Skocz do zawartości

salers czy limousin

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:38

salers czy limousin Jak uważacie lepiej hodować salersa czy limousin?? A po za tym ma ktoś namiar na hodowle zarodową salersa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
salers czy limousin Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:40

salers czy limousin A jaką formę hodowli masz zamiar prowadzić?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:47

salers czy limousin O ile dobrze pamiętam to Agrofirma Witkowo ma spore stado Salersów.

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:48

salers czy limousin Salersy są jeszcze bardzie prymitywne niż limousine także jak się nastawiasz na ekstensywność to jak najbardziej salersy. Zależy co i jak?

#5 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:07

salers czy limousin O limousine było już dużo na forum, dlatego skupię się na salersie. Jest uznawana za najstarszą i najczystszą genetycznie rasą europejską. Ponieważ pierwotnie żyły w górach doskonale dostosowały się do trudnych warunków środowiska. Mamki charakteryzuje najwyższa mleczność w śród ras mięsnych. Mamki cechuje bardzo dobra płodność, łatwość ocieleń i dobra żywotność cieląt. Wykorzystują najbardziej ubogie w żywność tereny. Najlepsza linia mateczna do krzyżowania towarowego, najlepsze wyniki uzyskuje się krzyżując salersy z charolaise. W opasie intensywnym średnie przyrosty ok 1300g,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:12

salers czy limousin Uczę się w technikum rolniczym i właśnie mam o rasach bydła porodach itd. wiec może jakoś zabłysnę :rolleyes: :blink: :(

Limousine to rasa która łatwo dostosowuje się do środowiska wiec nie będzie kłopotów z adaptacją i można stosować u nich opas półintensywny,

Salers jak ktoś mówił to taki prymityw, i z mięsnością u nich gorzej, ale jedzą nawet słabej jakości pasze objętościowe.

W tym przypadku zdecydowanie zdecydowanie Limousine, lecz ja bym zaryzykował z mniej znanymi rasami jeżeli masz zamiar opasać intensywnie

#7 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 09:05

salers czy limousin Według mnie to jeśli chcesz opasać ekstensywnie to ja bym wybrał HEREFORDY. Krowy same się cielą i można je żywić samym sianem i pastwiskiem. Ale jeśli chcesz opasać intensywnie to bym wybrał LIMOUSINE. Lepij przyrastają i mają lepszą wydajność rzeźną.

#8 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 18 listopad 2014 - 01:25

salers czy limousin Ja mam Salersy i nie chce innych, naprawdę polecam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 18 listopad 2014 - 08:01

salers czy limousin

jeśli masz dobre warunki to limusine, łatwiej sprzedać, lepsze mięso itd, jeśli warunki masz ekstensywne to zdecydowanie salers mamki i kryj to bardziej szlachetnymi bykami- piemontese, charollais, limusine.

Mamki badą łatwiejsze w utrzymaniu, tańsze a potomstwo wystarczająco dobre by znaleźć odbiorce