Zaloguj się, aby obserwować  
Krystianrolnik

Hipol 15F co o nim sądzicie??

Polecane posty

mirasek    13

Co do wyboru to jak zwykle najważniejsza jest nazwa, sentyment, przekonanie lub inne prawdy ludowe ;)

 

Hipol 15F to olej przekładniowy (jeden wyraz a ileż mówi o zastosowaniu) w klasie lepkości 85W90, jakościowa GL5. Poza tym jak ktoś już pisze o Hipolu to niech poda o jakim, bo jest go kilkanaście rodzajów.

 

Jest sobie taki Hipol 6 (80W, GL4), przekładniowy z możliwością zastosowania w hydraulice, ma praktycznie bardzo zbliżone własności fizyko-chemiczne do Agrol-U (można sobie porównać karty charakterystyki). Nie wiem po co cudować z tym 15F, no chyba że do zwolnic.

 

Ktoś napisał że olej do skrzyni/hydrauliki ma być tylko "śliski" i wystarczy. No nie bardzo, dochodzi jeszcze przenoszenie mocy, chłodzenie, wydzielanie powietrza, ochrona przed korozją i utrzymanie czystości układu - to tak ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale skoro Hipol 15F jest w klasie lepkości 85W90 a jakościowej GL5 to chyba lepiej wypada w porównaniu z Agrolem który ma klasę lepkości na poziomie 80W/90 a klasę jakościową GL4. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hipol 15F lepiej wypada w porównaniu a agrolem ale tylko w przekładni, lecz do hydrauliki będzie gorszy hipol 15F od agrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobra ale skoro Hipol 15F jest w klasie lepkości 85W90 a jakościowej GL5 to chyba lepiej wypada w porównaniu z Agrolem który ma klasę lepkości na poziomie 80W/90 a klasę jakościową GL4. Takie jest moje zdanie.

 

Agrol-U ma klasę lepkościową 80W. Po co Ci klasa GL5 w C330? Widzę że dalej nie widzisz różnicy miedzy olejem przekładniowym a przekładniowo-hydraulicznym, ale na to już nic nie poradzę. Poczytaj sobie zastosowanie 15F...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że 15F jest olejem przekładniowym. Ale musisz mnie zrozumieć do tej pory zawsze jeździliśmy na hipolu i trochę boję się zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to po co ten temat założyłeś jeśli jesteś przekonany do hipolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zalej ten który tańszy, bo oba spełniają wymagania ciapka, a hipol z dużym i niepotrzebnym naddatkiem. W mrozy, takie jak mamy ostatnio, to hipolu nie zalejesz, nawet z bańki nie wylejesz, trzeba trzymać w domu , w ciepełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czyli jak już pisałem...

nazwa, sentyment, przekonanie lub inne prawdy ludowe

...to podstawy w doborze właściwego oleju ;)

 

Pewnie chodzi o to żeby mentalnie wesprzeć podjętą już decyzje, a nie żeby coś doradzić. Jak ktoś jest wiernym fanem Hipola to zaproponowałem hydrauliczno-przekładniowy Hipol 6, ale nie, lepiej wlać zwykłą przekładniówke 15F która w dodatku jest droższa... Rozumiem ze cały czas lany był właśnie ten 15F a nie inny rodzaj Hipola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale analizując cały ten temat doszedłem do wniosku, że jednak zdecyduje się na olej chydrauliczno-przekładniowy czyli Agrol-U. Jeżeli tylko będą mieli go w moim sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Hmm, kolega wcześniej pisał coś tam o kupowaniu na giełdzie. No jeżeli lubisz, to sam kupuj. Hipol, o którym pisałem był kupowany na stacji Orlenu. Zalana była skrzynia 6 w C-330. Po rozgrzaniu woda. W zimie -15 stopni i galareta. Teraz mam zalany Agrol U. Podnosi tak samo na rozgrzanym jak i zimnym, bez różnicy. W zimie jak sprawdzałem, to dopiero musi być dobrze ponad 20 stopni mrozu, żeby go ruszyło coś. Co do olejów wydawanych przez Orlen, to ogólnie czuje jakąś niechęć. Widziałem na własne oczy zabetonowany silnik i skrzynie, po zalaniu oleju kupionego właśnie tez na stacji, a nie od jakiegoś rzemieślnika. Nie jest to odosobniony przypadek, tylko rozmawiałem z kilkoma ludźmi i tak było.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Oj macie jazdy z tymi olejami,rzadki ,gesty ,za rzadki,za gesty ;) Ja nalałem hydrauliczno-przekladniowy olej zlany ze skrzyni JD do 3p do skrzyni biegów bo był ładny czysty i było mi go szkoda wylewac. Do tamtej pory był zalany standardowo Hipolem GL-5 80w90 i juz wiem ze nigdy nie naleje spowrotem Hipolu. Skrzynia przestała hałasować,podnosnik zaczał w koncu podnosic normalnym tempem(czytaj szybciej),nawet teraz zimom przy -20 kipruje przyczepy z gnojem na wolnych obrotach w takim tempie jakbym miał pół "gwizdka" z racji tego ze jest rzadki i lepiej sie pompuje.Latem nic nie hałasuje,nie cieknie bo jest "rzadki" i znikneło to charakterystyczne "wycie" pompy po jej załaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Raczej nie bo JD był z Danii a tam nie wiem co nalali. Teraz JD mam zalanego Agrolem U i wszystko działa bardzo dobrze wiec olej jest godny zaufania. To ze on jest rzadki to nie jest jego wada bo np. syntetyczne oleje sa "rzadkie" w odroznieniu do minerałow ktore sa geste ale tylko w niskich temp. Wystarczy podgrzac minerała do 80-90 stopni i wtedy wychodzi "szydło z worka". Te niby geste oleje w temperaturze pracy staja sie bardziej rzadkie niz mogło by sie wydawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gorące są wszystkie rzadkie. Lej agrol, bo to hydrauliczno-przekładniowy . Hilpol 15MF jest typowo przekładniowym, dobrym olejem, stosuję go w sam. ciężarowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

producentem i ma chyba troszkę inną lepkość, ale polecam z lotosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/oleje_i_smary_dla_rolnictwa/oleje_dla_rolnictwa/159_agrol_u ? ostatnio była śmieszna sytuacja bo tata zadzwonił do Agromy o Agrol-U i tam jakiś dziwny facet był i mówi że jest z lotosu w zielonej butli ale mówi że on się nazywa Agro eheh. Ale w promieniu 5 km mam 3 sklepy rolnicze więc jak coś to będę widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no tak ten w tej zielonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj