maxiben

[150 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

nie jd ma taką cenę wyjściową .

do tego ma promocje na euro. dopłacają 20 groszy do każdego euro nie mniej jednak jak 3.9 zł za euro.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

To i tak wciąż różnica 30 tysięcy złotych brutto w cenie między NH 5070 a JD 1470. Nie spodziewałem się.

 

a co do tematu: ile kosztuje ten Deutz 5485 HT? Bo wydaje mi się, że nie trzeba porównywać ceny Avero do JD już, chyba że ktoś koniecznie wybral Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ciekawe bo tydzień temu byłem u dilera i powiedział mi 416 netto - cena katalogowa. chyba że sam nie wiedział co mówi


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ja za wózek dałem 11tys brutto chyba, a jak wy porównujecie Avero do TC 5070 ? ten Claasik ma 4 wytrząsacze a 5070 5 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

też stałem przed takim wyborem kombajny to porównywałem sobie TC 5070 i Tucano 320, i powiem że Claas naprawdę mi się spodobał i niby też krąży taka opinia że Claas najlepszy... no to mieliśmy brać Claasa ale wszystko było dobrze jak zbieraliśmy oferty ceny obydwu kombajnów był podobne, ale gdy przyszło kupować to Tucano na "dzień dobry 100 tys droższy". Więc wybór musiał paść na TC 5070 nie dość że ten tańszy to i lepiej wyposażony. jedyne co mogło by być lepsze to kabina, ale niedługo może to się zmieni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

o kurcze roznica stowy dosc spora tc5070 ma wiecej koni ? a kabina to jakakolwiek i tak luksus w porownaniu bo bizona z daszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet nie porównanie Tuca 320 do TC5070 wypada na korzyść NH. W żółtym masz większe o 20% klepisko, fakt Claas ma większe o 30% wytrząsacze, jednak NH posiada separator obrotowy, czyli dodatkowe 0.85m2 aktywnej, bądź, jak ktoś będzie spekulował, biernej powierzchni młócącej. O ile w rzepaku różnicy znaczącej nie będzie, o tyle w tęgiej pszenicy wyniki mogą od siebie odbiegać.

 

Poza tym 100 piechota nie chodzi. Teraz kwestia wyboru, czy płacimy tyle za markę, prestiż i niebywały luksus w kabinie i właściwie nie stwierdzoną obiektywnie wyższą bezawaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja miałem takie same dylematy zarówno z ciągnikiem jak i z kombajnem.Maszyna ze stajni DF odpadła na starcie.Mam niedaleko dilera catepilara niestety mimo że kombajn sam w sobie nie jest zły to jednak też mnie nie przekonał (to samo co mf, fendt, lawerda). Na placu boju został NH i Claas. Niestety bruksela (polskie władze) ograniczyły mi możliwośc wyboru już na starcie. Więc został domi 150 avero 240 lub nh 5050 ,5060. W mojej wsi ci którzy przechodzą z bizona większosc przeszła na claasa (mega. domi76,78,150hydro) i jeden na df5485ht. Więc podbudowany tym że stare nawet claasy śmigają praktycznie bez awarii zainteresowałem się claasem. Niestety czar prysł domiator 150 golas niesamowity czas dla niego zatrzymał się w latach 90 można nawet zaryzykowac stwierdzenie że porównując go do vx sl to nawet dominator150 cofną się w rozwoju. Wiec jeśli mam dac 300tyś netto za coś co niestety nic nowego nie wnosi dominator odpadł. Zostało avero Nowośc claasa na rok 2010 hit jak to mówią. Kabina vista raj dla kombajnisty (fakt że kabina była w demolce czyżby wady wieku dziecinnego?)zbiornik ziarna duży z rura unowocześnioną. No i APS system do nie dawna zarezerwowany dla obszarników w końcu dostał się do maszyny dla małorolnych :D.Niestety APS to też nie super rozwiązanie samo w sobie.Myślę że Claas robiąc avero aby wrowadzic coś nowego w obliczu kryzysu poległ szukając oszczędności zostawił tył dominatora i to był błąd moim zdaniem. Co z tego że avero może łyknąc dużo ale tył nie nadąża już. Nie będę czepiał się innych szczegółów jak sposób otwierania osłon silnika,chłodnica bez rotora,jakoś

dziwnie mały otwór gardzieli (mniejszy jak w domi) rozwiązanie chwytacza kamieni. brak 3 siłownika do pracy ze stołem. Claas się zapętlił bo jeśli dołożyli by 5 klawisz wyszedł by tucan bez aps tez czyli mieli by 2 podobne maszyny. Zobaczymy jak to rozwiążą i jak avero będzie rzeczywiście śmigac.Więc mimo wielkiej chęci nabycia classa pojechałem do NH i zdecydowałem sie na NHtc5050. sorki że tak się rozpisałem :D


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja też mam taki dylemat bo to kupa kasy tylko ja rozważam 2 modele nh 5050,5060 i sam nie wiem bo jedni chwalą hydro drudzy nie a w 5060 przepustowość większa ale znowu droższy i nie wiem np.czy olej w hydro to się zmienia co rok? i jaki to koszt?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

claas sie wcale nie zapetlil, tylko wypelnil nisze rynkowa. moim zdaniem to kombajn przeznaczony dla malych gospodarstw, malych, ale bardzo preznie dzialajacych. kombajn, ktory pozwoli wlascicielowi cieszyc sie komfortem klasy premium w kombajnie, ktory jest mu potrzebny :D

 

kto sie nie rozwija zostaje w tyle, mysle ze producent sie nie dorobi na tym kombajnie, co pewnie doskonale przewidzial, ale produkcja to nie tylko pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

brzozak nie nie osłabiaj mnie. Myślisz że claasowi nie chodzi o kasę? Jeśli by tak uważali to by spuścili z tonu i kasowali za maszyny tyle co NH zwłaszcza ze kurs euro jest tani a oni cenę od grudnia podnieśli o 10tyś więc nie wciskaj mi kitu że produkują jakiś model by zrobic komuś dobrze. Poszli na łatwiznę kabina od tego aps od innego reszta od innego poskładali maszynę z maszyn które są na rynku. Gdyby avero było tak jak mowisz niejako bonusem dla fanów claasa to dali by 5 klawisz szersze sita lub nawet zrobili by je dłuższe i sprzedawali w tej cenie co teraz. Ja twardo uważam że claas modelem avero 240 chciał miec nowośc na rynku kombajnów ale tak do końca mu nie wyszło. Sam uważam że kombajny claasa są dobre. Brzozak wspomniałeś o staniu w miejscu masz racje ale moim zdaniem w sferze kombajnów do gosp ok 100ha to claas niestety stoi w miejscu a wręcz się cofną rezygnując z modeli 78 i serii 80 . była by to alternatywa dla tucana za cenę niewiele większa od dominatora 150( nie mowie o medionie bo to inna kwestia). Każda licząca firma musi coś robi by pozostac w grze.

 

ps po co komu komfort pracy w premium i straty z tyłu?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie osobiście, to po wprowadzeniu Avero, Dominator stracił rację bytu na rynku. Powinni teraz wprowadzić Avero bez APS'u zastępując Dominatory. Wtedy możnaby mówić o jakimś postępie, wprowadzamy nową serie stara ustępuje. Tak jak było z Medionem i Megą, które zostały wyparte przez Tucano. Poza tym po co wprowadzać, coś co wg. Ciebie Krzyśku ma być produktem niszowym? Moim zdaniem Dominator póki co zostanie w ofercie, jednak finalnie zginie z niej tak jak jego więksi bracia. Przecież większość dopłaci i weźmie Avero, bo Domi nie daję takiego komfortu. Ewentualnie wezmą NH, niestety ale przy obecnych cenach raczej rolnik będzie kierował się wydajnością i ceną maszyny. Szczerze co byś wybrał maszynę bardziej wydajną czy bardziej luksusową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

bobek claas broni dominatora bo ma wyrobioną renomę na polskim rynku dużo gospodarstw chce kupic claasa ale niestety są ograniczenia finansowe i kupują dominatora. Myślę ze avero to właśnie próba bicia się z NHtc5050 wiedzą że samym dominatorem nie dadzą rady. Natomiast stosując dalsze zmiany w avero nie byli by konkurencyjni co do ceny wiec szukali złotego środka zaskoczyc czymś nowym i nie pozostawac w tyle.

 

tak odchodząc od classa NH też nie jest doskonały ale ogladając kombajny df stwierdziłem że NH nie jest zły. Każda maszyna na naszym rynku ma + i -. Niektóre firmy zdaja sobie z tego sprawę rekompensując - ceną inne nie. Claas jest w komfortowej sytuacji w polsce firma ma świadomośc że Polacy przekonali się do claasa po za tym rynek zachodni zamyka się na drogie maszyny gro rolników ogranicza inwestycje lub kupuje tańszy sprzęt. Nie chodzi tu o obronę jakiejkolwiek marki. Osobiście znam wielu właścicieli mercedesów którzy kupowali auto bo poprzedni model był super kupili i narzekali a po mimo to następne auto które kupili też było mercedesem :D


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomo, że ideału nie ma i w większości jednak decyduje kasa i stosunek do marki. Jednak ja pisząc swój post napisałem, że u mnie w okolicy mocno trzyma się NH, jednak po piętach depcze mu JD. To głównie sprawa odległości od serwisu, bo do obu trasa ma podobną długość, natomiast Claas jest już jednak dalej. Claas widzi szansę w Polsce, bo mamy PROW i zainteresowanie sprzętem jest ogromne. Pozycja i opinia Niemców, jak najbardziej. NH zrobił dobry krok i wykipiał Bizona, przez co w sercach rolników jest następcą spadkobiercą Bizona. DF ma mało wyrobioną markę, podobnie jak Laverd'a. MF i Fendt mają większą szansę przebicia, głównie ze względu na opinie o marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakbym mial 60 ha i nie mial szans na rozwoj, brak szans na uslugi to wzialbym za ta sama kase bardziej komfortowy, bo zniwa w 2 dni to nie zabawa, poza tym od kombajna trzeba odebrac material. nie wyobrazam sobie by maszyna stala bo nie ma przyczepy.

jak bym mial 150 ha to wolalbym jezdzic bez kabiny, ale kombajnem 6 klawiszowym z 2 bebnami mlocacymi :D

 

avero jest produktem niszowym i do takich producent doplaca, bo wielkosc produkcji nigdy nie pokryje kosztow stalych i zmiennych wdrozenia do produkcji, ale to bardzo czesta praktyka w produkcji :D

jakby dali 5 klawisz to avero nie byloby juz produktem niszowym :(

jak nie wierzycie to rozejzyjcie sie po koncernach samochodowych, czy kia, suzuki albo tata ma odpowiednik 370z nissana, badz auri r8?? nie, bo ich nie stac na taki luksus wprowadzenia niszowego auta, a tamtych producentow stac, podnosza tym samym swoj prestiz i pozycje firmy, co bedzie procentowalo w przyszlosci, badz odbije sie czkawka w czasie recesji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawda jest taka, że mało kto na 50ha kupuje nowy kombajn, jeżeli nie ma zaopatrywania na usługi. W trzecim wierszu piszesz, jak rolnik. laugh.gif

 

Z drugim akapitem zgadzam się, jednak rynek kombajnów to nie rynek maszyn. :D Ma większe rozmiary, konkurencje oraz inne kryterium wyboru. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u nas malo kto, na zachodzie w takiej belgi 50 hektarowe gospodarstwo to juz wielkoobszarowe i tam beda one szly. druga sprawa to tereny gorzyste, gdzie i tak sie nie wepchniesz ciezkim kombajnem z duzym hederem, a kombajn gorski za milion zlotych nie bedzie ekonomicznie uzasadniony.

Prawda jest taka, że mało kto na 50ha kupuje nowy kombajn, jeżeli nie ma zaopatrywania na usługi. )

tym samym przyznajesz, ze to produkt niszowy :D

Z drugim akapitem zgadzam się, jednak rynek kombajnów to nie rynek maszyn. :D Ma większe rozmiary, konkurencje oraz inne kryterium wyboru. :(

dokladnie tak jak mowisz, ale wlasnie jestesmy swiadkami, ze taki proces zaczyna powstawac na runku maszyn rolniczych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

avero jest produktem niszowym i do takich producent doplaca, bo wielkosc produkcji nigdy nie pokryje kosztow stalych i zmiennych wdrozenia do produkcji, ale to bardzo czesta praktyka w produkcji :D

 

praktyka produkcji jest taka żeby możliwie najmnijeszym nakładem oraz możliwe njmnjesza ingerencja w istniejące linie produkcyjne stworzyc produkt mogący konkurowac na rynku zarówno cenowo jak i technicznie. Awero nie jest produktem niszowym jest to próba wyznaczania nowej drogi w danym segmęie kombajnów jednocześnie demonstracja sił imyśli technicznej danej firmy w celu zdeklasowania rywali na rynku w danym segmęcie i przyciągnięciu nabywców po za tym nowośc w jednym segmęcie przyciąga nabywców całej marce. dużo firm reklamuje dane auto które nie robi powalającej sprzedaży ale przyciąga nabywców bo firma obiecuje że zastsowono tam podobne rozwiązanie.

 

mowisz o nisanie z350 a wiesz gdzie też montowane byly lub sa jego silniki?

różne są intencje speców od reklamy ale mało kiedy firma sprzeda coś co nie pokruje kosztów produkcji

nie mowie to o nie wypałach twórczych których nie zaakceptowali nabywcy (wtedy zostaje produktem niszowym i umiera smiercią naturalną) lub wraca do łask jako rarytas (co w kwestii kombajnu raczej sie nie zdarzy) :D


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobrze niech bedzie, ze pokryje, ale spodziewane zyski sa na tyle male, ze nie sa przekonujace dla podjecia ryzyka - moze byc?

 

2 czesci pierwszej czesci twojej wypowiedzi, czyli wyscig zbrojen jest spojna z moja mysla, tylko inne slowa uzyte :D

 

nie wiem gdzie produkuja silnik tego nissana, czepiasz sie jak ci sie nie podoba 370z to wez sobie bmw X6 pod lupe.

jesli musi byc twoje na wierzchu to powiedz od razu, bo to temat rzeka i mozemy tak w nieskonczonosc gadac, tyle ze juz wiecej pewnie nic madrego nie wniesiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj