robert812

Chiński ciągnik Changfa

Polecane posty

robert812    101

Witam, noszę się z zamiarem kupna nowego ciągnika marki Changfa 804. Jest to 80-konny ciągnik produkcji chińskiej z przednim napędem, ogrzewaną kabinką, radyjkiem itp. Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś ma taki ciągnik, jak one się sprawują, czy warte są swej ceny (55tys.). Proszę o wpisy.

 

Byłem w zeszłym tygodniu obejrzeć go w Warszawie, sprawia miłe wrażenie... Przypomina zetora trochę, niektórzy piszą że ma on silnik perkinsa, ale on jest poprostu wzorowany na perkinsie, pompa rotacyjna BOSH. 45km/h . Prosze piszcie co o tym sądzicie.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomo ciągnik kusi ceną, ale warto spojrzeć jakie rozwiązania i jakość oferuje za to. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale jak dla mnie to ze zdjęć to ten ciągniczek wygląda na taką zabawke do uprawy ryżu:rolleyes:


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Warto jeszcze sprawdzić, dostepność i cene części. Ja osobiście bym się nie skusił, nie wiadomo do końca co to jest, jakie materiały zostały użyte. Wołałbym dołożyć 5 czy 10 tys. i wziąść Belarusa.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena kusi, ale ja bym się w to za bardzo nie bawił. Może trochę dołożyć i kupić coś takiego jak: Foton itp. Jednak są bardziej popularne w Polsce i trochę ludzi je ma.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Według mnie to jest tak jak ze skuterami Chińskimi... Tanie ale jak się popsuje to kaplica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ2613    1

nie kupowałbym takiej pokraki nie tylko ze względu na stronę techniczną ale tylko po to żeby nie dać zarobić tym pieprzonym chinolom. nie wolałbyś jakiegoś używanego? bardzo fajnie wyposażone i w rozsądnej cenie są np. case mające nawet po 10-15 lat. poszukasz coś fajnego i na pewno ci się spodoba. ale twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jeszcze nic chińskiego u mnie nie chodziło ,więc myślę że i ciągnika nie zrobią dobrego.Lepiej raz zapłacić i być zadowolonym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jeśli chodzi o części to człowiek który sprzedaje te ciągniki zapewnia, iż wszystkie części można dostać za jego pośrednictwem. W tym momencie posiadam 4 ciągniki (c-330, c-360, c-385 oraz JD3350), chce zrezygnować z c-360 i c-385 na rzecz jednego z przednim napędem i mocy 70-80km bo taki jest mi potrzebny do agregatu, tależówki i okazyjnie do pługa (max 3 skiby podwyższane ponieważ oram przeważnie john deerem i nie narzekam, pług 4 skiby podwyższane najszersze). W Changfie kusi mnie cena, ale i budowa silnika. Nie piszę tego wzorując się na fotkach ale dlatego że byłem i na żywo oglądałem ten ciągnik. Rozumiem wasze opinie o chińskich rzeczach, ale uważam że np. Foton wcale nie jest lepszy. Poza tym Changfa ma naprawde proste, mało skomplikowane rozwiązania, minimum elektryki i odpowiadającą mi moc. Zależy mi bardzo na opiniach ludzi którzy mają ten ciągnik, lub słyszeli jakieś autentyczne fakty na ich temat. Może również jakieś sugestie itp. Nie oszukujmy się, tej ciągnik kosztuje dokładnie połowę ceny nowego zetora tej mocy a wszyscy wiemy jakie dochody są obecnie z rolnictwa. Proszę o dalsze rady i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TracerPL    0

Lepiej juz dorzucic troche do mtz 82km wiecej ludzi to ma i latwiejszy dostep do czesci


Moje sprzęty to :
- T-25
- MF 255
- Farmtrac 670DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

bał bym się takiego kupić , nie wiadomo jak z wytrzymałością u niego , nie kupi części do niego w polskim sklepie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

oj chyba bym sie bał na twoim miejscu tego zakupu bo to nie jest tak jak z zakupem chińskiej wiertarki czy kątówki jak sie rozwali to przecież tanie było i w piec, to jest wydatek grubej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No wlasnie oplacalnosc w rolnictwie jest niska, ale jak go kupisz i okaze sie ze zacznie sie psuć to wtedy wpadniesz w koszty... najlepiej zeby dealer dal ci namiary na kogos kto taki ciagnik uzytkuje, i wtedy do niego pojedz i pogadaj z uzytkownikiem bo na piekne oczy dealera to bym sie nie skusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

z tego co pamiętam to jest użytkownik tego ciągnika on ma model cf654 a jego nik na af to @wojno33


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzof    0

Witam, noszę się z zamiarem kupna nowego ciągnika marki Changfa 804. Jest to 80-konny ciągnik produkcji chińskiej z przednim napędem, ogrzewaną kabinką, radyjkiem itp. Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś ma taki ciągnik, jak one się sprawują, czy warte są swej ceny (55tys.). Proszę o wpisy.

 

Byłem w zeszłym tygodniu obejrzeć go w Warszawie, sprawia miłe wrażenie... Przypomina zetora trochę, niektórzy piszą że ma on silnik perkinsa, ale on jest poprostu wzorowany na perkinsie, pompa rotacyjna BOSH. 45km/h . Prosze piszcie co o tym sądzicie.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak cos w tej cenie to masz Belarusa znowu ceny niższe i tutaj masz te 80KM i prostota, i najważniejsze. Tego jest pełno kto ma nie narzeka mocno albo wcale. Masz za podobne pieniadze i wiesz co masz


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja też ci odradzam tego ciągnika kiedyś jak byłem na giełcie to był taki ciągnik changle też chiński niby też ładnie wygląda wszystko w rurkach ale to taki sam badziew jak quady, skutery i reszta. Lepiej jest kupić coś używanego i pochodzi ci dłużej niż ten chiński nowy, jak chiński ma napisane np. udźwig 1300kg to podniesiesz 1400kg i coś się popsuje a np. jakiś zachodnim podniesiesz 1700kg dociążysz przód i heja w pole. Takie jest moje zdanie, ale to ty zdecydujesz, a użytkowników takich ciągników nie ma dużo bo u nas w polsce ludzie przejechali sie już na chińskich rzeczach.;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak, lepiej dołożyć i wziąść mocniejszego mocą ale nie tylko belarusa 820.I popieram słowa @Ursusczesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma ten ciągnik i go nie chwali w troche mrozu i zapalić nie może i przeważnie wszystko robi 60tką. Nawet z zime z beczkowozem 60tką się meczy.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój sąsiad ma ten ciągnik i go nie chwali w troche mrozu i zapalić nie może i przeważnie wszystko robi 60tką. Nawet z zime z beczkowozem 60tką się meczy.

To coś w nim nie tak mój wiadomo jak w zime ale pali spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

No ja też bym nie proponował tego ciągnika. W sumie nie spotkałem się z tym ciągnikiem, ale wiem co chiny potrafią zrobić. Dla nich liczy się aby tanio i szybko zrobić, a nie wytrzymałość danego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Widzę LUKASZ2613 że są na AF rasiści używający tekstów "pieprzonym chinolom"- gdzie moderator?

 

 

A tego ciągnika i tak bym nie kupił lepiej belarusa bo wiadomo że chińska jakość nie powala na kolana.


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Ja tez osobiście nie poleciłbym nikomu takiego ciągnika. Wogole robić takim czyms na 50ha , to jest tak jakby jechać ostrówkiem na przetarg za 300 tysiecy, po którym się rozleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj