Skocz do zawartości

Zdjęcie

[150 ha] Jaki nowy kombajn?

172 odpowiedzi na ten temat

#81 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:37

[150 ha] Jaki nowy kombajn? Już nawet nie chodzi o wydajność kombajnu, a możliwość odbioru. U mnie 10 ton na godzinę dla prawie każdego rolnika, to więcej niż 2 razy jego możliwości odbioru. Niektórzy 20 ton sypią 3 dni na strych... Więc taki avero to dla nich szok. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[150 ha] Jaki nowy kombajn? Dzisiaj, 23:09
  •  

#82 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:06

[150 ha] Jaki nowy kombajn? maxiben cena claasa jest po negocjacjach. podobno niżej juz nie
mozna :D
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#83 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:11

[150 ha] Jaki nowy kombajn? @es8 zgadzam się z tobą u nas 2 robi usługi NH 5070 i nie powiem wydajne maszyny ale niektórzy ich nie chcą gdyż nie nadążają z odbiorem ziarna a jeszcze jak pole dalej to już całkowicie ,przyczepę 4t utnie w 20 minut to nie jeden nie zdąży do stodoły dojechać i dlatego biorą bizona,który drożej wychodzi i jak stojące jakoś się "toczy"
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#84 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:19

[150 ha] Jaki nowy kombajn? My kombajnu nie mamy, ponieważ mamy zbyt mały areał i czekamy na zwiększenie. W promieniu 10 km są tylko dwa dobre kombajny - dwa Claasy Megi. Reszta to same Bizony i stare Claasy. Usługę też nam robi albo jakiś stary bizon, bo te nowsze zajęte albo BS Z110. I stąd dylemat, czy mając 50 ha i będąc średnioograniczonym w budżecie jest sens w ogóle kupować kombajn teraz, czy czekać do momentu wyprzedaży gruntów na gwarancję minimum areału dla kombajnu.

A robienie usługi raczej nie wchodzi w grę, dopóki nikt nie skorzysta z pomocy unijnych, ponieważ dla kombajnu 5-klawiszowego musiałbym 3 rolników zbierać na jeden dzień, żebym miał koszenie i odbiór przez kilka godzin non stop :D

#85 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:52

[150 ha] Jaki nowy kombajn? no fajnie ze piszecie tez mam znajomego co ponad 100 ha dominatorem 150 wykosi i wyczysci tak zeby za nim szczotka nie rosla i ma 4 klawisze i bez aps ktory je odciaza a 4 klawisze szersze a 5 wezszych czy to to samo ? mi duzy kombajn odpada bo mi prow nie przejdzie poza tym duzo mniejszych kawalkow pola i przejazdow a bizonem tez ok100 ha dalo sie zrobic a i logistycznie tez pasuje .a ta roznica w cenie mniedzy lepszym czy gorszym wyposazeniem to mnie w sumnie nie bedzie tak duzo kosztowala bo agencja mi doplaci 60% wiec chba brac lepsze? by pozniej nie zalowac

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 00:49

[150 ha] Jaki nowy kombajn? ej o "malych" rolnikach pisalem wczesniej, wiec wystarczy przeczytac ze zrozumieniem.
jak firma uslugowa co kosi 300 ha chce kupic avero to jest po......lona i tyle - co moge wiecej powiedziec?
jak rolnik, ktory ma 200 ha i nie stac go na tokana to lepiej niech sieje kisiel, a nie zajmuje sie uprawa zboz, bo jedyne co bedzie robil do konca zycia po kupnie avero, to narzekanie, a takich nam nie potrzeba.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:28

[150 ha] Jaki nowy kombajn? znajomy ma domi 150 to 170 ha koszą i nie jest nadzwyczajnie wydajny... i od nowości bierze im olej...
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#88 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:10

[150 ha] Jaki nowy kombajn? ej brzozak ja tez wczesniej pisalem ze do koszena jakby wlasnego mam 90 ha zboz i 30 rzepaku a usluge moge robic ale zawsze pierwsze swoje wiec nie pisz mi o tukanie bo go napewno nie wezme bo wedlug prow jest za duzy a moj dylemat to co wybrac avero czy deutz fahra 5485 ht

#89 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:42

[150 ha] Jaki nowy kombajn? @brzozak twoja wypowiedż jest bezsensowna i nie ma uzasadnienia gdyż np. w moim rejonie są ludzie co mają 10-30ha zboża i do czego im wielki kombajn i za niego przepłacać tym bardziej że ze swojej kieszeni bo unia też ma limity a co będzie za ileś tam lat to nikt nie wie .Znajomy ma nh5050 i jest zadowolony robi usługi całą parą na małych gospodarstwach a bizony stoją bo wiadomo że każdy woli wziąć nową maszynę i nawet drożej zapłacić na godz. on np.brał 350 na godz. w sumie nie wiem czy dużo czy mało i nie znaczy że ten co ma mało ziemi to już nie rolnik

#90 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:21

[150 ha] Jaki nowy kombajn? chyba cos slabo czytasz, bo wrecz przeciwnie twierdze, ze na maly areal w ogole sie nie oplaca kupowac kombajnu (tzn w polsce), co innego jest w bardzo wysoko rozwinietych gospodarstwach na zachodzie, ale tam lepiej umieja pieniadze od nas liczyc i czesciej korzystaja z uslug.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:48

[150 ha] Jaki nowy kombajn? W sumie biorąc pod uwagę opłaci nie opłaci to trzeba by nic nie kupować gdyż dana maszyna nigdy nie wiadomo czy się zwróci ale żeby się nie cofać w czasie ludzie kupują przez fundusze bo inaczej to wiadomo że żaden zakup przy tych cenach nie ma sensu.A czy kiedyś było inaczej jak ktoś kupił jakiś sprzęt to służy pokoleniom i np. bizony chodzą do dziś a ten co się z niego śmiał i stał pod sklepem nie ma nic i nadal twierdzi że się nie opłaci ale wszyscy nie mogą tak myśleć tylko trzeba ryzykować
A po drugie w co inwestować skoro mamy takie czasy jak mamy świnie po 2.8 mleko 0.9 zboże 40 itd.

#92 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:52

[150 ha] Jaki nowy kombajn? ojciec moj kupil kombajn i traktor przed unia i wiedzial, ze bedzie mu sie oplacac. te cale fundusze to wypaczenie naturalnego porządku i niektorzy beda jeszcze przez nie plakac. z drugiej strony glupio nie brac jak daja.

od lat na runku rolnym jest sinusoida, zawsze byly swinskie gorki, a po nich dolki, wiec po co sie dziwic, ze takie zjawisko wystepuje, trzeba po prostu ten czarniejszy scenariusz wziac pod uwage i sie przed nim zabezpieczyc.

koniec tego OT

#93 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:56

[150 ha] Jaki nowy kombajn? Oj brzozak no rzeczywiści ojciec Twój wywali całą kase na sprzęt i opłacało mu się, a Ci co kupują na PROW to juz się nie opłaca i nikt nie kalkuluje tylko bierze bo dają. Jeśli tak to Twoje pojęcie o świecie jest nieco ograniczone. Bronisz tatuśka bo pewnie teraz sobie myśli że mógł poczekać i miałby 300tys w kieszeni.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#94 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:24

[150 ha] Jaki nowy kombajn? ??? a ciekawe czym by zbieral przez 5 lat. policz sobie ile tak naprawde dostajesz z tych 300 tysiecy. poza tym przed unia nie bylo podatku na maszyny rolnicze, a same maszyny duzo tansze.

teraz ktos ci daje jalmuzne, a ty sie tak z tego cieszysz, tylko nie dostrzegasz, ze najbardziej korzystne to jest dla producentow, dilerow i bankow, a dopiero pozniej dla rolnika. z jednej strony dobre jest takie napedzenie rozwoju, tylko nie wiadomo, czy wszyscy sie w tym dobrze odnajda.

#95 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:29

[150 ha] Jaki nowy kombajn? Ile Ty masz lat? Jak to nie było podatku kto Ci takich głupot nagadał? Podatek był tylko nikt z małych rolników nie przechodził na niego Tzn dawno dawno(można powiedzieć w zamierzchłych czasach :D) temu nie było ale wtedy można było kupić tylko Ursusa.
To choćbyś nawet nie wiem jak liczył to i tak ja wychodze lepiej niż Twój starszy.

#96 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:36

[150 ha] Jaki nowy kombajn? vat na maszyny rolnicze jest naliczany od 2004 roku. nie chce mi sie ciagnac tego dalej, jest inny temat gdzie juz gadalismy o tych sprawach

http://www.ppr.pl/artykul-vat-na-maszyny-93288-dzial-9.php masz tutaj d.po wolowa i sie nie kluc, jak nie wiesz

#97 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:43

[150 ha] Jaki nowy kombajn? No właśnie, popatrz sobie teraz ile osób kupiło maszyny w latch 1998-2004 a ile w latach 2004-2009.
I kto w ogóle myslał o zakupie czegokolwiek przed 2004r? Wtedy wg mnie to było ryzyko dużo większe niż teraz, i moło kto myślał o zakupie maszyny, czy w ogóle o inwestycjach.

#98 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:45

[150 ha] Jaki nowy kombajn? No proste, że od 1 maja 2004 roku kiedy nasz piękny kraj wszedł do UE to musiał zmienić prawo względem maszyn rolniczych i obłożyć podatkiem VAT. Co do zakupów przed wejściem do UE to mój Ojciec też narobił zakupów za znaczą kwotę pomimo, ze możliwe było kupienie tego sprzętu dwa miesiące później i to z "dotacją". Dla przykładu cena przyczepy Pronar o ładowności 6 ton w lutym 11 tyś a w czerwcu 16tyś :D i co Ci po 30 % dotacji, jak musiałbyś się nachodzić po wszystkie papiery i nie wiadomo czy byś dostał.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#99 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:14

[150 ha] Jaki nowy kombajn? no nie do konca sie zgodze bo kupilem w 2004 w styczniu nowy ciagnik 105km i bez watu dzisiaj ten sam traktor po 6 latach jest drozszy o 10 -15 tys plus wat ktory i tak nie jest kosztem bo go odlicze wiec czy to jest duzo? ale wtedy nikt mi nic nie dolozyl wiec proste co i kiedy sie bardziej oplaca odnosnie kombajnu brzozak jak ja maialbym czekac na usluge na 120 ha to chyba a raczej napewno dostalbym w leb bo kazdy kosi najpierw swoje a potem usuge a straty w rzepaku moga byc wielkie a tak jade kiedy chce i to jest spokoj i kombajn kupuje napewno i chyba juz wiem jaki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:15

[150 ha] Jaki nowy kombajn? @Grzenio za bystry to ty kolego nie jestes...

ja mowilem o malych rolnikach tj. 20-40 ha, a nie 120!!!!!
na taki areal to i avero i ten df jest za maly, ale gospodarz sobie jak chcesz