celtis

agregat talerzowy vs ciągnik

Polecane posty

celtis    12

Czy claas celtis 72km poradzi sobie z UG ares tl 3,0m? I jaki wał warto wybrać za ziemie 2-4 klasy,myślałem nad packerem?

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no nie wiem czy z 3m będzie tak dobrze chodził z 72 km .... niby kolega ma agromasza 3 m i robił nim 7745 ale mówi ze to jednak za slaby ciągnik :rolleyes:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

raczej nie da rady, talerzówka idzie ciężej od grubera, a 72km w 3 metrowym nie da rady, na MTZ jest coś mtz a agregat podorywkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja mam atesa Tl 3m z wałem packera,pracuje z Zetorem 7245(65km) ma bardzo ciężko i na silnik i na podnośnik ale daje rade :rolleyes:

poleca wał packera super kruszy ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

raczej nie da rady, talerzówka idzie ciężej od grubera, a 72km w 3 metrowym nie da rady, na MTZ jest coś mtz a agregat podorywkowy

 

Odkąd to talerzówka idzie ciężej od grubera? Sam testowałem grubera i talerzówkę i powiem ci kolego,że jest inaczej;p


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Do uprawy pod siew na zaoranej glebie zdecydowanie za mało, do uprawy ścierniska na "hama" by pociągnął, ale do 15km/h raczej nie ma szans sie bujnąć. My mamy traktor 125km i mamy agregat Staltech i bardziej zagrzejemy ten traktor niż przy orce :rolleyes: Ten Claas bedzie miał jeszcze za lekki przód, podczas transportu bedzie bujało bardzo mocno :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

bujać nie powinno mam ibisa 2+1 i bez obciażników robię i ani razu przodka nie poderwało, ibis wazy 700kg. Kurze chociaż z tym pakerem ten agregat ważyl bedzie z 1t? a paker trochę daleko w tyle;/ najwyżej obciążniki się zakupi. A z agromaszem 2,7 by poleciał? a i jesze powiem ze predkosc to tak z 11km/h:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Twój Class wygląda na masywny ciągnik, myślę że z 3m powinien sobie radzić ale lekko to nie będzie miał. Agregat z wałem packera waży 1200kg(tyle u mnie jest ta tabliczce znamionowej)

Ile podnośnik ma udzwigu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Patrz, bo z 72 konikami bedziesz jeszcze śmigał 20km/h z 3 metrowym.

Udźwig widac że ma max 2700kg, więc o 3m już zapomnij.

 

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/maszyny_uzywane/ciagniki_rolnicze/claas/ciagnik_claas_celtis_426.html

 

 

Też myślę nad takim agregatem tylko że ja mam 95km i udźwig 3650kg i powiem że będę brał 2,7m z packerem, bo wtedy chociaż mam pewnośc ze podniose z siewnikiem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Tylko mam takie pytanie po co obciążać ciągnik na 100% nie lepiej troche mniejsza szerokość i mieć troche zapasu mocy? Przecież nie masz pewności że zawsze warunki do pracy będą optymalne np. troche za wilgotno i stoisz. Myśle że 2,7m to będzie lepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Jak patzryłem to claas ma udzik podnosnika nie w pełnej cos tam 4500kg a w pełnej 2700kg, mam 1 siłwonik i jest miejsce na 2. a z agromasz 2,7 dalby rade? na uni do tego talerzowego pisalo ok 80km

 

Z uni:

 

Dane Techniczne Typ TL 3,0

Masa (kg) 850

Zapotrzebowanie mocy (KM) 80÷100

Wydajność (ha/h) 2,10÷3,30

Liczba talerzy (szt. )

 

@kobra89 jeśli masz 95kkm i udzwig 3650kg to siewnik waży około 600kg i sienik potzrebuje ok 25 km wiec jeśli twoj da rade w siewniku to moj bez tez powinien?

 

jaki opor stawia taki talerzowy co jakiego zwykłego można go poroznywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja u sibie z unosem robilem taki test, podskoczyłem do kolegi i podczepiłem agregat uprawowy KOMBI 5,2BH, cos takiego i dzwignełem. (waga agregatu ponad 1500kg)

 

Powiem Ci że dasz rade z 2,7 ale o siewniku sam wiesz, trzeba zapomniec.

 

Ja nad Staltechem myśle brac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Z agregatem 2.7 to spokojnie będzie śmigał. Ogólnie te agregaty lekko idą w robocie tylko że mają swoją wagę, szczególnie jak się oblepią błotem.

@kobra89

Wisz może czy do aresa z unii nadawał by się hydropak od agregatu z Staltechu?, agregaty wyglądają na identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

siewnika nie planowałem bo bym chyba jeszcze ciapek musiał leciec przec classem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też zwracałem na to uwagę, ale powiem Ci że nie mam pojęcia :rolleyes:

 

No na jaedno prawda Aresy są lżejsze i to sporo. Ale talerzyk jest mniejszy;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aresa TL 3m ostatnie serie i waży 1280 kg chodzi z zetorem 12145 120km i mam podczepiony jeszcze siewnik Kongskilde który waży 600kg pusty a po zasypaniu to 1000kg ale nie zasypuje do pełna bo bym niebo oglądał. szczerze to ciągnik ma co robić jeżeli chodzi o siew w skibe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj