Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+]

92 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:00

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Naprawdę nikt nic nie wie czemu AutoPowr się psuje?Czy to wina oleju,mam na myśli ten sam olej do skrzyni i hydrauliki?Czy są to raczej błędy operatorów?Czy też, tak jak kiedyś w starych MF ta sama skrzynia w ciągnikach o mocy ok.130-150km dawała radę, a siadała przy 180-190km i teraz w JD jest podobnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Dzisiaj, 17:37
  •  

#82 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:09

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Myslę kolego że to kwestia czasu to młoda skrzynia i wychodzą teraz wszystkie wady a jak sam wiesz nikt nie kupuję ciągnika z taką skrzynią na pare hektarów. Ogólnie nie jestem fanem MF ale będąć na praktykach pojeździłem troche na MF8480 ze skrzynią DYNA VT i komfort jazdy i ogólnie skrzynia fantastyczna i ten ciągnik w sezonie jeździ 23 godz. na dobę godzina jest na zmianę traktorzystóe tankowanie i takie tam.
A poza tym u mnie jeździ pare AQ i jak narazie spokój nikomu nic się nie działo ;)

#83 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 luty 2011 - 14:27

Ja też mam ten prooblem, ale dzisiaj się chyba niestety rozwiązał. Byłem u dilera i zapytałem o przekładnię Auto Quad Plus z EcoShift. Opisano mi ją-wszystko fajnie. Poprosiłem o wycenę John Deere 6430 premium z tą właśnie przekładnią. Okazało się, że konfigurator wykluczył taką opcję i dla takiego ciągnika od niedawna oferowana jest skrzynia Power Quad Plus, a pełny wybór przekładni oferowany jest tylko dla 6830 i 6930. No i niestety jest to dla mnie duży minus, jeśli ta przekładnia była taka fajna...

To teraz w mniejszych ciągnikach serii 6039 premium nie ma możliwości wyposażenia w przekładnię AQ+?

#84 Share kamilzapalski

kamilzapalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:31

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Czy do zmiany biegów trzeba użyć sprzegła ?
I jeśli ona jest automatyczna to po co się zmienia te biegi ?

#85 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:38

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Ręcznie zmieniasz zakresy A, B, C, D... możesz dodatkowo zamiast pedału sprzęgła używać sprzęgła w przycisku. Biegi od 1-4 zmieniają się automatycznie lub można je zmieniać ręcznie za pomocą przycisków.

#86 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:20

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] AQP jaką ma max prędkość? możliwe jest 55km/h w 6430 Premium?

#87 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:22

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Wersja AQP Eco osiąga niecałe 45km/h przy ok 1900 jeżeli dobrze pamiętam, jeżeli udało by się odblokować ograniczenie prędkości silnika i na F4 rozpędzi się do obrotów nominalnych to myślę że te 55km/h poleci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:33

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] znalazłem z anglii takiego, sprzedawca pisze że jedzie 55km/h.

#89 Share Maciek1337

Maciek1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2015 - 19:57

Witam. Wiem ze odkopuje,ale moze jakies nowe opinie dot. skrzyni Auto Quad Plus? Czy teraz w Jasiu jest to najlepszy wybor? (wersja 6m) Jak opinie uzytkownikow? Bardziej awaryjna od zwyklej Power Quad? Z gory dziekuje za odpowiedzi :D

#90 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:30

Mechanicznie niczym się nie różni, dochodzi po prostu moduł sterowania skrzynią 'auto', więc jeżeli chodzi o awaryjność to to samo co PQ.

#91 Share adrian294

adrian294

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 13:15

Witam,

Chciałby się dowiedzieć ile kosztuje przekładnia AutoQuad Plus i AutoPowr. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

#92 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 maj 2015 - 09:27

Ale jak? Ale co? Jako część zamienna? Nowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#93 Share adrian294

adrian294

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 maj 2015 - 11:57

Jako po prostu nowa przekładnia, jako część zamienna cała kompletna przekładnia. Piszę pracę magisterską o przekładniach bezstopniowych w ciągnikach rolniczych i potrzebne mi właśnie takie dane. Jesli moglby mi ktos pomoc to byłbym wdzięczny bo przekopałem internet, nawet podzwoniłem po dealerach i nic z tego nie wierze, że jest to takie niedostępne...