Zaloguj się, aby obserwować  
Krystianrolnik

Hipol 15F co o nim sądzicie??

Polecane posty

Witam chce kupić olej Hipol 15F do mojej 30stki i nie wiem czy warto. Za 30 litrów chcą 260 zł. Co wiecie o tym oleju, czy jest dobry?? Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ogólnie nie polecałbym żadnego hipolu, szybko traci właściwości, jeśli mało robisz trzydziestką to możesz go nalać. A hipol 15F nie bedzie za bardzo gęsty on ma temp płynności -23 stopnie to w zimę możesz mieć problemy z hydrauliką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jak do C-330 to może być ale do trochę bardziej zaawansowanych technicznie ciągników to odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a kiedy zmieniałeś ostatnio olej? Polecam Agrol-U nie jest tani ale duzo lepszy od hipolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli chodzi o klasę jako olej przekładniowy, to ten hipol jest wyższej klasy niż agrol. Jak sama nazwa wskazuje hiopl, to olej do przekładni hipoidalnych, szczególnie ten 15F. Do ciapka wystarczy klasa oleju GL4, czyli agrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniałem jakieś 8 miesięcy temu :rolleyes: ale kupiłem jakiś strasznie rzadki i chce go zmienić. Szukam takiego co ty parę lat pochodził dobrze. On ma być dobry też dla podnośnika.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Tak jak koledzy wyżej - Agrol U. Jest to odpowiedni olej dla tego ciągnika. Nie ma co 'dziadować' na gorszym albo kupować nie wiadomo co. :rolleyes:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 26 lat mam zalaną skrzynię biegów w c 360 Superolem.Jak wiadomo z oleju korzysta również hydraulika.Przez te 26 lat nigdy nie dotykałem skrzyni biegów z powodu jakiejkolwiek awarii,a pompa hydrauliczna została wymieniona w zeszłym roku po 25 latach.W ciągniku 30 i 60 spokojnie można lać Superol do skrzyni,tym bardziej że np.MTZ zalecał stosowanie superolu i do skrzyni i do hydrauliki,a to podobnie zaawansowane technicznie wyroby.Szkoda kasy na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A orjetujecie się może w cenie Agrol-U w bańce 30L. A i czy on nadaje się też do zwolnic??

 

 

30l bedzie około 300- 350zł, a do zwolnic sie moze byc lany.

@xemit ten superol to jest silnikowy? bo nigdy sie jeszcze nie spotkałem z superolem przekładniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xemit Superol to przecież olej silnikowy. Rozumiem że chodzi Ci o Hipol. Tak wiem że MTZ zaleca Hipol do swoich ciągników rozmawiałem o tym z dziadkiem który ma MTZ 82. I bardziej jestem za Hipolem 15F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwykły,najtańszy Superol silnikowy jaki wpadnie w ręce.W książce przeglądów MTZ którego kiedyś kupiŁem w Agromie, jak byk stało Superol CB do skrzyni i hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przecież superol też olej, a w mniej zaawansowanych skrzyniach i hydraulice chodzi tylko o to żeby śliskie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

AGROL-U kosztuje u mnie 180-200 zł za 20 l. Nie ma baniek 30 litrowych. Banka 5l koszt 50-55 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Do zwolnic nadaje się każdy olej przekładniowy. Można i lać do skrzyni silnikowy tak jak poprzednicy wcześniej mówią, ale hydraulika może być z tego nie zadowolona, to już zależy od oleju i jego właściwości. Przy wymianie oleju warto przepłukać elementy robocze olejem napędowym, poprzez wlanie odpowiedniej ilości jego do zbiornika oraz praca tych że podzespołów przez krótki czas - około 5 minut.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o przepłukaniu skrzyni, lecz ona była rok temu rozbierana i bardzo dokładnie czyszczona. Tak więc zastanawiam się tylko nad Hipolem 15F i Agrolem-U. A czy ten agrol jest odpowiednim olejem do podnośnika. Bo wiecie jak dobry olej to lepiej hydraulika działa. Nie chcę znów po 8 miesiącach wymieniać olej i narażać sie na koszty z tym związane.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agrol-u jest na pewno lepszym olejem do podnośnika, mój 3512 chodzi 15 lat na nim podnośnik nie ruszany a ma delikatniejszą pompę od trzydziestki, a w c330 dopiero mam go dwa lata od wymiany pompy i nie czuje żeby się pompa zużyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to napisze jak to było u mnie po wymianie, Wcześniej miałem skrzynię w 330 zalaną Hipolem i postanowiłem wymienić na Agrol i zauważyłem ze jednak Agrol jest olejem rzadszym i jeśli masz słabą pompę to możesz mieć problemy np. z podnoszeniem ciężkich maszyn po rozgrzaniu oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Ja bym się nie bawił w żaden Hipol, tylko brał Agrol-U. Z Hipolami miałem różne nieprzyjemne doświadczenia, o których lepiej zapomnieć. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej będzie wymieniany wraz z pompą. Ale skoro Agrol jest rzadszy to może mieć słabsze właściwości smarujące tryby. A wiecie że gęsty olej to i wolniej opada podnośnik.

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Choćbyś nie wiem jaki olej nalał to i tak skrzynia wcześniej czy później sie się rozleci. A w c330 jest tak bardzo zaawansowania skrzynia ze naprawdę trzeba porządny olej ;) . Kolega @xemit leje superol to szkrzyni mtz-ta, a ile tam jest trybów o wiele wiecej niz w c330 i nie narzeka że źle smaruje. A olej agrol-u jest typowo olejem przekładniowo- hydraulicznym, a Hipolem 15F jest zalecany tylko do przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem ale chyba w porównaniu z Superolem do podnośnika będzie lepszy Hipol 15F.Ojciec zawsze jeździł na Hipolu i nigdy go nie zawodził, do czasu aż kupił jakiś lewy od kumpla i zrobiła się śmietana a nie olej. Ale z racji że Hipol 15F jest gęstszy od Agrulu-U chyba jednak wybiorę Hipol ale przed kupnem będę chciał porównać obydwa oleje.

 

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

Ja bym się nie bawił w żaden Hipol, tylko brał Agrol-U. Z Hipolami miałem różne nieprzyjemne doświadczenia, o których lepiej zapomnieć. ;)

 

jak kupowales na gieldzie rozlewany do dziwnych baniek to sie nie dziw.my 30 lat jezdzimy na superolu i hipolu i nigdy rzadnych problemowniebylo-tylko orginalnie rozlewany w olszanicy.

ciekawe czemu macie takie zle opinie o polskich olejach,przeciez maja odpowiednie normy.orlen czy lotos to jedne z najnowoczesniejszych rafinerii w europie.pewnie kupowaliscie podruby rozlewane w stodolach i mialy etykiety hipolu i superolu bo to najpopularniejsze produkty.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj