Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

zapowietrzający się silnik

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
22 odpowiedzi na ten temat

#1 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:37

zapowietrzający się silnik Witam. mam problem z silnikiem perkins 4 cyl.w kombajnie mf 186 a dokladnie z jego odpalaniem.jeżeli dłużej postoi(1 dzień) to musze odpowietrzać pompe i kolejno przewody przy wtryskiwaczach. już przez to wykończyłem rozrusznik.czy jest w tych układach jakiś zawór zwrotny? jaka może być przyczyna zapowietrzania się?
  • 0

#2 coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 33077771

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:44

zapowietrzający się silnik nie wiem jak w tym silniku może ma pompke wspomagającą do bloku silnika przykręcaną??? jeśli w niej membrama poszła to paliwo może iść do silnika i powietrze łapie z bloku
  • 0

#3 MarcinVp3

MarcinVp3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • 6818690

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:45

zapowietrzający się silnik Miałem podobny problem z ciągnikiem MF 699 (6 cylindrów) zawsze gdy rano go odpalałem pochodził 5 minut i się zapowietrzał
i w ciągu dnia gdy pracował kilka krotnie był postój, ale uszczelniliśmy przewody od pompki paliwowej ten wchodzący i
wychodzący i od tamtej pory jest spokój z zapowietrzaniem się-Może Ci mój przypadek w czymś pomoże
  • 0

#4 FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • 3108658

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:38

zapowietrzający się silnik Najlepiej odkręć przewody ssące od pompki zasilającej bo jak Ci się zapowietrza to tylko przed pompką zasilającą bo tam pompka ssie a za tłoczy i tam się nie zapowietrzy. Ale jak chodzi to nie gaśnie ? bo jak nie to nie przewody ssące tylko jak piszesz gdzieś się zacioł zawór zwrotny i paliwo spływa i zanim pompka zaciągnie to złapie powietrza poszukaj na necie katalogu silnika i szukaj. Najlepiej jakiegoś szprytnego mechanika żeby znalazł ten zawór :rolleyes: Pozdrawiam
  • 0

#5 david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:59

zapowietrzający się silnik możesz też kupić zaworek zwrotny uniwersalny w motoryzacyjnym koszt ok.50 zł i założyć na przewodzie zasilającym ja tak w swoim golfie zrobiłem i jak ręką odjął
  • 0

#6 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:36

możesz też kupić zaworek zwrotny uniwersalny w motoryzacyjnym koszt ok.50 zł i założyć na przewodzie zasilającym ja tak w swoim golfie zrobiłem i jak ręką odjął

ale przed czy za pompką zasilającą?

Najlepiej odkręć przewody ssące od pompki zasilającej bo jak Ci się zapowietrza to tylko przed pompką zasilającą bo tam pompka ssie a za tłoczy i tam się nie zapowietrzy. Ale jak chodzi to nie gaśnie ? bo jak nie to nie przewody ssące tylko jak piszesz gdzieś się zacioł zawór zwrotny i paliwo spływa i zanim pompka zaciągnie to złapie powietrza poszukaj na necie katalogu silnika i szukaj. Najlepiej jakiegoś szprytnego mechanika żeby znalazł ten zawór :rolleyes: Pozdrawiam

a czy jest taka możliwość żeby ten zawór był w pompie paliwowej?bo jest tam taki dekielek z tyłu pompy, jak go rozkręciłem to były tam sprężynki i tłoczki to może to?
  • 0

• Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:36

zapowietrzający się silnik Filtr paliwa ma odpowietrznik.Jest on prawdopodobnie zatkany i to jest problem. U mnie było to samo. Odpowietrznikiem jest śruba na połączeniu rurki przelewowej z wtryskiwaczy z powrotem do zbiornika. Gdybyś miał nieszczelność raczej zapowietrzałby się w czasie pracy. Założenie zaworka zwrotnego nic nie daje w takim przypadku.
  • 0

#8 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:42

Filtr paliwa ma odpowietrznik.Jest on prawdopodobnie zatkany i to jest problem. U mnie było to samo. Odpowietrznikiem jest śruba na połączeniu rurki przelewowej z wtryskiwaczy z powrotem do zbiornika. Gdybyś miał nieszczelność raczej zapowietrzałby się w czasie pracy. Założenie zaworka zwrotnego nic nie daje w takim przypadku.

tam są dwa filtry to pewnie na którymś z nich.
  • 0

• Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:14

zapowietrzający się silnik Przewód przelewowy od wtryskiwaczy na filtrze (nie pamiętam którym) łączy się z przewodem przelewowym do zbiornika. Śruba mocująca do górnej pokrywy filtra jest w środku wydrążona i ma ponad gwintem otworek średnicy czubka szpilki. On jest najprawdopodobniej nie drożny. Jak podasz na PW e-mail'a to prześlę strony z katalogu od 307 lub 507 (tylko takie mam). Zakładam, że w 186 jest tak samo jak w 307.
  • 0

#10 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 10:32

Przewód przelewowy od wtryskiwaczy na filtrze (nie pamiętam którym) łączy się z przewodem przelewowym do zbiornika. Śruba mocująca do górnej pokrywy filtra jest w środku wydrążona i ma ponad gwintem otworek średnicy czubka szpilki. On jest najprawdopodobniej nie drożny. Jak podasz na PW e-mail'a to prześlę strony z katalogu od 307 lub 507 (tylko takie mam). Zakładam, że w 186 jest tak samo jak w 307.

• 0

#11 karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • 1979939

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:08

zapowietrzający się silnik Witam. W takim przypadku radziłbym wymienić filtry paliwa bo one także mogą być za to odpowiedzialne jeżeli nie wymnieniałeś ich.... mogą być zabite i paliwo przez noc zejdzie i rano nie chce zaciągnąć bo jest brud...
  • 0

#12 FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • 3108658

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:40

zapowietrzający się silnik Jak by filtry były zapchane to tracił by moc podczs pracy a ztego co hopper5 pisze tak się nie działo ;)
  • 0

#13 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:07

Jak by filtry były zapchane to tracił by moc podczs pracy a ztego co hopper5 pisze tak się nie działo ;)

jak tylko uda się go odpalić to później nie ma żadnych problemów.
  • 0

#14 karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • 1979939

Napisany 25 styczeń 2010 - 12:52

zapowietrzający się silnik jak bedzie zabity filtr to mozesz go nawet nie odpalic a jesli juz go odpalisz to pochodzi 5 minut i zgaśnie bo sie zapowietrzy.... pozdro
  • 0

#15 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:13

zapowietrzający się silnik Zastanówcie się co piszecie.
Blokada i zmniejszenie przepływu paliwa przez filtr nie jest żadnym zapowietrzenie układu. Zapowietrza się wtedy gdy zamiast paliwa zasysa powietrze na nieszczelnościach.

Do hopper5
Pompkę zasilającą masz tłoczkową , czy membranową?
Rozbierz tą pompką sprawdź czy w zaworkach nie masz paprochów, czy zaworki nie siedzą luźno w gniazdach. Znajomemu class stanął na polu i okazało się, że w membranowej pompce zaworki były tak luźne, że jeden mu obróciło.
  • 0

#16 mickboss

mickboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 15:23

zapowietrzający się silnik Zapowietrzanie sie to zmora tych silnikow. Mialem tez ten problem i wymiana przewodow oraz pompki zasilajacej na nowa niewiele pomoglo. Zastosowalem tanie rozwiazanie tego problemu poprzez zamontowanie dodatkowej recznej pompki z zaworem zwrotnym. Przed porannym odpaleniem wystarczy podpompowac i odpala odrazu. Wczesniej tez wykonczylem rozrusznik. Cala wine w tych ukladach ponosi zbiornik paliwa ktory jest umieszczony ponizej silnika i nawet niewielka nieszczelnosc ukladu sprawia duzy problem.

http://allegro.pl/it...diesel_8mm.html

Mysle ze to rozwiazanie w Twoim przypadku pomoze i zaoszczedzi Ci czasu i nerwow.
  • 0

#17 Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • 5233679
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:12

zapowietrzający się silnik u nas MF 3060 jak się zapowietrzał i nie chciał palić, to byliśmy zmuszeni zrobić remont silnika. Przyczyną był brak wewnętrznego filtra powietrza (wina poprzedniego właściciela)...
  • 0
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#18 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:01

zapowietrzający się silnik Proponuję taką, pozycja nr 8
http://www.hermon.co...wnload/pump.pdf
  • 0

#19 hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:51

Zastanówcie się co piszecie.
Blokada i zmniejszenie przepływu paliwa przez filtr nie jest żadnym zapowietrzenie układu. Zapowietrza się wtedy gdy zamiast paliwa zasysa powietrze na nieszczelnościach.

Do hopper5
Pompkę zasilającą masz tłoczkową , czy membranową?
Rozbierz tą pompką sprawdź czy w zaworkach nie masz paprochów, czy zaworki nie siedzą luźno w gniazdach. Znajomemu class staną na polu i okazało się, że w membranowej pompce zaworki były tak luźne, że jeden mu obróciło.

pompka jest membranowa i jest nowa.
a czy to normalne zjawisko że jak pompuje tą pompką to przez pierwsze pare ruchów czuje opór(pompuje paliwo) a później już oporu nie czuje?
  • 0

Google AgroFoto Ads zapowietrzający się silnik

• Reklama google
Dzisiaj, 01:38
  •  

#20 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:39

zapowietrzający się silnik Normalne. Pompką ręcznie pompując zasysasz paliwo, a pompuje sprężyna. Po napompowaniu do pełnego układu nic nie możesz zassać bo wszędzie jest paliwo, które już się nie przemieszcza i zaworek ssący nie otwiera się.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s