tys ,a w busie 60 tys i tam jak zdejmiesz wąż to dopiero wygląda cały od oleju

choć kolega zdjął wąż w pasacie i 200 tys ma i nie jest zle ,zawilgocone jest ale ochlapane to nie ,reguły nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 21:46

TURBO w MTZ 82 no i u mnie czym dalej to nic nie ma juz. Jak zakladalem to luzu na nowej nie bylo , potem po jakis 5 mtg tez poprawialem dolot do turbiny to tez sprawdzalem i luzu nie bylo , bynajmniej takiego ktory by mnie zaniepokoil. Ja latam narazie dalej , jak sie rozd*pcy to gwarancja albo nowa z jakiejs innej stodoly.
Seweryn zerknolbys u siebie jak tam sie sprawa ma ? czy susza czy tez podobnie i jak z luzem ?

Nowe silniki diesla maja to do siebie ze na przewodzie zasilajacym turbine w olej jest dodatkowe sitko , nowy silnik , pojdzie pare opilkow ktorych nie wylapal filtr w te siteczko i przytka zasilenie olejem , turbina sie przytrze a potem puszcza.

Edytowany przez Uziu92, 14 marzec 2014 - 21:48.

Dodaj odpowiedź