Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+]

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:12

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] czytałem posty i widziałem że dużo jest tu dużo mądrych i doświatczonych użytkowników JD a więc mam pytanko czy dotychczas sie borykaliście z jakimiś problemami z skrzynią PQ taką jak w modelu 7700 i czy może ktoś posiada takiego jaśka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Dzisiaj, 05:50
  •  

#62 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 19:52

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] [quote name='FARMER1313' date='24 July 2010 - 20:12' timestamp='1279991562' post='540112']
czytałem posty i widziałem że dużo jest tu dużo mądrych i doświatczonych użytkowników JD a więc mam pytanko czy dotychczas sie borykaliście z jakimiś problemami z skrzynią PQ taką jak w modelu 7700 i czy może ktoś posiada takiego jaśka ?

Mialem okazje kilka razy naprawic PQ w JD serii 7000, 6000. Najczesciej w tych skrzyniach wysiadaja hamulce jazdy do tyłu i urywaja sie sruby trzymajace kosze. Ale wszystkie te awarie zwiazane sa ze zlym uzytkowaniem tych skrzyni.

#63 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 18:05

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Czyli zły dobór oleju ?

#64 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:35

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Mój kolega ma problem z JD 6800 z 94r .Jechał do domu z pola i ciągnik staną.Rewers działa do tyłu a do przodu nic.Posprawdzałem mu elektrykę,wszystko było dobrze.prąd na cewki dochodzi.Pozamieniałem cewki,nic się nie zmieniło.

Dzisiaj przyjechał serwis z Pollboto chodził,sprawdził,nic.Jutro mają jeszcze raz przyjechać z komputerem i sprawdzać ciśnienie w skrzyni na pompach.

Jak się włączy rewers przy kierownicy po przodu,to ciągnik nic nie reaguję.A jak do tyłu to jedzie normalnie jest ok.Jest to skrzynia 20X20 Power Quad[chyba coś takiego] 5 biegów i 4 półbiegi.

Może ktoś z was miał podobny przypadek.Może znacie jakiegoś mechanika do tych skrzyń.Jakiś tel.

#65 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 22:43

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Mialem podobny przypadek w JD 7530. Trzeba tylko sprawdzic cisnienie na jezdzie do przodu ale pewnie jest dobre i dlatego proponue juz wyciagac skrzynie. Ukrecila sie tulej w glownym sprzegle :D A kontakt niech pan poda do siebie i ja sie skontaktuje.

#66 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 09:36

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Ile taka naprawa może kosztować? Ile ten JD ma mtg?

#67 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 11:36

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Jeśli rewers jest mechaniczno-hydrauliczny to proponuję sprawdzić czy jest prawidłowo wyregulowana długość cięgna załączającego zawór

#68 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 14:28

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] rewers jest elektryczno-hydrauliczny.JD ma koło 11 tyś

Dzięki za odpowiedzi.

Jutro mają przyjechać mechanicy z Strzelina to się coś dowiemy.Prawdopodobnie tarcze poszły.

Edytowany przez tomek73, 06 marzec 2013 - 21:16.

#69 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:36

rewers jest elektryczno-hydrauliczny.JD ma koło 11 tyś.696483757 Franek właściciel a do mnie 663735556 Tomek.

Dzięki za odpowiedzi.

Jutro mają przyjechać mechanicy z Strzelina to się coś dowiemy.Prawdopodobnie tarcze poszły.

I jak tam skrzynia? jaka diagnoze postawili mechanicy?

#70 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:11

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Umówili się a nie przyjechali.Kolega dzwonił po 20 razy i nic.Czekamy na innych.Albo tarcze, albo tuleja, albo wałek od rewersu.Tak mówią.Trzeba rozbierać.W tym tygodniu się okaże.

Na pewno dam znać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:15

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] To 6800 pordukowali w 94 roku z elektro-hydraulicznym rewersem? przy kierownicy? Nie był to 6810?
DEZERTER

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2010 - 04:55

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Jeżeli miał PQ to mógłbyć to 6800.

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:00

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] To jest 6800 .Później napiszę co dalej z nim jak coś się ruszy.Jednak 96 rok sprawdzaliśmy.

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 06:59

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] No to przyjechali mechanicy.Skrzynie wyjeli i rozebrali przy nas.Poszły 4 tarcze od rewersu do przodu.Jedna kosztuję 50 euro.Gorzej bo tryb [tuleję]trzeba zmienić bo tarcze go wyjechały za ok 1000 euro.Maże coś załatwią z używanych.

#75 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 20:13

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Parę dni temu przyjechali i założyli skrzynie.Koszt machaników, transportu i na nowych częściach 7,5 tyś zł.

#76 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:57

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Podłączę się pod temat.Mam pytanie odnośnie AP:czemu uważacie że te skrzynie są słabe?Starałem się znaleźć ale wszędzie są tylko ogólniki że są słabe albo niedopracowane.Możecie coś więcej napisać ale tak trochę dokładniej o co chodzi.?

#77 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:55

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] Masz na myśli AutoPowr, tak? Bezstopniówka?

#78 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:52

Masz na myśli AutoPowr, tak? Bezstopniówka?

Tak, oczywiście.

#79 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:36

Skrzynia Auto Quad Plus [AQ+] oj oj to ja mam teraz problem . złożyłem wniosek na johna. To którą skrzynie mam wziąć power Quad plus czy autoQuad plus?? :( myślałem że PQ jest dobra i zamówiłem z nią ale widze że chyba musze zmienić decyzje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Erwin6430

Erwin6430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:45

oj oj to ja mam teraz problem . złożyłem wniosek na johna. To którą skrzynie mam wziąć power Quad plus czy autoQuad plus?? :( myślałem że PQ jest dobra i zamówiłem z nią ale widze że chyba musze zmienić decyzje.

Ja też mam ten prooblem, ale dzisiaj się chyba niestety rozwiązał. Byłem u dilera i zapytałem o przekładnię Auto Quad Plus z EcoShift. Opisano mi ją-wszystko fajnie. Poprosiłem o wycenę John Deere 6430 premium z tą właśnie przekładnią. Okazało się, że konfigurator wykluczył taką opcję i dla takiego ciągnika od niedawna oferowana jest skrzynia Power Quad Plus, a pełny wybór przekładni oferowany jest tylko dla 6830 i 6930. No i niestety jest to dla mnie duży minus, jeśli ta przekładnia była taka fajna...