Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opodatkowanie działalności rolniczej

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:33

Opodatkowanie działalności rolniczej Coraz głośniej w mediach o wprowadzeniu możliwości opodatkowania działalności rolniczej, zapraszam do dyskusji kto za kto przeciw, jakie plusy jakie minusy, itd.
Jako plus na wstępie widzę możliwość skorzystania np z ulg podatkowych,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opodatkowanie działalności rolniczej Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:57

Opodatkowanie działalności rolniczej Kolego może lepiej nie płacić podatku i nie korzystać z jego ulg, wiem że to napędza gospodarkę ale działa się wtedy pod presją jak nie zainwestuję to zapłacę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:59

Opodatkowanie działalności rolniczej pod warunkiem likwidacji podatku polnego jestem za, bo wtedy nic bym nie płacił

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:35

Opodatkowanie działalności rolniczej Dla Mnie to by bylo lepiej gdyby przez najbliższe 5 lat go nie wprowadzili, bo bym ostro bulił. Całą gospodarkę już zmodernizowaliśmy i poza Viconem LB 1290 i Wielton PRS-2/W14 to nic nie jest już planowane na najbliższe 3lata, no chyba że Arcusin FS 63.72 :rolleyes:
Moim zdaniem powinien być wybór dla rolnika czy chce rolny czy opodatkowanie od działalności
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:39

Opodatkowanie działalności rolniczej przy opodatkowaniu działalności rolniczej podatkiem dochodowym nie należy zapominać o amortyzacji majątku który już posiadamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:09

Opodatkowanie działalności rolniczej Najprawdopodobniej nasi politycy nam rolnikom nie odpuszczą i podatek , tak jak zresztą w innych państwach unii , będziemy płacić.

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:33

Opodatkowanie działalności rolniczej dodatkowe koszty załatwianie itd. jak by już mało tej biurowości było. ale z drugiej strony utopi to mniejsze gospodarstwa a rząd do tego dąży

#8 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 styczeń 2010 - 23:09

Opodatkowanie działalności rolniczej Mnie to właśnie dziwi, średnia UE to około 17-18ha, ale średnie gospodarstwo we Włoszech ma 6,61ha a w Gracji tylko 4,4ha. Więc dlaczego RP ze swoimi 9,91ha musi likwidować małe gospodarstwa to jest chore. :blink: Jak dołożą dodatkowe papiery to każdy będzie musiał nająć księgową :rolleyes:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#9 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2010 - 07:58

Opodatkowanie działalności rolniczej Moim zdaniem kluczowe to jak zostanie wyceniony majątek, który już posiadamy do amortyzacji, jakie stawki zostaną zastosowane ( niektóre kraje stosują preferencje poprzez skróconą amortyzację) i czy nie zaczną kombinować przy dopłatach by je opodatkować, Przy obecnych cenach jedynym dochodem w gospodarstwie roślinnym są praktycznie dopłaty więc teoretycznie obeszłoby się bez podatku. Dojdą tylko koszty biura rachunkowego. Myślę także że to pierwszy krok do zdefiniowania rolnika jako producenta żywności i wyeliminowaniu z systemu dopłat i KRUS posiadaczy większych ogródków takich od 1 do 5 ha, którzy produkują tylko na własne potrzeby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:36

Opodatkowanie działalności rolniczej ja i tak cie nie rozumiem. po co ci wywalać dodatkowe pieniądze, skoro i tak każdy chce tego uniknąć. :blink: :( :rolleyes: