Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hipol 15F co o nim sądzicie??

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:30

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Ja bym się nie bawił w żaden Hipol, tylko brał Agrol-U. Z Hipolami miałem różne nieprzyjemne doświadczenia, o których lepiej zapomnieć. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hipol 15F co o nim sądzicie?? Dzisiaj, 03:07
  •  

#22 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:30

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Olej będzie wymieniany wraz z pompą. Ale skoro Agrol jest rzadszy to może mieć słabsze właściwości smarujące tryby. A wiecie że gęsty olej to i wolniej opada podnośnik.

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:17

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Choćbyś nie wiem jaki olej nalał to i tak skrzynia wcześniej czy później sie się rozleci. A w c330 jest tak bardzo zaawansowania skrzynia ze naprawdę trzeba porządny olej ;) . Kolega @xemit leje superol to szkrzyni mtz-ta, a ile tam jest trybów o wiele wiecej niz w c330 i nie narzeka że źle smaruje. A olej agrol-u jest typowo olejem przekładniowo- hydraulicznym, a Hipolem 15F jest zalecany tylko do przekładni.

#24 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:58

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Dobra rozumiem ale chyba w porównaniu z Superolem do podnośnika będzie lepszy Hipol 15F.Ojciec zawsze jeździł na Hipolu i nigdy go nie zawodził, do czasu aż kupił jakiś lewy od kumpla i zrobiła się śmietana a nie olej. Ale z racji że Hipol 15F jest gęstszy od Agrulu-U chyba jednak wybiorę Hipol ale przed kupnem będę chciał porównać obydwa oleje.

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 23:10

Ja bym się nie bawił w żaden Hipol, tylko brał Agrol-U. Z Hipolami miałem różne nieprzyjemne doświadczenia, o których lepiej zapomnieć. ;)

jak kupowales na gieldzie rozlewany do dziwnych baniek to sie nie dziw.my 30 lat jezdzimy na superolu i hipolu i nigdy rzadnych problemowniebylo-tylko orginalnie rozlewany w olszanicy.
ciekawe czemu macie takie zle opinie o polskich olejach,przeciez maja odpowiednie normy.orlen czy lotos to jedne z najnowoczesniejszych rafinerii w europie.pewnie kupowaliscie podruby rozlewane w stodolach i mialy etykiety hipolu i superolu bo to najpopularniejsze produkty.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:31

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Dokładnie, ja kupiłem raz lewy Hipol i powiedziałem że już nigdy więcej. Teraz tylko oryginalne.

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 09:02

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Co do wyboru to jak zwykle najważniejsza jest nazwa, sentyment, przekonanie lub inne prawdy ludowe ;)

Hipol 15F to olej przekładniowy (jeden wyraz a ileż mówi o zastosowaniu) w klasie lepkości 85W90, jakościowa GL5. Poza tym jak ktoś już pisze o Hipolu to niech poda o jakim, bo jest go kilkanaście rodzajów.

Jest sobie taki Hipol 6 (80W, GL4), przekładniowy z możliwością zastosowania w hydraulice, ma praktycznie bardzo zbliżone własności fizyko-chemiczne do Agrol-U (można sobie porównać karty charakterystyki). Nie wiem po co cudować z tym 15F, no chyba że do zwolnic.

Ktoś napisał że olej do skrzyni/hydrauliki ma być tylko "śliski" i wystarczy. No nie bardzo, dochodzi jeszcze przenoszenie mocy, chłodzenie, wydzielanie powietrza, ochrona przed korozją i utrzymanie czystości układu - to tak ogólnie.

#28 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 09:39

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Dobra ale skoro Hipol 15F jest w klasie lepkości 85W90 a jakościowej GL5 to chyba lepiej wypada w porównaniu z Agrolem który ma klasę lepkości na poziomie 80W/90 a klasę jakościową GL4. Takie jest moje zdanie.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 10:29

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Hipol 15F lepiej wypada w porównaniu a agrolem ale tylko w przekładni, lecz do hydrauliki będzie gorszy hipol 15F od agrolu.

#30 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 10:58

Hipol 15F co o nim sądzicie?? No to mam nie lada problem. Na jaki się zdecydować.

<----------- 200 post :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:54

Dobra ale skoro Hipol 15F jest w klasie lepkości 85W90 a jakościowej GL5 to chyba lepiej wypada w porównaniu z Agrolem który ma klasę lepkości na poziomie 80W/90 a klasę jakościową GL4. Takie jest moje zdanie.

Agrol-U ma klasę lepkościową 80W. Po co Ci klasa GL5 w C330? Widzę że dalej nie widzisz różnicy miedzy olejem przekładniowym a przekładniowo-hydraulicznym, ale na to już nic nie poradzę. Poczytaj sobie zastosowanie 15F...

#32 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:03

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Tak wiem że 15F jest olejem przekładniowym. Ale musisz mnie zrozumieć do tej pory zawsze jeździliśmy na hipolu i trochę boję się zmieniać.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:31

Hipol 15F co o nim sądzicie?? to po co ten temat założyłeś jeśli jesteś przekonany do hipolu ;)

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:42

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Zalej ten który tańszy, bo oba spełniają wymagania ciapka, a hipol z dużym i niepotrzebnym naddatkiem. W mrozy, takie jak mamy ostatnio, to hipolu nie zalejesz, nawet z bańki nie wylejesz, trzeba trzymać w domu , w ciepełku.

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:49

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Czyli jak już pisałem...

nazwa, sentyment, przekonanie lub inne prawdy ludowe

...to podstawy w doborze właściwego oleju ;)

Pewnie chodzi o to żeby mentalnie wesprzeć podjętą już decyzje, a nie żeby coś doradzić. Jak ktoś jest wiernym fanem Hipola to zaproponowałem hydrauliczno-przekładniowy Hipol 6, ale nie, lepiej wlać zwykłą przekładniówke 15F która w dodatku jest droższa... Rozumiem ze cały czas lany był właśnie ten 15F a nie inny rodzaj Hipola?

#36 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:10

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Tak ale analizując cały ten temat doszedłem do wniosku, że jednak zdecyduje się na olej chydrauliczno-przekładniowy czyli Agrol-U. Jeżeli tylko będą mieli go w moim sklepie.

#37 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:13

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Hmm, kolega wcześniej pisał coś tam o kupowaniu na giełdzie. No jeżeli lubisz, to sam kupuj. Hipol, o którym pisałem był kupowany na stacji Orlenu. Zalana była skrzynia 6 w C-330. Po rozgrzaniu woda. W zimie -15 stopni i galareta. Teraz mam zalany Agrol U. Podnosi tak samo na rozgrzanym jak i zimnym, bez różnicy. W zimie jak sprawdzałem, to dopiero musi być dobrze ponad 20 stopni mrozu, żeby go ruszyło coś. Co do olejów wydawanych przez Orlen, to ogólnie czuje jakąś niechęć. Widziałem na własne oczy zabetonowany silnik i skrzynie, po zalaniu oleju kupionego właśnie tez na stacji, a nie od jakiegoś rzemieślnika. Nie jest to odosobniony przypadek, tylko rozmawiałem z kilkoma ludźmi i tak było.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#38 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:45

Hipol 15F co o nim sądzicie?? A powiedzcie mi czy Agrol po rozgrzaniu staje się taki mocno rzadki??

#39 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:16

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Oj macie jazdy z tymi olejami,rzadki ,gesty ,za rzadki,za gesty ;) Ja nalałem hydrauliczno-przekladniowy olej zlany ze skrzyni JD do 3p do skrzyni biegów bo był ładny czysty i było mi go szkoda wylewac. Do tamtej pory był zalany standardowo Hipolem GL-5 80w90 i juz wiem ze nigdy nie naleje spowrotem Hipolu. Skrzynia przestała hałasować,podnosnik zaczał w koncu podnosic normalnym tempem(czytaj szybciej),nawet teraz zimom przy -20 kipruje przyczepy z gnojem na wolnych obrotach w takim tempie jakbym miał pół "gwizdka" z racji tego ze jest rzadki i lepiej sie pompuje.Latem nic nie hałasuje,nie cieknie bo jest "rzadki" i znikneło to charakterystyczne "wycie" pompy po jej załaczeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:18

Hipol 15F co o nim sądzicie?? szczewko sądzę że piszesz o Agrolu-U ??