Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:43

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Filipoo może i masz rację ale po części kiedyś podawali siłe uciągu ale teraz dla wygody i z niewiedzy niektórych podają max masę przyczep

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Dzisiaj, 00:23
  •  

#22 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:57

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu @filippoo:
a czy przypadkiem siły uciągu ciągnika/przyczepy (siły w przyrodzie oddziaływuja zawsze wzajemnie) nie liczy sie ze wzoru 0.8(dla dwunapedowego) x masa ciągnika? do tego możemy dorzucić jeszcze jakiś "zapas bezpieczeństwa" jak napisał ktoś wyżej (w projektowaniu konstrukcji np. windy jest ok 3,5 przy samolotach dochodzi do 10 o ile dobrze pamiętam z lekcji;), bo masa wprawiona w ruch ma jednak pewien pęd i powinno śmiało wystarczyć;]
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:02

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Zgodnie z przepisami, homologacją pojazdu, masz podane DMC przyczepy i zaczep do tego dostosowany. Uciąg ciągnika to do prac polowych, by móc dopasować maszyny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:04

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu dmc to ja mam 10ton wiec to byłby absurd totalny skoro sam traktor wazy cos z przedziału 5-6ton

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:15

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Waga to nie wszystko. Co to za traktor?

#26 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:17

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu no tak ale mówimy tu o ciągniku 125KM i zaczep do niego 15 ton\???  :lol: nie mozliwe jest zeby  masa przyczepy z łądunkiem tyle wazyła bo wiadomo ze pociągnie jeszcze raz tyle. to  c-360 ma 1.2 tony to tyle jej dasz ja sama przyczepa wazy 1,4 tony?? tu akórat chodzi o siłe medzy przyczępą a ciągnikiem bo inaczej tego nie widzę a wiadomo jak ciągnik 4x4 powinnien miec  mocniejszy zaczep ale w starszych mogelach tego nie ma te nowe napewno juz mają dostosowane do swojej siły

tym bardziej  jezeli powstawał ciagnik o mozliwościach x to nie załozą mu zaczepu o wytrzymałości mniejszej od x  tylko raczej dwu krotnie wiekszej wytrzymałości prawda??

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:24

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu ciagnik to JD 6810 w dowodzie ma DMC 10ton

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#28 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:41

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Proszę oto link: Zaczep akurat ten jest do Fendt'a ale był również do JD.
Temat się rozwija :blink: jakieś moce... jakieś zerwania... urwania...
dlaczego to już druga strona, treści sporo a wiedzy... oceńcie Sami...

Kolega @dawidg2 podał linka ze wzorem na obliczanie siły uciągu /jest tam nawet przyspieszenie ziemskie :rolleyes: / a nawet nie zawahał się go użyć...Brawo!
Panowie litości... nie zaniżajcie poziomu Forum, to nie jest dział Hyde Park...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:43

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu ja mam taki dylemat. Mam ciągnik 1224 dwie przyczepy na które wchodzi po 12,5 ton pszenicy, przyczepy ważą po 4 tony, całość 33tony i boje się ich zapinać, chociaż ostatnio jeżdziłem, ale do 3 km. Maksymalnie jechałem z zestawem 28ton [woziłem buraki] po 30 km i było dobrze, 26 ton to nie raz ale 33 to się boje. Mam stary typ zaczepu na bolec 38mm Co o tym sadzicie z góry dziękuje.

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:44

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Jacku nie myl uciągu ciągnika z maso ciągnionego zestawu. Na YT jest film jak zwykła 60 ciągnie 60ton. Cały haczyk w tym ze jest to wagon kolejowy na LHS a na szynach nie ma takich oporów jak na normalnych kołach. Trzeba by sprawdzić ile ton uciągu ma ciągnik.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:08

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu pytałem się ostatnio dilera Claasa o Axiona 810 169km ile ma uciągu na zaczepie to powiedział że chyba 42 tony ale nie był pewny a ja się nie dopytywałem o szczegóły

#32 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:39

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu A DMC to zdaję się Dopuszczalna Masa Całkowita czyli w przypadku ciągnika : DMC - Masa Własna Ciągnika = maksymalna masa klamotów które można na nim powieść. I to nie ma nic wspólnego z zaczepem.
A czy nie było by prościej po prostu dowiedzieć się jaki zaczep w tych ciągnikach montowano oryginalnie i w zaczep o takich parametrach się zaopatrzyć?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:29

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Ciągnik to nie rakieta kosmiczna że startuje w kosmos pionowo w górą i ciągnie na tym zaczepie za sobą przyczepy, żeby musiał mieć siłę uciągu zaczepu taką jak DMC masa przyczep tylko w takim przypadku, a ciągnąc przyczepy ta siła jest dużo niższa, pozatym i tak prędzej urwie się zaczep przyczepy niż w ciągniku, już tak miałem w rozrzutniku, myślałem że ciapek mnie przerzuci he he

#34 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:55

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Zaczep powinien przenosić maksymalną siłę pociągową ciągnika, przykładowo jeżeli jeden z moich Zetorów ma siłę pociągową 34 kN to oznacza że zaczep też musi taką siłę przenieść, i to nieważne czy taki opór będą stawiały przyczepy, czy też jak wspominał @Ferdek07 uwieszę sobie te 34 kiloniutony pionowo.

#35 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:02

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu to jeśli mam zaczep w mf 15000kg uciągu czyli jeśli bym zaczepił blok kamienny o wadze 16 ton to by miało prawo rozerwać zaczep natomiast jak bym zaczepił przyczepy o masie dmc 30t to nic by się nie stało ponieważ jest na kołach i mam mniejsze zapotrzebowanie niż kamień który wywołuje tarcie i zwiększa się zapotrzebowanie na uciąg. Czy dobrze rozumuję???? :rolleyes:

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:55

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Tak i popraw te 15 ton bo Ci wyszło 150

#37 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:57

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu dzięki ale zawsze jak cos piszę z liczb to zawsze za dużo a sprawdzam dwa razy :rolleyes: :blink:

#38 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:20

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu no tak miałby prowo się zerwać ale raczej by to się nie stało bo by się predzej zakopał a na asfalcie ślizgał. moim zdaniem zaczep wytrzymuje wiecej niz ciągnim ma ucią :rolleyes:

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:01

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Musi wytrzymywać więcej, wszelkie szarpnięcia, uderzenia w zaczep działają z wielokrotnie większą siłą niż statyczne obciążenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:52

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu w homologacji mam wypisane 13 zaczepów do mojego MF-a i do wszystkich siły pionowe i poziome jakie mogą przenosić. Tak w skrócie poziome to około 53-67 kN sa i takie 89-120kN, pionowe 18-30kN

Dodaj odpowiedź