Skocz do zawartości

Zdjęcie

opadanie paliwa

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek19812

piotrek19812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:06

opadanie paliwa Witam.Mam takie pytanie.Cofa mi sie paliwo w ukladzie paliwowym i nawet po godzinnym postoju(nie mowiac juz o calej nocy)ciagnik pali tak jakby byl swiezo odpowietrzony czyli ciezko lapie i nie na wszystkich garach.Moje pytanie brzmi:czy paliwo utrzymuja zaworki w pompce recznej czy w pompie wtryskowej jest jeszcze jakis zaworek,albo moze jeszcze co innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opadanie paliwa Dzisiaj, 23:51
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:14

opadanie paliwa U mnie tez schodzi paliwo, to wiem, bo jak zgaszę to widać jak sie cofa, ale wogóle tego po odpaleniu ciągnika nie zauważam, normalnie chodzi...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share piotrek19812

piotrek19812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:42

opadanie paliwa ja tez jak odpale to ok,najgorsze te zapalanie a mroz nie pomaga,kazdy obrot walem sie liczy :rolleyes:

#4 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:05

opadanie paliwa ciśnienie powinne utrzymywać zaworki w pompce zasilającej. jeśli ucieka ci paliwo, to najprostrzym rozwiązaniem jest zamontowanie zaworka zwrotnego na przewodzie zasilającym jak najbliżej zbiornika
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:03

opadanie paliwa Klego masiew czy zamontowanie tego zaworka zwrotnego przy pompce zamiast przy zbiorniku ma jakąś różnicę bo u mnie w zetorze jest na przewodzie przy pompce a i tak paliwo zchodzi :rolleyes:

#6 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:25

opadanie paliwa jak dasz go przy zbiorniku to powinno trzymać w całym układzie
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 14:41

opadanie paliwa Jeśli z pompy wtryskowej wychodzi jakiś przewód oprócz wysokiego ciśnienia, to na nim powinien być zaworek. Możesz mieć nieszczelne zaworki przy pompce zasilającej i do tego nieszczelności na odcinku pompka zasilająca - zbiornik paliwa. Można zrobić eksperyment eliminujący ten odcinek - wziąć np przeźroczysty przewód paliwowy i jeśli posiada się drugi króciec(taką końcówkę przewodu paliwowego) nałożyć przewod na niego i przykręcić w miejsce dotychczasowego przewodu, drugi koniec włożyć do dna zbiornika przez korek. Jeśli na nowym przewodzie nie będzie tak szybkiego cofania się paliwa - szukaj usterki na tym odcinku. Sprawdź jeszcze korek paliwa - działanie odpowietrzenia zbiornika, może zasysać paliwo z powrotem przy podciśnieniu panującym w zbiorniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:42

opadanie paliwa moim zdaniem zjawisko cofania się paliwa w mtz nie powinno występować ponieważ zbiorniki są dość wysoko i paliwo ze zbiorników powinno lecieć samo . a jeżeli coś takiego występuje to może między zbiornikiem a pompą jest jakiś zator i ciągnik dostaje za mało paliwa i po zgaszeniu cofa się paliwo ,występuje coś takiego jak pisał kolega wyżej .

Dodaj odpowiedź