Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hipol 15F co o nim sądzicie??

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 23:05

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Witam chce kupić olej Hipol 15F do mojej 30stki i nie wiem czy warto. Za 30 litrów chcą 260 zł. Co wiecie o tym oleju, czy jest dobry?? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam Krystianrolnik :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hipol 15F co o nim sądzicie?? Dzisiaj, 08:33
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:21

Hipol 15F co o nim sądzicie?? ogólnie nie polecałbym żadnego hipolu, szybko traci właściwości, jeśli mało robisz trzydziestką to możesz go nalać. A hipol 15F nie bedzie za bardzo gęsty on ma temp płynności -23 stopnie to w zimę możesz mieć problemy z hydrauliką

#3 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:43

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Jak do C-330 to może być ale do trochę bardziej zaawansowanych technicznie ciągników to odradzam.

#4 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:49

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Więc jaki olej jest najlepszy do ciapka?? musi być w miarę gęsty bo ten co mam to jak woda :rolleyes:

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:57

Hipol 15F co o nim sądzicie?? a kiedy zmieniałeś ostatnio olej? Polecam Agrol-U nie jest tani ale duzo lepszy od hipolu

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:04

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Jeśli chodzi o klasę jako olej przekładniowy, to ten hipol jest wyższej klasy niż agrol. Jak sama nazwa wskazuje hiopl, to olej do przekładni hipoidalnych, szczególnie ten 15F. Do ciapka wystarczy klasa oleju GL4, czyli agrol.

#7 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:52

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Ostatnio zmieniałem jakieś 8 miesięcy temu :rolleyes: ale kupiłem jakiś strasznie rzadki i chce go zmienić. Szukam takiego co ty parę lat pochodził dobrze. On ma być dobry też dla podnośnika.

Pozdrawiam Krystianrolnik :blink:

#8 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 23 styczeń 2010 - 14:38

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Tak jak koledzy wyżej - Agrol U. Jest to odpowiedni olej dla tego ciągnika. Nie ma co 'dziadować' na gorszym albo kupować nie wiadomo co. :rolleyes:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#9 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 15:05

Hipol 15F co o nim sądzicie?? A orjetujecie się może w cenie Agrol-U w bańce 30L. A i czy on nadaje się też do zwolnic??

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 15:45

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Od 26 lat mam zalaną skrzynię biegów w c 360 Superolem.Jak wiadomo z oleju korzysta również hydraulika.Przez te 26 lat nigdy nie dotykałem skrzyni biegów z powodu jakiejkolwiek awarii,a pompa hydrauliczna została wymieniona w zeszłym roku po 25 latach.W ciągniku 30 i 60 spokojnie można lać Superol do skrzyni,tym bardziej że np.MTZ zalecał stosowanie superolu i do skrzyni i do hydrauliki,a to podobnie zaawansowane technicznie wyroby.Szkoda kasy na coś lepszego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 16:17

Hipol 15F co o nim sądzicie??

A orjetujecie się może w cenie Agrol-U w bańce 30L. A i czy on nadaje się też do zwolnic??

30l bedzie około 300- 350zł, a do zwolnic sie moze byc lany.
@xemit ten superol to jest silnikowy? bo nigdy sie jeszcze nie spotkałem z superolem przekładniowym

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 16:37

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Niektóre peugoty miały przekładnię główną w misie olejowej silnika.

#13 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:23

Hipol 15F co o nim sądzicie?? xemit Superol to przecież olej silnikowy. Rozumiem że chodzi Ci o Hipol. Tak wiem że MTZ zaleca Hipol do swoich ciągników rozmawiałem o tym z dziadkiem który ma MTZ 82. I bardziej jestem za Hipolem 15F.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:23

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Zwykły,najtańszy Superol silnikowy jaki wpadnie w ręce.W książce przeglądów MTZ którego kiedyś kupiŁem w Agromie, jak byk stało Superol CB do skrzyni i hydrauliki.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:29

Hipol 15F co o nim sądzicie?? przecież superol też olej, a w mniej zaawansowanych skrzyniach i hydraulice chodzi tylko o to żeby śliskie było.

#16 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:58

Hipol 15F co o nim sądzicie?? AGROL-U kosztuje u mnie 180-200 zł za 20 l. Nie ma baniek 30 litrowych. Banka 5l koszt 50-55 zł.

#17 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:46

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Do zwolnic nadaje się każdy olej przekładniowy. Można i lać do skrzyni silnikowy tak jak poprzednicy wcześniej mówią, ale hydraulika może być z tego nie zadowolona, to już zależy od oleju i jego właściwości. Przy wymianie oleju warto przepłukać elementy robocze olejem napędowym, poprzez wlanie odpowiedniej ilości jego do zbiornika oraz praca tych że podzespołów przez krótki czas - około 5 minut.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#18 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 08:28

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Tak wiem o przepłukaniu skrzyni, lecz ona była rok temu rozbierana i bardzo dokładnie czyszczona. Tak więc zastanawiam się tylko nad Hipolem 15F i Agrolem-U. A czy ten agrol jest odpowiednim olejem do podnośnika. Bo wiecie jak dobry olej to lepiej hydraulika działa. Nie chcę znów po 8 miesiącach wymieniać olej i narażać sie na koszty z tym związane.

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:36

Hipol 15F co o nim sądzicie?? Agrol-u jest na pewno lepszym olejem do podnośnika, mój 3512 chodzi 15 lat na nim podnośnik nie ruszany a ma delikatniejszą pompę od trzydziestki, a w c330 dopiero mam go dwa lata od wymiany pompy i nie czuje żeby się pompa zużyła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:20

Hipol 15F co o nim sądzicie?? to napisze jak to było u mnie po wymianie, Wcześniej miałem skrzynię w 330 zalaną Hipolem i postanowiłem wymienić na Agrol i zauważyłem ze jednak Agrol jest olejem rzadszym i jeśli masz słabą pompę to możesz mieć problemy np. z podnoszeniem ciężkich maszyn po rozgrzaniu oleju.