PiotrekMTZ

TURBO w MTZ 82

Polecane posty

PiotrekMTZ    5

Zakładał ktoś z was turobo do mtz-a?

Jak bym założył to silnik by wytrzymał?

Tu jest link turbiny do mtz:http://www.allegro.pl/item880807184_turbo_turbina_sprezarka_mtz_belarus_tkr7.html

Z góry dziękuję za odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuku    0

Ja tez bym załozył ale podobno trzeba zmieniac tłoki i pierscienie bo te nie sa przystosowane do turbo i lipa a w silniku niechce mi sie grzebac.Mocy przybedzie ok 10-15koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Witam koledzy ja mam turbinke w moim MTZ82 i nic nie wymieniałem w silniku i narazie trzyma zrobiłem juz ok1800 mth. Moim zdaniem turbo tkr 7 nie nadaje sie bo jest za duza ja taką mam lepsza była by juz tkr6 a jeszcze lepsza byla by od URSUSA lub ZETORA 4 cylindrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

 

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

 

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

 

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

 

Z tego co ja wiem to silnik z turbem jest ciut inny .Tłok musi być studzony olejem od spodu tz.olej jest pompowany przez korbowód z wału.BEZ STUDZENIA MOŻE WYPALIĆ TŁOKA.To ca ja wiem na ten temat.. .

Wiem ze w MTZ 82 a MTZ 82TS z roku 1996 nie ma żadnej różnicy w silniku jest troche inne pompa wtryskowa bo ma korektor i sa inne wtryskiwacze w pózniejszych rocznikach wprowadzili zmiany .W silnikach SW400 z turbo są take zmiany inna głowica dodatkowy kanał wodny i jest smarowany stworzen w tłokach poprzez kanał w korbowodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

mi też się zdaje że że w MTZ nie ma różnicy w silniku,jedynie pompa,ale można na tej jeżdzić , 912 i 1012 są inne korbowody i tłoki a w SW-400 jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Moim zdaniem gra nie warta świeczki.Dla niepewnych 10-15KM popadać w koszty.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wystarczy popatrzeć na programy TV, co to po kosztownych modyfikacjach w autach miało być dużo koni a na hamowni wyszło rozczarowanie.

W moim 820 odczułem przypływ mocy gdy dołożyłem mu na przód 450kg balastu i wymieniłem siłownik z C100na C110 to pozwoliło spokojnie ciągać 4x40w obrocie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Ja mam 500kg wysuniete 40cm 300 litrow wody w kołach i siłownik C125 i oczywiscie turbo,ciągnie 45x4 obracany o masie 1440kg i agregat uprawowo siewny z siewnikiem 3m o masie1800kg +300zasypu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Moim zdaniem turbo w silnikach daje dosyć sporo ,aczkolwiek czy 10 czy 15 km. to jest mi trudno powiedzieć.Mam dukata 2,5 l z turbiną i wiem na co stać ,jest czym depnąć.W traktorach jest to samo.im większa moc tym szybciej skończymy swoje ha.W latach 70 ursus c 330 był luksus ,mając 10 ha trzeba było pracować praw3ie na okrągło .Obecnie nawet mając mtz.i 10ha.to mamy czas prawie na wszystko.Podejrzewam że uprawić 1ha.c330 a mtz to paliwa nie będzie chyba dużej różnicy.

 

Proszę o opinię waszą pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zapodaj fotki tego 82+turbo,jestem pod sporym wrażeniem tego co wyczyniłeś z tego MTZ-a.I nie zapomnij cyknąć tego siłownika,bo i na pewno masz zmienione ramiona tylnego tuz-a. Czekam na fotki.

Pozdrawiam.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

musisz miec

-kolektor wydechowy,kolanko do tłumnika,tłumnik,2 kalanka do kolektora sącego,kolektor sący moze byc stary wystarczy go obrucic,rurka do oleju zasilania,rurka do powrotu oleju ,w miejsce korka za filtrem oleju trzeba przykrecic taka pokrywke do powrotu oleju ,a jaka masz podstawe filtra ma wyjscie na przykrecenie rurki do smarowania turbiny jak nie to musisz nawiercic dziure i ok chyba to wszystko jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze a jaką turbinr chcesz załozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

w tamtym roku liczyliśmy to wychodziło koło 2 tyś.W sklepie mówili że jeden założył turbo na próbę do ciągnika i jak byłby zadowolony to miał założyć jeszcze do dwóch i po założeniu jednego więcej się nie pojawił. Czyli doszedł do wniosku że nie warto

 

kuzyn ma MTZ82TS i przerobił na 105 to mówi że niewiele słabszy od 1224 bo też ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Moim zadanim miedzy mtz 82TS a 1025(105km)nie ma dużej różnicy miedzy silnikami jest większa dawka paliwa i wieksze obroty silnika,to z mtz82 tez mozna wyciągnąc 105 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj