Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasza treściwa dla Opasów

295 odpowiedzi na ten temat

#21 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2013 - 19:28

Pasza treściwa dla Opasów .

Edytowany przez peres100, 06 styczeń 2014 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasza treściwa dla Opasów Dzisiaj, 22:16
  •  

#22 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 940 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:45

Pasza treściwa dla Opasów ja biorę opasa z de hausa i daję go ok.30 procent,ale chyba dokupię jeszcze śruty rzepakowej lub sojowej bo coś słabo rosną.

#23 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2013 - 16:07

Pasza treściwa dla Opasów ja kupilem z ciekawosci 1 worek opasa z de heus i w srodku jest sam rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marcin4752

marcin4752

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:34

Pasza treściwa dla Opasów Witam,chciałbym się poradzic ponieważ od trzech lat zajmuje sie hodowlą bydła mięsnego a konkretnie bydła limusine.Moje stadko do 10 mamek ,tyle samo młodych i jednego jednego byczka na rozród.Dopiero zaczynam gospodarzyc dlatego moje fundusze są dośc skromne dlatego wszystko karmie tylko sianem w kostkach,mysle ze jest bardzo dobrej jakosci.Moje pytanie jest takie,mam 4 byczki niecałe 500kg i czym mógłbym wzbogacic karme żeby je utuczyć?Czy gdybym zasiał w tym roku np. hektar lub dwa mieszanki to bylby dobry dodatek , oczywiscie z jakims dodatkiem koncentratu ze sklepu?Z kolega rozmawiałem to polecał mi abym zasadził wiecej ziemniaków i nimi tuczył.Prosiłbym o rady tych którzy zajmuja się tym dłużej niż ja.Z góry dziękuje

#25 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 01:04

Pasza treściwa dla Opasów Ja jako treściwą stosuje śrute jęczmienną w której jest może 5 % żyta . ,. do tego daje witaminy , sanbula 250kg na tone , kreda pastewna 4 kg na tonę i do tego daje wiadro soi i rzepaku takie 10 litrowe .

#26 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:31

Pasza treściwa dla Opasów Daję bykom kiszonkę z kukurydzy i sianokiszonkę, mocznik i teraz właśnie kończy mi się zapas mojego zboża, i zastanawiam sie co jest bardziej ekonomiczne:
-kupić otręby + dokupić koncentrat
-podawać samą śrutę rzepakową
Oczywiście kukurydza i sianokiszonka do oporu i dodatkowo mocznik

#27 Share marcin4752

marcin4752

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:36

Pasza treściwa dla Opasów A ile trzeba byłoby zasiac kukurydzy dla 10-20 sztuk bydła?Moznaby było mieszac ją z sianem i tym karmic.Mysle że dobrze by rosły, a dla matek same siano przez zime albo kiszonke ale to moze za rok najprędzej bo nie mam jeszcze do tego sprzętu.

A ta śruta rzepakowa jest dobra?Lepsza niz np. zebrana własna mieszanka z własnego pola z dodatkiem jakiegos koncentratu ze sklepu na podsypke jako dodatek do siana?

#28 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:44

Pasza treściwa dla Opasów

A ile trzeba byłoby zasiac kukurydzy dla 10-20 sztuk bydła?Moznaby było mieszac ją z sianem i tym karmic.Mysle że dobrze by rosły, a dla matek same siano przez zime albo kiszonke ale to moze za rok najprędzej bo nie mam jeszcze do tego sprzętu.

A ta śruta rzepakowa jest dobra?Lepsza niz np. zebrana własna mieszanka z własnego pola z dodatkiem jakiegos koncentratu ze sklepu na podsypke jako dodatek do siana?

To chyba nie miejsce na taki temat !!
Piszemy o paszach treściwych ..

Daję bykom kiszonkę z kukurydzy i sianokiszonkę, mocznik i teraz właśnie kończy mi się zapas mojego zboża, i zastanawiam sie co jest bardziej ekonomiczne:
-kupić otręby + dokupić koncentrat
-podawać samą śrutę rzepakową
Oczywiście kukurydza i sianokiszonka do oporu i dodatkowo mocznik

Chyba dobrze jak kupisz otręby dodasz koncentrat .
w otrębach prawie w cale nie ma białka dołożysz koncentrat np sanbull i jakieś witaminki i będzie oki ,
Sama śruta rzepakowa wyjdzie drogo , wiec i nie opłacalnie .

#29 Share marcin4752

marcin4752

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 23:13

Pasza treściwa dla Opasów Ok, a jakbym dawał cały czas siano bez sianokiszonki i do tego taką pasze 40% jęczmień,40% owies i 10% koncentrat no i nie wiem może troche kredy.

#30 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 14:54

Pasza treściwa dla Opasów ale wydaje mi się że śruta rzepakowa ma 2 razy więcej wartości... a cena jest 2 razy wyższa, więc zamiast 2kg otrąb+ koncentrat to dam 1 kg rzepakowej.
Co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:26

Pasza treściwa dla Opasów Panowie ile powinno być białka w paszy treściwej dla opasów. żywione są kiszonką z kukurydzy. czy 200kilo śruty sojowej wystarczy? do tego koncentrat josery?

#32 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:44

Pasza treściwa dla Opasów 18% białka wystarczy. Josera nie produkuje koncentratów tylko witaminy. Chodzi Ci na pewno o bullenmast. Daj 250kg śruty rzepakowej zamiast soi.

#33 Share Paweldv

Paweldv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:44

Pasza treściwa dla Opasów witam ja posiadam na dzień dzisiejszy 20 opasów rasy simental. są w wadze ok. 600kg ja im podaje kiszonka z liści buraka cukrowego 2 taczki wysłodki 2 taczki burak pastewny taczka ziemniaki taczka 40kg paszy składającej się z zyta pszenżyta jęczmienia pszenicy w proporcjach 25% do tego na 100kg mieszanki zborzowej daję 10% koncętratu firmy Nutrena siano kiszonka jakościowa ok 5kg na sztukę w ciągu roku od zakupu z wagi 70kg mają ok 500-600kg w wieku 18mies osiągaja wage 800-900kg. co sądzicie o moim karmieniu?

#34 Share jarkos1234

jarkos1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:21

Pasza treściwa dla Opasów Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile dać SanBulla na jedną tonę śruty.
Skład śruty to:
owies 300 kg
jęczmień 200 kg
pszenica 100 kg
pszenżyto 400 kg

#35 Share Paweldv

Paweldv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:21

Pasza treściwa dla Opasów san bull jest drogi i są tańsze zamienniki które daja taki sam efekt ja przerobiłem duzo firm i polecam nutrenę za 45zł 25kg jako dodatek w ilości 8% powyżej 200MC. pasza treściwa jest dodatkiem ważna jest ilośc podawanej paszy objętościowej i ważne żeby pasza objętościowa składała się poniżej 40% masy suchej . czyli siano słoma i pasza treściwa nie da takiego efektu jak siano kiszonka i pasza treściwa. w chodowli najważniejszy jest start cielaka jeśli nie doi krowy do 120kg to trzeba sie mocno spreżać żeby dobrze wystartował ja kupuje tylko simentale w wadze 60-80kg i trzeba o nie dbać żeby wystartowały.

#36 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1452 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 luty 2014 - 16:16

Pasza treściwa dla Opasów Jaki skład ma ten dodatek z Nutreny?

#37 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 03 luty 2014 - 16:25

Pasza treściwa dla Opasów Co to jest za 45zł z Nutreny?

#38 Share Paweldv

Paweldv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:01

Pasza treściwa dla Opasów NUtrena koncentrat OPAS 2 sypki 42% białka surowego wszystkie witaminy i aminokwasy w mojej hodowli daje to za***isty efekt. wybrałem to gdyż sanbull stosowany z zaleceniami to strata pieniędzy a efekt jak po tańszej i ekonomicznej Nutrenie ja worek 25kg rozrabiam na 300kg śruty zbożowej i jestem zadowolony. 18mies i bydło ma 700-800kg fakt że od wagi 300kg daje tego 8kg na sztukę do tego burak pastewny ziemniaki kiszonka z liści buraka cukrowego wyslodki i siano kiszonka.

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:28

Pasza treściwa dla Opasów To sam Sannbul plus qq nie da przyzwoitych przyrostów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:08

Pasza treściwa dla Opasów A u mnie ten koncentrat kosztuje ponad 60zł już nie pamiętam bo teraz nie stosuje. Wiem że są dwa jeden zielony a drugi chyba niebieski i tego co ma większą ilość białka to byki nie chciały jeść. Wolały ten drugi ale i tak stwierdziłem że to za drogo wychodzi Np. twierdzisz że worek na 300kg to masz 325kg paszy to jest na 10byków na 4dni skoro po 8kg na jednego. Dla mnie za drogo.