Gość marekfarmer

Pasza treściwa dla Opasów

Polecane posty

Marcelix    74

Z tego co napisałeś powyżej, to wychodzi 120kg a nie 100. Chyba coś pomyliłeś. A ten Neorol, to co to za twór?  Pztam, bo w moich stronach nie ma tego. Ja używam  SanBull z firmy Sano w cenie 1840 zł/t. Stosuje w ilości do 15%.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o  dawce dla bydła

na 100kg paszy:

50kg--mieszanka( 85%owies, 10%pszenica 5% jęczmień)

30kg-- żyto

20kg--pszenżyto

10kg-- koncentratu Neorol BO OPAS 38%

10kg-- śruty rzepakowej

 

ilość: 6kg  na byka 450kg+   

 

Zmieniajcie jak coś.

 

Ja zmniejszyłbym  żyta na rzecz pszenżyta. Z żytem trochę trzeba uważać. Daj żyta nie 30 % a 20 i będzie git

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Z tego co napisałeś powyżej, to wychodzi 120kg a nie 100. Chyba coś pomyliłeś. A ten Neorol, to co to za twór? Pztam, bo w moich stronach nie ma tego. Ja używam SanBull z firmy Sano w cenie 1840 zł/t. Stosuje w ilości do 15%.

Rzeczywiście ... to tam 120kg powinno być .Z firmy Neorol od nie dawna daję więc nic nie moge powiedzieć. Co powiecie na zrobienie koncentratu dla bydła np: na 1t paszy

Premiks 2% 20kg

Śruta sojowa 25kg

Sruta rzepakowa 125kg

Kreda pastewna 5kg


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

witam niedawno zaczolem hodowle bykow i mam pytanie odnosnie przyrzadzania paszy tresciwej dla nich otoz moj sklad paszy jaki przyrzadzam to okolo

20 kg owsa 20 zyto 20 przenzyto ozime i 40kg przenzyto jare. do tego dochodzi jeszcze okolo 3-4 kg soji i premiksy i kreda. pytanie czy mogblbym zastapic soje srota rzepakowa i czy przyrosty by sie strasznie pogorszyly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jaki jest koszt wyprodukowania 1t waszej paszy. czy nie lepiej sprzedać zboże na rzecz gotowej paszy pełnoporcjowej. sam jak chowałem opasy to po przeliczeniu 1t własnej =1t gotowej. a gdzie czas poświęcony na przygotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Prosiłbym o ustalenie ile mam dawac sruty z kukurydzy, pszenicy, pszenzyta, w jakiej proporcji do tego koncentrat 10% i powinno być spoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z moich obserwacji wynika ,że dla młodzieży bardzo dobrą paszą jest pasza  na bazie owsa i jęczmienia do tego dodatek może być pszenicy ,lub pszenżyta .Dla większych jak komu pasuje .Wiele razy skarmiałem SanBul bardzo dobry dodatek ,ale byki bardzo się bodły .Wiele osób mi mówi ,że po nim zwierzęta są agresywne .Ja zawsze uzupełniałem białko makuchem i było oki .

 

Co do tej śruty kukurydzianej kolego to w tym roku pewnie będzie wskazana ,bo kukurydza w wielu miejscach była kiepska z małymi kolbami .Wedle uznania dodawaj .

denzel ile u Ciebie kosztuje pasza skoro chcesz gotową kupować ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Z moich obserwacji wynika ,że dla młodzieży bardzo dobrą paszą jest pasza  na bazie owsa i jęczmienia do tego dodatek może być pszenicy ,lub pszenżyta .Dla większych jak komu pasuje .Wiele razy skarmiałem SanBul bardzo dobry dodatek ,ale byki bardzo się bodły .Wiele osób mi mówi ,że po nim zwierzęta są agresywne .Ja zawsze uzupełniałem białko makuchem i było oki .

 

Co do tej śruty kukurydzianej kolego to w tym roku pewnie będzie wskazana ,bo kukurydza w wielu miejscach była kiepska z małymi kolbami .Wedle uznania dodawaj .

denzel ile u Ciebie kosztuje pasza skoro chcesz gotową kupować ?

ja przez ponad 4lat sprzedawałem zborze a kupowałem gotową pasze zależnie od ceny zboża cena gotowej paszy wahała się 900-1200zł/t, sypka zawsze była tańsza od granulowanej 50zł/t a luzem kolejne 50zł taniej. poniżej link do paszarni 

http://www.paszmark.pl/sub.php?section=produkty&id=13

a owies i kukurydza to najlepsza pasza dla cieląt pijących mleko oczywiście nie mielona i do woli, dopóki nie pojawią się w kale cielęta całe ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Jaki dodatek dodawać aby opsay były mniej agresywne

Mi żywieniowiec zalecił tlenek magnezy coś ok 8-10 kg na tone nie więcej bo potem mogą stracić apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja przez ponad 4lat sprzedawałem zborze a kupowałem gotową pasze zależnie od ceny zboża cena gotowej paszy wahała się 900-1200zł/t, sypka zawsze była tańsza od granulowanej 50zł/t a luzem kolejne 50zł taniej. poniżej link do paszarni 

http://www.paszmark.pl/sub.php?section=produkty&id=13

a owies i kukurydza to najlepsza pasza dla cieląt pijących mleko oczywiście nie mielona i do woli, dopóki nie pojawią się w kale cielęta całe ziarna 

 

a teraz po ile mają gotową paszę dla opasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

nie pomogę ci kolego  bo już zrezygnowałem z hodowli , na stronie jest tel. zadzwoń i dowiesz się wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

poradzi mi ktoś co zmienić żeby było dobrze i taniej? mam 6 byków 3 w wadze ok 600 kg i 3 małe 5 miesięcy. chodzi mi głównie o to żeby duże podtuczyc do sprzedaży. dostają sanbull hp w ilości do 2kg na szt dziennie, koncentrat z nutereny opas, i dolmix BO 50g na szt. do tego swoją śruta pszenica jęczmień ta pasza dostała średnio 4kg na szt dziennie i siano buraki. można coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego Dawid ..sanbul jest dobry ,ale to drogo chyba wychodzi .Ja takie duże byki karmiłem paszą treściwą na bazie makuchów do tego kreda i jakieś witaminy .Zmniejszaj tego sanbula i dodawaj w zamian makuchy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Ja osobiscie Sanbulla stosuje byczkom do 300 kg.Ale nie ukrywam ze stosowalem go dluzej ale drogo drogo wychodzil ten biznes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szczerze mówiąc to sanbull jest gowno warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

mat masz racje z  tym mocznikiem dla tego ja z nim ostrożnie i w mniejszych ilosciach  a dorzucam witaminy. ^^

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

sanbull 48zł koncentrat opas 53zł dolmix 12zł 2kg. do makuchow nie mam niestety dostępu a właśnie z tym sanbullem drogo wychodzi ale co zamiast niego dawać wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj