Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:58

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Witam chciałbym się dowiedzieć jakie jest spalanie w Lamborghini R3 Evo 100 wersja 99 koni z turbo i intercoolerem, ja mam jeszcze ładowacza na nim,ostatnio zatankowałem 100 litrów i zrobiłem nimi trochę ponad 10 godzin:unsure:, ciągnik jeździł najwięcej na trasie z pedałem w podłodze i co drugi dzień pracował pół godziny przy wożeniu bel , i tu mam do was pytanie: Czy to duże spalanie??? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Dzisiaj, 23:42
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:31

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Wydaje mi się że troche dużo, moja forterra 110koni w transporcie spala około 7l ale zaznaczam że z pięćo tonowym ładunkiem więc stosunkowo niewielkim obciążeniem. :rolleyes:

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 08:10

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie @Focus a to napewno 100l spaliłeś, jak to mierzyłeś? jedyne prawdziwe pomiary w tym ciągniku to zalać pod korek wypalić i w tym samym miejscu postawić i znowu nalać pod korek, ten bak teoretycznie ma 160l ale wskazówka jest 3/4 jak wypali 20L i na połowie jak wypali 50l, 2ga połowa zanim się zaświeci rezerwa to z 70l, także od pełnego baku do konkretnego świcenia się rezerwy to wlejesz max 120L, zmierz dokładnie, mtg też mierz dokładnie, no ale to zima i ciągnik na dotarciu to może i więcej pobiera :rolleyes:

#4 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 08:19

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Mierzyłem to tak,że widziałem ile jest jak go brałem , zalałem 100 litrów vervy bo mi proponowali żeby nie zamarzło i teraz patrze po przepracowaniu 10 godzin, że wskazówka bardzo sie zbliżyła do poprzedniej pozycji więc pewnie niedługo będzie na tym miejscu. U mnie chyba nie ma mtg, bo nawet mechanik przyjechał licznik sprawdzić i tylko godziny spisał , bo nie mógł ,znaleźć mtg:) może masz racje ,że na dotarciu więcej pali:) bo przecież lamborghini to bardzo oszczędne ciągniczki:)

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 08:30

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie he he, prawie robi wielką różnicę, napisałem wyżej że pierwsza ćwiartka to jest 20l a ostatnia to może i z 50l, także im mniej w baku tym większe wolniej wskazówka opada, he możesz jeszcze z 5-8mtg zrobić zanim dojdzie do tego miejsca w którym była, a bujnie ciągnikiem i jeszcze będzie wyżej, zatankuj pod korek pojeździj i znowu zatankuj to będziesz wiedział, he, albo kup teraz 100l wlej i zobaczymy czy wogóle zmieści się w baku, a tak wogóle to na jakiej pozycji masz teraz wskazówkę?
ps. ten ciagnik liczy godziny zegarowe ale ogólnie nazywa się to mtg, tak chyba teraz wszystkie nowe ciągniki liczą :rolleyes:

#6 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:26

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie czyli te 100L na ile mu powinno mu wystarczyc w takich pracach jak silnik juz sie dotrze?????? wychodzi ze pali 10 litrow na godzine a to troche duzo...

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:31

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Na dotarciu (latem) w takich pracach na 100l to zrobiłem jakieś 26-27mtg ale 85tką

ps. czy ktoś może wie na jakiej zasadzie działa pompka paliwowa w tych ciągnikach czy to jest pompka membranowa czy jakaś wirnikowa napędzana jest paskiem klinowym

#8 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:55

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie chyba jednak wirnikowa...to chyba zalezy od normy I,II,III.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:14

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie trudno zgadnać bo jak zcisnąć palcami te przewdy to jakby delikatne pulsowanie było, ale to chyba o niczym nie świadczy, tak się zastanawiam jak jeszcze 2gi przewód hydrauliczny wstawie to przecież te przewody są jak metalowe rurki sztywne, czy w takim układzie nie skróce żywota tej pompki bo jak są oryginalne gumowe to zawsze coś amortyzują, chyba że to nie ma żadnego znaczenia, a tak w ogóle to paliwo diesla jest troszeczkę ściśliwe czy nie?

#10 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:38

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie olej napedowy ma oczywiscie jakos scisliwosc.nie wiem czy to jest duza scisliwosc. sadze jednak ze tak. ale zawsze jest google ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:41

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie A z czystej ciekawości zapytam, może ktoś wie co to są te membrany LDA ( w google niewiele o tym jest) są takie membrany w r3 czy nie co to jest i od czego bo w instrukcji coś tam pisane o tym jest czy te membrany to są w pompce paliwowej o ile wogóle to w ciągniku jest?

#12 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:53

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Mi te 100 litrów spali jak się zrówna z czerwoną kreską , a jest już bardzo blisko, bo między czerwoną a pierwszą czarną wskazówka się znajduje w 1/3 odległości.

#13 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:10

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie moj kolega ma deutz-fahr agrofarma a to to samo i tez mu duzo palil w transporcie bo chce sie szybko jechac a to blad bo ma za wysokie obroty a te silniki tego nie lubia i chleja wiecej noga z gazu i bedzie git ja mam agrotrona 150 i pali w orce 14-15 l

#14 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:35

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Na pozycje wskazówki to raczej nie patrz, bo ona pokazuje niedokładnie i takie pomiary zużycia paliwa będą obarczone dużym błędem. Najlepiej zalej ON do pełna i przy następnym tankowaniu znowu do pełna. Potem policz ile zrobił godzin i podziel ilość paliwa jaka się wmieściła przez liczbę godzin. W ten sposób pomiary będą najbardziej dokładne o ile ciągnik przy tankowaniu będzie stał w miarę równo i będziesz lał paliwa całkiem pod korek (tak długo aż przestanie "bulgotać" w zbiorniku, to znak, że napełniły się wszystkie "komory" zbiornika).

Ja mam DF Agrofarma 100 (96 KM). Przy lekkich pracach uprawowych (podorywka, talerzowanie ścierniska, bronowanie podorywek) mieści się w 6 l/h. Przy orce pługiem obrotowym 3x35 7 l/h (lekko) do 8-8,5 l/h (ciężko). Przy robieniu kiszonek (transport i ugniatanie pryzmy) czasami mieścił się nawet w 3 l/h (praca bardzo lekka dla tego ciągnika z kilkuminutowymi okresami przestoju na włączonym silniku).

Pisze o tych przestojach dletego, że te ciągniki liczą godziny zegarowe a nie mth!!! Więc każda minuta na minimalnych obrotach silnika istotnie pomniejsza spalanie liczone w l/h. trudno w takim razie porównywać takie spalanie ze spalaniem w l/mth.

Dodam jeszcze, że przy koszeniu kukurydzy sieczkarnią jednorzędową ursus C-360 potrafił mi spalić 10 l na godzinę zegarową!!!;)

Aha! Kolego @Focus07, jeśli w transporcie trzymałeś pedał gazu do podłogi to spalanie ok 10 l/h może być realne. Ja na twoim miejscu nie docierałbym ciągnika w ten sposób. Przez pierwsze 50 mth lepiej traktować go delikatniej (moim zdaniem).

Pozdrawiam! Miłego i bezawaryjnego użytkowania!

#15 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:02

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie @Michu7 dzięki za mądrego komenta:) wiem ,że nie powinno sie jeździć na pełnym gazie ,gdy ciągnik jest na dotarciu, ale na małym gazie też nie wolno, bo nie będzie miał pełnej mocy później , zaleca sie co jakiś czas dać mu troszke po garach oczywiście na ciepłym silniku:) tak w instrukcji piszą;) Ty masz Euro II ,czy III?

#16 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:07

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie W mojej instrukcji też tak piszą. Mam EuroII. Mam go od lipca 2008, wtedy jeszcze nie było tych nowych modeli.

#17 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:50

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Wolałbym te Euro II , bo ten model jest oszczędny, może mała zamiana?;) twój agrofarm pracuje w pługach? jak tak to w jakich? widziałem filmik gdzie taki agrofarm ciągał 4 Ibisa i do tego obracane:blink: pełen szacunek:)

#18 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:22

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Tego czy Euro II jest oszczędniejsze to nie wiem, ale też tak słyszałem. Ja orałem w tym sezonie pługiem obrotowym Lemken Opal X110, 3x35 z zabezpieczeniami non stop. Podejrzewam, że pociągnąłby ten ciągnik cztery skiby, ale pług obrotowy musiałby być raczej lekki żeby nie podnosiło przodu. Z moim pługiem ma lekko szkoda, że nie mam ustawianej szerokości orki (mogłoby być chociaż 3x40).

#19 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:35

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie Jednak wyszło mi dokładnie 7 litrów:) i wiem , że da się uzyskać chyba lepszy wynik:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:29

Lamborghini R3 Evo 100 spalanie

Wolałbym te Euro II , bo ten model jest oszczędny, może mała zamiana?:P twój agrofarm pracuje w pługach? jak tak to w jakich? widziałem filmik gdzie taki agrofarm ciągał 4 Ibisa i do tego obracane:blink: pełen szacunek:)

panowie przepraszam że sie wtrącam , sam nie mam takiego ciągnika jak wy ale to ero 3 to jest chyba osiągnięte wew. recyrkulacją spalin czyli jeśli by sie zmieniło wałek rozżądu na zwykły bez tego drugiego wypustu to by było równoznaczne z zablokowaniem (że tak powiem) tej recyrkulacj :D i wydaje mi sie że ciągnik by mniej palił kosztem więkrzej emisji zanieczyszczeń ^^ , ciekawe jakby to odebrała elektronika sterująca pracą silnika hmm , heh ale cikawe również ile taka kombinacja by kosztowała i o gwarancji też by czeba zapomnieć .Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Dodaj odpowiedź