Zaloguj się, aby obserwować  
adamj24

Opodatkowanie działalności rolniczej

Polecane posty

adamj24    8

Coraz głośniej w mediach o wprowadzeniu możliwości opodatkowania działalności rolniczej, zapraszam do dyskusji kto za kto przeciw, jakie plusy jakie minusy, itd.

Jako plus na wstępie widzę możliwość skorzystania np z ulg podatkowych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego może lepiej nie płacić podatku i nie korzystać z jego ulg, wiem że to napędza gospodarkę ale działa się wtedy pod presją jak nie zainwestuję to zapłacę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

pod warunkiem likwidacji podatku polnego jestem za, bo wtedy nic bym nie płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dla Mnie to by bylo lepiej gdyby przez najbliższe 5 lat go nie wprowadzili, bo bym ostro bulił. Całą gospodarkę już zmodernizowaliśmy i poza Viconem LB 1290 i Wielton PRS-2/W14 to nic nie jest już planowane na najbliższe 3lata, no chyba że Arcusin FS 63.72 :rolleyes:

Moim zdaniem powinien być wybór dla rolnika czy chce rolny czy opodatkowanie od działalności


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy opodatkowaniu działalności rolniczej podatkiem dochodowym nie należy zapominać o amortyzacji majątku który już posiadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Najprawdopodobniej nasi politycy nam rolnikom nie odpuszczą i podatek , tak jak zresztą w innych państwach unii , będziemy płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dodatkowe koszty załatwianie itd. jak by już mało tej biurowości było. ale z drugiej strony utopi to mniejsze gospodarstwa a rząd do tego dąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mnie to właśnie dziwi, średnia UE to około 17-18ha, ale średnie gospodarstwo we Włoszech ma 6,61ha a w Gracji tylko 4,4ha. Więc dlaczego RP ze swoimi 9,91ha musi likwidować małe gospodarstwa to jest chore. :blink: Jak dołożą dodatkowe papiery to każdy będzie musiał nająć księgową :rolleyes:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Moim zdaniem kluczowe to jak zostanie wyceniony majątek, który już posiadamy do amortyzacji, jakie stawki zostaną zastosowane ( niektóre kraje stosują preferencje poprzez skróconą amortyzację) i czy nie zaczną kombinować przy dopłatach by je opodatkować, Przy obecnych cenach jedynym dochodem w gospodarstwie roślinnym są praktycznie dopłaty więc teoretycznie obeszłoby się bez podatku. Dojdą tylko koszty biura rachunkowego. Myślę także że to pierwszy krok do zdefiniowania rolnika jako producenta żywności i wyeliminowaniu z systemu dopłat i KRUS posiadaczy większych ogródków takich od 1 do 5 ha, którzy produkują tylko na własne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja i tak cie nie rozumiem. po co ci wywalać dodatkowe pieniądze, skoro i tak każdy chce tego uniknąć. :blink: :( :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj